Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie o poranku.
Wprawdzie poranek w pełnym tego słowa znaczeniu już za mną, ale do południa jeszcze daleko.
Po odwiedzeniu marketu spożywczego siedzę i czekam na M, który załatwia sprawę urzędową, by razem pojechać na działkę.
Na tę chwilę słońce wędruje po czystym błękicie nieba, wiatr się uspokoił, no i nie jest jeszcze gorąco. Zresztą dziś ma nie być tak gorąco jak wczoraj.
Misia wystraszyła się, że ją zostawiamy (nie było nikogo w domu, gdy wyszłam po zakupy), chodzi teraz za mną jak piesek. Pilnuje, by o niej nie zapomnieć.
Dzisiaj czeka nas trochę dużo zadań do wykonania. Będziemy sadzili pomidory, ogórki, zakupione wczoraj rośliny ozdobne. Mam też trochę siania do wykonania. Ponieważ zapowiadają na jutro opady, to warto byłoby dzisiaj to wszystko zrobić.


Jagusiu - u nas od piątku ma popadać, ale temperatura nie spadnie drastycznie, jest więc nadzieja na to, że zarówno ogrodnicy i Zośka odpuszczą. ;:333
Moje tulipany trzymają się prosto, nawet te bardzo wysokie, ;:303 jednak najbardziej jestem zdziwiona tym, że pełnokwiatowe narcyzy wytrzymały deszcze i wiatry, nie połamały się im łodyżki ani nie pochyliły się ku ziemi. ;:204
Powojniki musiałam kupić, bo po postawieniu nowego domku i gołębnika stare klematisy znalazły się w innych warunkach i już w ubiegłym roku marniały, a w tym nawet nie ruszyły z wegetacją. ;:223 Na ich miejsce muszę posadzić takie, które dobrze rosną na wystawie północno - zachodniej. Ponadto nie odbiła jedna róża pnąca, więc na jej miejsce też wsadzimy powojnika. Tym razem lubiącego wygrzewać się na słoneczku. ;:3 A akebię kupiłam z ciekawości, jak będzie sobie u mnie radziła. ;:7
Skoro prosisz, to przekażę M pochwałę, choć często mnie te jego ptaki denerwują. ;:108

Halszko - dobrze jest móc wyjść w każdej chwili do ogródka i coś zrobić choćby o zmroku. ;:333 Z działki wraca się do domu i już po ptokach. ;:14
Nie przejmuję się jednak, życie tak szybko umyka spod nóg, że trzeba cieszyć się każdą chwilą niezależnie od pogody, wykonanej bądź niewykonanej roboty, która nie jest przysłowiowym zającem. ;:303 W tym roku jakoś mniej mam werwy i sił, więc dawkuję sobie zajęcia po troszeczku, nie bacząc na to czy zdążę, czy nie zdążę z czymś. ;:108 8-)
Wszystkie liście krokusom wycinam zawsze z uwagi na to, ze pod nimi świetne mieszkanko znajdują sobie ślimaki. Już im listeczki zaczęły żółknąć, już położyły się na ziemi, już stworzyły idealne warunki dla mięczaków. :oops:
Gołąbki ładne są i pożyteczne, ale też łobuzowate z nich szkodniki dla moich siewek, a młodziutkie buraczki potrafią w godzinę wyskubać i pochłonąć. ;:306
Dziękuję za dobre życzenia ;:180 Niech i Tobie czwartek upłynie w dobrej atmosferze wśród kwiecia w ogrodzie. ;:196


Obrazek

Dobrego dnia, Kochani.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1786
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko
Szkudniki pięknie pozują do zdjęć niczym modele.
Roślinki pięknie Ci rosną.
Upał doskwiera choć u mnie prognozują burze i grad.
Mam nadzieję , że gradu nie będzie.
Deszcz natomiast wskazany.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Coś za coś albo gołąbki ,albo wiadomo co, jest przecież za darmo.
Pięknie i kolorowo u Ciebie.
U nas bez wiatru i deszczu,było fajnie.
Miłej końcówki dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko mam nadzieję, że ogrodowe plany zostały dziś wykonane w 100%
Rok temu dawałam do dołków przy sadzeniu pomidorów pokrzywy, chyba tego roku nic nie dostaną bo nie mam czasu aby szukać pokrzyw. Na razie jesienią dany kurzeniec musi im wystarczyć na start.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, moje krokusy mają jeszcze całkiem zielone liście, daleko im do żółknięcia, dlatego wymyśliłam że zrobię im fryzurki a'la kucyki. Może się sprawdzą ;:7
Założyłaś sobie pokaźną dawkę pracy na dzisiaj, czy udało się zrealizować plan? Mnie rzadko się udaje, zwykle okazuje się, że coś pilniejszego pojawia się na horyzoncie ;:306
Miłego wieczoru i dobrego wypoczynku a na jutro słoneczka ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Dzisiaj pogoda sprzyjała pracy na działce. W najcieplejszym momencie było 24*C, lekko powiewał wiatr i choć słońce wędrowało po czyściutkim błękicie nieba, dało się spokojnie popracować.
Z zaplanowanych zadań wykonaliśmy większość, ale nie wszystkie, oczywiście to ja zawaliłam, bo w pewnym momencie po prostu sił mi zabrakło.
Pomidorki w tunelu wsadzone, ogórki z domowej uprawy też wsadzone, dodatkowo wysiałam jeszcze wprost do gruntu.
Rośliny ozdobne wsadzone, fasolka szparagowa tyczna wysiana i działka podlana. Fasolkę karłową wysieję jutro.
Planowałam jeszcze wysiew kwiatów, ale ostatecznie i tę czynność odłożyłam na jutro.
Przeraziły mnie szybko rosnące chwasty, jednak wraz z nimi wschodzą samosiewki roślin pożytecznych i z plewieniem muszę poczekać, aż te ostatnie podrosną. Dodatkowo jeszcze coś mi odbiło i na rabatach kwiatowych sypnęłam nasiona koperku, który właśnie wschodzi.


Ewuniu - żeby zrobić zdjęcie gołębiom, muszę się uzbroić w cierpliwość, bo one strasznie ruchliwe i często - gęsto zanim zdążę pstryknąć, znikają z kadru. ;:224
Dziękuję w imieniu moich roślinek. ;:180
Ufam, że nie zmagałaś się z gradem, sama burza w maju to dobre zjawisko, ;:333 tak mawiał mój tato. Twierdził, że burza wzrusza ziemię zbitą przez zimę i przedwiośnie.

Danusiu - pewnie, że nic za darmo nie ma, tylko dlaczego te pierzaste takie szkodzące jednocześnie?! :oops:
Dziękuję za dobre słowa. ;:180
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

Dorotko - niestety, do stu procent co nie co zabrakło, ale i tak jestem zadowolona z wykonanej roboty. :tan
My dawaliśmy pod korzenie pomidorów garstkę nawozu gołębiego, garstkę pokruszonych skorupek jajecznych i gałązkę pokrzywy. Na to cienką warstwę ziemi i sadzonkę pomidora. Tak też robiliśmy w ubiegłym roku. A! jeszcze wsypywałam obok korzeni malutką łyżeczkę (taką do lodów) hydrożelu, co podobno ma zapobiegać pękaniu owoców. ;:218

Halszko - w taki sposób, tj. na kucyka, wiążę liście narcyzów po ich przekwitnięciu, by spokojnie obok wsadzić jakieś jednoroczne rośliny. Sposób dobry, sprawdzony przez lata. ;:303
Niestety, nie dałam rady zrobić wszystkiego, mimo że sąsiadkom zapowiedziałam, iż dzisiaj nie ma mnie dla nikogo. ;:190
Jutro też jest dzień, więc spokojnie dokończę, a jeśli nie, to pojutrze, popojutrze .... itd. ;:7
Dziękuję za dobre życzenia, które w całości odwzajemniam. ;:167



Zdjęć dzisiaj zrobiłam malutko, bo po wysiłku nawet tego mi się już nie chciało.

ObrazekDąbrówka rozłogowa.

Halszko, czosnki niedźwiedzie zapączkowane. Wszystkie.

Obrazek

Jagusiu, Tak wyglądają teraz moje pomidory. Prezentują znacznie lepszą formę.

Obrazek

Bardzo wysokie tulipany stoją na baczność.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobrej nocy, słonecznego piątku. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11364
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Kota na stanowisku, pomidorki w gotowości , gołębie pozują do zdjęć ... ;:215 Działeczka
umajona kwieciem różnistym ;:138 ;:138 ;:138
U mnie pochmurno,pokropił deszcz ,czekam na rozwój sytuacji pogodowej... ;:131
A Tobie miłego, pogodnego dnia życzę ,Lucynko! ;:196 ;:196 ;:97
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, to naprawdę popchnęłaś roboty ;:63
Ślicznie kwitną pełniki i biały rododendron i coś, czego nie mogę zidentyfikować na przedostatnim zdjęciu ;:7 Czosnki się postarały ;:333 jak przekwitną, pozwól im się wysiać, albo jeśli wolisz zebrać nasiona i posiać w innym miejscu, to zrób to od razu gdy tylko dojrzeją. Przesuszone nasiona słabo wschodzą.
Misia pilnuje żeby jakiś intruz nie zakłócił spokoju na działeczce :D ;:303

Miłego, pogodnego dnia Lucynko, jeśli nie dopisze pogoda meteo to niech chociaż pogoda ducha Cię nie opuszcza ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, to jednak były jakie dolegliwości poszczepienne, najważniejsze, że już wszystko w porządku, ale nie forsuj się zbytnio, pamiętaj o peselu. ;:167
Ogródeczek nadal masz pięknie ubarwiony, jak w kalejdoskopie, jedne rośliny kończą i ustępują miejsca następnym, jeszcze piękniejszym. ;:433 ;:433
Pomidorki masz dorodne, koleusy cudniste, gołąbki i Misia prezentują się wspaniale a kuklik bardzo mi się spodobał. ;:215 ;:215 ;:63
Mnie deszcz przymusowy odpoczynek zafundował, Tobie również by się przydał, żeby zdróweczko podreperować i gnatom dać odpocząć. ;:97 ;:97 ;:cm ;:cm :wit
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko pomidorki prezentują się całkiem dobrze. Jeszcze będziesz miała z nich pociechę :D . Mam nadzieję, ze masz dobrą pogodę bo u mnie leje od 5 rano. Misia prezentuje się jak poważny rasowiec na wystawie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Kolejny ciepły i słoneczny dzień pozwolił na dokończenie rozpoczętych zadań i plan wykonany.
Niestety, chwasty znowu podrosły i tylko trzy rabaty zdążyłam wyplewić.
Do siedemnastej miałam 24*C i pełne słońce, później przypłynęły chmury, temperatura spadła, zaczęło wiać i znacznie się ochłodziło. W tej sytuacji zapadła decyzja o powrocie do domu z obawy przed deszczem. Jednak, jak to zwykle bywa, jeszcze to, jeszcze tamto, jeszcze owo trzeba było zrobić, co zajęło nam prawie dwie godziny. Deszczu jak dotąd nie ma, a bardzo już potrzebny.


Maryniu - nareszcie doczekałam się prawdziwie umajonej działki i sprzyjającej pogody, dzięki czemu ogródek jako tako wygląda. :lol:
Twoje życzenie się spełniło i znaczna większość dnia jawiła się pogodnie, dziękuję. ;:196

Halszko - gdyby dzień był dłuższy, dokończyłabym plewienie, ale i tak jestem zadowolona z frontu wykonanych robót.
Przedostatnie zdjęcie prezentuje mojego najstarszego ciemiernika, którego nazwy odmianowej nie znam. On późno zaczyna i długo kwitnie. Nawet gdy już wytworzy torebki nasienne, są one okolone bielutkimi płatkami.
Czosnki wsadziłam w takim miejscu, gdzie swobodnie mogą się rozsiewać. ;:303 Nie będę im przeszkadzała, chcę bowiem mieć ich dużo.
Misia wytarzała się w ziemi na zagonku czekającym na wsadzenie pomidorów pod chmurkę, ;:7 potem sobie leżała z daleka od gołąbków, których się panicznie boi. ;:oj
Pogoda dopisała, dziękuję. ;:167

Stasiu - tak właśnie było, po drugiej dawce rozłożyło mnie na łopatki, a nazajutrz już zapomniałam, że coś złego się zadziało. ;:108
Jeszcze jest kolorowo, jeszcze bardzo wiosennie i niech ten różnobarwny maj potrwa jak najdłużej.
Dziękuję pięknie za słowa uznania dla mojego malutkiego ogródeczka. ;:196
Bardzo już czekam na deszcz, bo sucho się miejscami zrobiło. wprawdzie podlałam działkę, jednak to nie to samo, co woda z nieba. ;:185 Póki co chmury wiszą, tylko zazdrośnie strzegą skumulowanej w sobie wody. ;:223
Pozdrawiam cieplutko. ;:167

Jagusiu - najlepiej widzę stan pomidorów po wsadzeniu do gruntu i muszę przyznać, że jestem z nich zadowolona. Duża w tym Twoja zasługa, bo dzięki Twojej podpowiedzi zastosowałam odpowiednie dożywianie sadzonek.
Bardzo Ci za to dziękuję. ;:180 ;:196
Podmuchaj na swoje deszczowe chmury, niech przyniosą trochę deszczu i w moje strony. ;:167



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekpodagrycznik nie do zniszczenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, ze jakaś burza może nadejść, bo właśnie rozbolała mnie głowa, a to jest moja najdoskonalsza placówka meteorologiczna.

Życzę Wam dobrej spokojne nocy, kolorowych snów i pięknego weekendu. ;:4 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko chętnie oddałabym Ci trochę tego deszczu bo u mnie już go za dużo. Gdyby tylko tak się dało ;:224 .

Miło mi czytać, że wreszcie jesteś zadowolona ze swoich pomidorków. Mogę tylko powiedzieć, a nie mówiłam ha ha.
U mnie floksy dopiero zaczynają kwitnąć, ale dzisiaj większość roślinek pod naporem deszczu rozłożyła się na łopatki. Tylko tulipany stoją na baczność.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko ;:196
U Ciebie jak zawsze pięknie i kolorowo. ;:138 Płakałaś nad Cesarską koroną, a pięknie zakwitła, Boży kwiat też już rozwinął swoje delikatne kwiatuszki ;:215 U mnie jeden biały też kwitnie.Tulipany też jeszcze dzielnie się trzymają ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę udanego weekendu z deszczykiem nocą ;:cm ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”