Florovit

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Skład florovitu

Post »

Marta
Do ok 20 kwietnia podlewałam nawozem o NPK 20-20-20.Później aż do teraz nawozem o NPK 10-30-20 a właściwie o takim NPK pryskałam liście.Podlewałam tym samym nawozem ale o większym stężeniu(razy 1,5) Co ok.10 dni wracam do nawozu 20-20-20.Teraz przymierzam się do nawozu o zwiększonej zawartości potasu na większe kwiaty.Moje mieszanki były z różnych nawozów bo chciałam wykorzystać te co już miałam a więc mieszałam Novamix, florowit,saletre potasową,fostar i mikrokompleks w różnych kombinacjach aby uzyskać w największym przybliżeniu NPK jakie chciałam.No to chyba mnie pogonią z tym postem bo nie na temat.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13682
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skład florovitu

Post »

Witam. Wczoraj zrobiłem pierwszą partie koncentratu.

Wygląda ona u mnie tak:
Obrazek

Czy na dnie powinien być jakiś nierozpuszczony osad? Wygląda to jakby pozostałości po superfosfacie. :roll:
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Błażej. Było o tym pisane. Tak, powinien być taki osad po superfosfacie. Przed każdym użyciem wstrząsnąć.
Jonesa. Tak. Później nawóz 9-9-36 do pelargonii. Było o tym w wątku adrianica o pelargoniach.
Z pomidorkami można tak samo się bawić. Ja kupiłam do pomidorów z planty 8-11-33 na szybsze wybarwianie(niechcący.) Tylko chodzi o to żeby nie mieszać w głowach, żeby było szybko, prosto i skutecznie. Dla każdego.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13682
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skład florovitu

Post »

Widocznie musiałem pominąć ten wpis.

Dokładnie chodzi mi o to:
Obrazek
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

To osad gipsu z superfosfatu. Niegroźny.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Nawóz NPK o składzie procentowym 3,4:3,3:3,8

Odważysz :
- 20 dkg Azofoski
- 5 dkg superfosfatu wzbogaconego
- 4 dkg saletrzaku

Wsypiesz do butelki i dopełnisz do 1 l wodą.

Do fertygacji pelargonii używasz 6 ml/l
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skład florovitu

Post »

forumowicz, dzięki wielkie za wszelkie kompozycje nawozów ze składników sypkich, bo chyba wszystkie płynne trzeba zdyskwalifikować. Już o tym wyżej pisano, a i ja potwierdziłam u producentów, że owe konserwanty z izotiazolinami są powszechnie stosowane w nawozach płynnych, "by zapobiec zakażeniom mikrobiologicznym", w tym również w Azofosce Mocnej.
pozdrawiam

Ewa
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Konserwantów jest multum. Dlaczego akurat wszyscy się uparli na izotiazolinon ?. To jest megaprzekręt.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Skład florovitu

Post »

Jeszcze czeka nas nie jedna niespodzianka.Substancje sypkie wcale nie gwarantują ,że czegoś nie dodadzą szkodliwego aby na przykład zapobiec zbrylaniu ,biodegradacji czy z innego powodu.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10181
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

To zostanie nam jeszcze gnojówka z pokrzyw :D
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Skład florovitu

Post »

forumowicz .gnojówkę z obornika końskiego.Proporcje w/g pomysłu Annodomini i Twojej modyfikacji na gnojówkę z obornika świeżego kurzego.Ponieważ zawartość wody w obu obornikach świeżych jest bardzo zbliżona więc do pewnego momentu zastosowałam obliczenia takie same.Jednak z chwilą kiedy na koniec podstawiłam zawartości N,P ,K przeznaczone dla obornika końskiego wyszło mi prawie o połowę mniej azotu,trzykrotnie mniej P205,niż w gnojówce kurzej.Za to K20 więcej.Nawet jeśli pomyliłam się w obliczeniach to gnojówka końska podana w takim samym rozcieńczeniu jak kurza nie powinna zaszkodzić.Zwłaszcza w fazie owocowania.Tak myślę :wink: Miłego dnia.
Awatar użytkownika
yareka
50p
50p
Posty: 87
Od: 26 lip 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Nawozy do fertygacji

Post »

Czy można zamiast azofoski zastosować np. Yara Mila Complex zawsze to trochę taniej a 5 kg sprzedają.
Dużo by się proporcje zmieniły?
mila_
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 lip 2014, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

W Tesco można teraz kupić Azofoskę 1kg za niecałe 8zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”