Kosiarka elektryczna

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

To ja jeszcze dodam, że wysoka trawa na jakieś 20 cm nie będzie nigdy do końca sucha - a jak popada deszcz i wjedziesz mocną kosiarką, to tylko powyrywasz całą darń razem z ziemią i korzeniami - elektryczna tego nie robi bo jest kilka razy słabsza. Co do kosza - kilka razy go wysypiesz a potem zdejmiesz i będziesz jechać na bocznym wyrzucie - bo sfrustrujesz się tylko częstymi postojami, przerabiałem to więc wiem, jak to jest. Jak wspomniano wcześniej kosiarka ma kosić trawę regularnie, i to nie dość wysoką, bo choć to urządzenie spalinowe to nie jest niezniszczalne. Nie wiesz nigdy, co w trawie siedzi - może złośliwiec kamień wrzuci i będzie wielkie buum. Nie musisz też od razu szukać jelenia - ja rozumiem, że współcześnie zmienia się nieco światopogląd - ale po prostu na miejscu ktoś może to skosić i zabrać np. królikom czy krowom. Nic innego nie miałem na myśli. Kosa spalinowa jest lepsza na nierówny teren i jak się dobrze skosi, to naprawdę to wygląda ładnie - może nie tak idealnie jak po kosiarce, ale niewiele gorzej, w końcu to nie działka reprezentacyjna, chodzi tylko by nie wyrosło po pas. Jak zrobisz porządny trawnik, równy i wysiany albo z rolek -to kosiarka pięknie to wykosi, teraz tylko wyeksponuje wszelkie nierówności i powyrywa kępy darni, tego jestem niemal pewien. Decyzja jednak należy do Ciebie, będąc Twym osobistym doradcą wybrałbym jednak kosę i dobrą żyłkę. Nawet jak spotka kamień to nic się nie dzieje, albo żyłka się wysunie, albo po prostu go nieco odrzuci. Oczywiście trzeba chronić oczy i twarz, uszy też warto.
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

Jeśli już kosiarka spalinowa to o bardzo dużej mocy, żeby podołała na wysoką i gęstą trawę. Kosz będziesz pewnie co chwilę opróżniać, więc może mulczowanie/rozdrabnianie. Jeśli chodzi o łatwe odpalanie to polecam kosiarkę Viking MB 650 VE http://www.salontechniczny.com.pl/VIKIN ... e,0,400337. kosiarka spalinowa ma duży kosz 75 litrów standardowo kosiarki mają kosze ok. 60 litrów, bezstopniowo regulowany napęd, więc możesz dostosować tempo do swoich potrzeb. System odpalania z kluczyka i inne elementy tak jak w opisie z tym że silnik 6 KM.
k_kejt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 cze 2013, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

malgota
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 18 cze 2013, o 20:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

Jeśli chodzi o kosiarkę nożycową (listwową), to nawet nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje...

Dzięki Waszym wyjaśnieniom rzeczywiście zaczynam dojrzewać do kosy. Nie musiałaby ona przecież na stałe zastępować kosiarki, ale byłaby bardzo pomocna przy walce z wysoką trawą po dłuższej nieobecności. W okresach kiedy jestem tam regularnie i mogę zadbać o koszenie to kosa miałaby wolne (wtedy wystarczyłaby zwykła kosiarka), ale miałabym w podorędziu odpowiedni sprzęt na trudniejsze wyzwania.

W dotychczasowych postach przewinęły się dwa modele kos/wykaszarek - Stihl FS87 i Husqvarna 323R-II. Czy takie maszyny nie są przerostem formy nad treścią jeśli chodzi o moje potrzeby (wydają się super profesjonalne), czy to raczej są standardowe kosy dla amatorów? (ujmując prościej - z jakiej półki to jest sprzęt?)
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

Te kosy to sprzęt do użytku na takich powierzchniach, jaką masz, ale wyposażony we wszelkie udogodnienia z profesjonalnych kos i wykaszarek, jak ergonomiczne uchwyty, dobre wyważenie, szelki do odciążenia pleców, ułatwiony rozruch itp. Czyli taki dobrze wyposażony amator :) Zawsze możesz wziąć np. Husqvarna 128R - sam się do niej przymierzam. W tych, które Ci poleciłem są i szelki, i nóż do wysokiej gęstej trawy, nawet na pokosy ją ułoży. Oczywiście w marketach jest całe mnóstwo kos - za 300 zł nawet kupisz, ale jak z ich żywotnością to nie wiem. Jedni chwalą, inni przeklinają. Możesz też wziąć pod uwagę np. Stihl FS 55, jest na forum kilka wątków o tych kosach, poszukaj, poczytaj, na Twoje potrzeby będą w sam raz. Do trawy 30 cm wysokiej moc 1 - 1,2 KM wg mnie w zupełności wystarczy, profesjonalne wykaszarki mają zwykle ponad 2 KM i kosztują od 2500 zł w górę. Warto też zwrócić uwagę na np. masę kos - te firmowe mają ok. 5 kg, marketówki nawet 8, 9 kg - dla mnie to kolosalna różnica.
tomek14
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 maja 2013, o 11:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka na wysoką, gęstą trawę 1000 ~ 1500 zł

Post »

Kosy Stihl FS87 i Husqvarna 323R-II to tak naprawdę odpowiedniki. Kosa spalinowa Stihl powinna być o ok. 100 zł tańsza, 1399 do 1499 zł. Może uda Ci się jeszcze wywalczyć jakiś rabat albo gratis u dealera. Sprawdź koniecznie czy ma szelki/pas nośny w wyposażeniu. Kosy moim zdaniem odpowiednie do opisanego obaszaru, mają ok. 1,3 KM. Sam używam od kilku lat FS 87 na mniejszym obszarze ok. 8 arów (koszenie co 2-3 tygodnie) i jestem zadowolny.

Zapraszam do tego wątku o kosiarkach
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=76486

Tam proszę pytać o wybrane zagadnienia.
barbaraa44
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 4 lip 2012, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: jaka kosiarka do 1200zł

Post »

ja kupiłam swoją elektryczną kosiarkę, model Collector 35 EL od Stigi za jedyne 270zł, a sprzęt z wyższej półki, dobrej marki, śmigam nią już drugi sezon i nie było w tym czasie żadnej awarii
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: jaka kosiarka do 1200zł

Post »

270 i wyższa półka ?
kosiarka nie lata codziennie po kilka h na pełnych obrotach wiec i kilka lat będzie działać bez zarzutu :0
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Re: jaka kosiarka do 1200zł

Post »

Witam.
Z mojego doświadczenia ,mogę ci tylko podpowiedzieć .
U mnie jeszcze jak mieszkałem u rodziców zawsze była kosiarka Husqvarna i nadal tam jest , a tam nie ma lekko , ponad 30 arów ,nierówno jak cholera i czasami kosiło się trawą większą od samej kosiarki.
Pierwsza była taka mała , książkowo miała pracować do 10 arów , przetrwała 8 lat, teraz mają 6 konną
z napędem i tu już nie ma żartów , harata tylko trzeszczy .
Ja jak się wyprowadziłem na swoje to skusiłem się na Makite ,też 6 koni , do koszenia 20 arów i co i nic
, teraz będzie 4 sezon , żadnych problemów , kosiarka solidna , lecz przy Makicie cena może być zaporowa ,ponoć strasznie poszły do góry.
Jaką byś nie wybrał ,wybieraj z dobrym silnikiem ,briggsa , hondy coś markowego.
Widzę po sąsiadach jakie mają problemy z maszynami , bo kupili w marketach , sezon ,góra dwa i Huta Stalowa Wola :D

Powodzenia


Zapraszam do nowszego wątku o kosiarkach, tam proszę pytać o dany przedział cenowy,

ten wątek zamykam, pomidorzanka.

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=76486
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Witam,
W końcu przyszła wiosna i przydałoby się trochę pokosić. Tyle, że moje wymagania są nieco niecodzienne. Otóż poszukuję średnio mocnej, budżetowej kosiarki elektrycznej. Budżetowej ponieważ będzie używana góra 2-3 razy w roku więc lepiej nie wyrzucać pieniędzy. Koszenie rzadkie, bardziej w celu usunięcia nadmiaru trawy/zapobiegania zbijaniu niż utrzymywaniu równego trawniczka, właśnie dlatego przydałoby się ciut więcej mocy niż podstawowe 1000W. Elektryczna bo mam dostęp do prądu i nie chcę się bawić z obsługą spalinowego silnika, paliwem itp. Budżet to 350 zł i wolę go nie przekraczać. Po przeglądzie w internecie i rundce po okolicznych sklepach faworytami są:

Sterwins JA1151 (1,6 kW, szer. kosz. 38 cm, centralna regulacja wysokości) 339 zł
Al-ko nie pamiętam dokładnego oznaczenia (1,4 kW, szer. kosz. 38 cm) 329 zł
Stiga Collector 40 E (1,4 kW, szer. kosz. 34 cm) 352 zł

Dobrymi parametrami kusi Sterwins, ale ciężko znaleźć opinie o tej firmie - dobre toto jest? Nie strach kupować? Al-ko wydaje się przyzwoitym złotym środkiem, Stiga ma dobrą opinię, ale czy zaoferuje coś ponad Alko co zrównoważy wyższą cenę i mniejszą szerokość koszenia? Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Za 400zł masz spalinową z PCV obudową kosiarkę o moc 2,2kWh. 40cm.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 639
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

Nie chcę spalinowej, za dużo z nimi kłopotu. Elektryczną obsłuży nawet mniej obeznana osoba.
Słyszał ktoś o firmie NAC? Podobnie jak Sterwins - dobre parametry (1500W, 37cm, niska masa) w dobrej cenie i zero opinii.
Jacek-J129
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 21 kwie 2014, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Smoszew Wielkopolska

Re: Budżetowa kosiarka elektryczna

Post »

"NAC" nie jest firmą, lecz dystrybutorem towaru dla ogrodu ściąganego głównie z Chin.

Jeżeli chodzi o opinie - powiem tak: za te pieniądze jest to naprawdę godny towar. Silnik jest wykonany w miarę dobrze, natomiast osprzęt (plastiki, rączki, korki wlewu paliwa itp. itd) pozostawiają wiele do życzenia.

Kuzyn (praktycznie sąsiad) posiada NAC,a trzeci rok i naprawdę nie narzeka.

Ja osobiście natomiast posiadam piłę spalinową NAC oraz Partner. Oba te sprzęty zakupiłem w jednym czasie. Na NAC,a zdecydowałem się, ponieważ pokusiła mnie cena i powiem że jestem mile zaskoczony.

Partner miewa już problemy z silnikiem (zalewanie świecy, problemy z gaźnikiem) zaś NAC radzi sobie znakomicie.

Jedynie co korek wlewu paliwa odkręciłem bodajże z 3 razy i był już bezużyteczny, ale zawsze masz na nowy sprzęt gwarancję :)
Głowa pełna pomysłów . . .
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”