Kalanchoe - problemy w uprawie (choroby, szkodniki)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Ale co z liścmi?pierwszy raz mi sie zaczęło tak robić wygladają jakby obumierały.
Drobiazgi sprawiają, że niepostrzeżenie i cicho wchodzi wielkie szczęście
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Ja moją bidulkę przelałam :? i listki wyglądały podobnie. Robiły się żółte i zaczynały się zwijać :shock: . Generalnie jak z listkami dzieją się takie "cuda" to albo roślinka jest przelana albo ma za sucho :|
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Aha,no to ją trochę przesusze i zobaczymy.Tylko teraz jest na parapecie gdzie grzeje kaloryfer,więc nie wiem zaś czy to też czegoś nie zmieni.
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Ja w ogrodniczym dowiedziałam się żeby roslinkę trzymać w jasnym i ciepłym miejscu. I dostałam taką radę :D : wyjąć roślinę z doniczki,bryłę korzeniową owinąć gazetą (ja przed tym oczyściłam moją z ziemi) i pozostawić na 1 do 2 dni,a potem wyciąć brązowe korzenie, przyciąć pędy i liście z objawami gnicia i wsadzić do świeżej ziemi. Potym zabiegu mój kwiatek starcił te przycięte listki(po kilku dniach same zaczynają odpadać),ale dochodzi do siebie :D ! Zauważyłam,że pojawiły się nowe listki :tan . Moja Calandivia też stoi na parapecie nad grzejnikiem na wschodzie :),z kolei Kalanchoe mojej mamy stoi również nad grzejnikiem,ale na zachodzie (rośnie jak na drożdżach,ale mama nie jest tak szczodra :lol: w podlewaniu jak ja :wink: ).
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

sprawdziłam,troche pogrzebałam w doniczce i ziemia do połowy jest sucha a dalej wilgotna plus grzejacy kaloryfer,na razie nie ma żadnych dodatkowych "gości" przy nim.Obserwuje tylko to ze przez jakiś czas był spokój a teraz nowe liscie które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć zaczynają tak schnąć jak te duże na zdjęciu,bo kwiatku to mogą usychać z powodu gorąca w domu i na parapecie,ostatnio ciągle mam słońce w oknie.
Drobiazgi sprawiają, że niepostrzeżenie i cicho wchodzi wielkie szczęście
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

A ja kupiłam 6 sztuk kalanchoe, wszystkie stoją w jasnym i ciepłym miejscu, nie na parapecie i jeden osobnik zaczyna "strajkować" w ten sam sposób. Jedyne co go wyróżnia to to, że po przyniesieniu ze sklepu trzymałam go jeszcze kilka dni w folii.
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Karolina__ pisze:A ja kupiłam 6 sztuk kalanchoe, wszystkie stoją w jasnym i ciepłym miejscu, nie na parapecie i jeden osobnik zaczyna "strajkować" w ten sam sposób. Jedyne co go wyróżnia to to, że po przyniesieniu ze sklepu trzymałam go jeszcze kilka dni w folii.
To może się tam zapocił :wink: ? Postaw go w jasne i ciepłe miejsce(tylko nie bardzo blisko grzejnika,bo nie lubi). I sprawdź czy ziemia nie jest za mokra,bo jak już pisałam listki tego koloru świadczą o tym,że roślina ma albo za sucho albo za mokro :?
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

borygo27 pisze:sprawdziłam,troche pogrzebałam w doniczce i ziemia do połowy jest sucha a dalej wilgotna plus grzejacy kaloryfer,na razie nie ma żadnych dodatkowych "gości" przy nim.Obserwuje tylko to ze przez jakiś czas był spokój a teraz nowe liscie które jeszcze nie zdążyły się rozwinąć zaczynają tak schnąć jak te duże na zdjęciu,bo kwiatku to mogą usychać z powodu gorąca w domu i na parapecie,ostatnio ciągle mam słońce w oknie.
Może przelanie(o ile to to :wink: ) było dośc duże i roślinka jeszcze nie doszła do siebie? Proponuje wyciągnąć kwiatek z doniczki i wysuszyć bryłę korzeniową. Nadmiar światła też może jej szkodzić,bo to w końcu roślina dnia krótkiego :wink: . Spróbuj ograniczyć dostęp bezpośredniego światła. A jeśli masz w domu suche powietrze to polecam sprawdzony sposób: doniczkę z kwiatkiem postaw na podstawce z wysypanymi do okoła kamyczkami i wlej wody(gdy wyparuje dolej) :D. Mam pytanie: czy kalanchoe było spryskiwane lub nabłyszczane?
Awatar użytkownika
borygo27
100p
100p
Posty: 118
Od: 4 lis 2011, o 13:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Nabłyszczane na 100% nie,natomiast co do spryskiwania to dokładnie nie pamiętam.
Drobiazgi sprawiają, że niepostrzeżenie i cicho wchodzi wielkie szczęście
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Pytałam o spryskiwanie i nabłyszczanie,bo kalanchoe tych zabiegów nie lubi :wink:,szkodzą jej. A jak z wilgotnością powietrza? Może rzeczywiście Twoja roślinka ma za dużo światła i stąd ten problem. Podobno kalanchoe jest proste w "obsłudze" :lol: ,ale jak tak przeglądałam różne fora to masa ludzi ma z nią problemy :shock:. Najczęściej jest przelewana; ja nie wiedziałam,że to sukulent i nie zmieniłam swoich nawyków podlewania wraz ze zmianą pogody...i klops ;:223 . Ale mam jeszcze nadzieje,że uda mi sie moją bidulke odratować :) . Czego i Tobie życzę :uszy
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Kalanchoe to sukulent? :shock: Ja miałam też inny problem z tym kwiatem, dokładnie z kalanchoe manginii a mianowicie puszczała paskudne, długie pędy z korzonkami.
Awatar użytkownika
IroniaLosu87
100p
100p
Posty: 146
Od: 14 lis 2011, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tam gdzie spadają Anioły...

Re: Co może dolegać kalanchoe?

Post »

Moja reakcja na to,że kalanchoe to sukulent była identyczna :lol:. Pewnie dlatego jest często przelewana :wink: ,jeśli chodzi o kalanchoe manginii to nie mam bladego pojęcia co to za pędy :shock: . Jeśli się czegoś dowiem to napisze :)
czarna105
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 10 kwie 2012, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

brązowe plamy na liściach kalanchoe

Post »

Witam,

mam problem ze swoją kalanchoe.. dostała na liściach brązowych plam i nie wiem,jak je zwalczyć.

Bardzo proszę o pomoc.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”