Okulizacja samodzielna-dyskusja

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Niekomercyjna wymiana zrazów drzewek i krzewów owocowych oraz sztobrów winorośli

Post »

Oj niedobrzy z nas moderatorzy, oj niedobrzy.
Czas się poprawić, co niniejszym więc czynię i:
- przenoszę posty do istniejącego już tematu
- zapraszam też Was serdecznie do stworzenia odpowiedniego wątku, tutaj :arrow: OFERTY Forumowiczów - kupię, sprzedam, poszukuję i inne ogłoszenia
No. ;:173
:wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1427
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Okulizacja samodzielna-dyskusja

Post »

No tak zgodnie z sugestią moderatora aby wymienić się zrazami drzew owocowych w dziale "drzewa i krzewy owocowe" trzeba przenieść się do innego działu. To ma jakiś sens... . Tak na zasadzie analogii jeśli chcę kupić nowy samochód np. marki X niemieckiej produkcji to nie powinienem iść do dilera tej marki w moim mieście tylko zasuwać za Odrę... . A jeśli nawet pójdę to diler samochodu (taki ichni moderator) powie mi,że skoro chcę niemiecki samochód to proszę poznać kraj naszych zachodnich sąsiadów , ich drogi, obyczaje i jechać kupić go np. w Berlinie. To ma sens..., bo przecież tam też kupię tę swoją wybraną markę X nieprawdaż...? :wink:
Pirat
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 24 kwie 2017, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Rzeszowa

Re: Niekomercyjna wymiana zrazów drzewek i krzewów owocowych oraz sztobrów winorośli

Post »

babuchna pisze:Oj niedobrzy z nas moderatorzy, oj niedobrzy.
Czas się poprawić, co niniejszym więc czynię i:
- przenoszę posty do istniejącego już tematu
- zapraszam też Was serdecznie do stworzenia odpowiedniego wątku, tutaj :arrow: OFERTY Forumowiczów - kupię, sprzedam, poszukuję i inne ogłoszenia
No. ;:173
:wink:

Ile trzeba napisać postów, aby móc korzystać z zakładki?
OFERTY Forumowiczów - kupię, sprzedam, poszukuję i inne ogłoszenia
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Okulizacja samodzielna-dyskusja

Post »

W Regulaminie wszystko jest jasno napisane :wink: viewtopic.php?f=11&t=32097

Jak długo muszą rosnąć podkładki z nasion, aby można było już okulizować? Chodzi mi o siewki jabłoni.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Okulizacja samodzielna-dyskusja

Post »

--Julian-- zależy od warunków takich jak woda , nawożenie itp. odpowiem ogólnie "tyle żeby spasować z oczkiem " :) np. moje siewki nie podlewane lekko nawożone rosły gęsto w 20% okulizowałem , choć były nadal nie za grube i wiotkie .
Kasia-Sz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 23 maja 2010, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Okulizacja jabłoni

Post »

Witam. Pewnie jest gdzieś odpowiedź na to pytanie, ale nie mogę znaleźć nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Pierwszy raz w życiu szczepiłem drzewka zrazami nie znanej jabłoni, bo nawet fachowcy nie wiedzą co to za odmiana więc zostaje tylko wysłać do instytutu sądownictwa, ale nie o tym. Pytanie moje jest takie, kiedy wiadomo że szczepka się przyjęła i czy obrywać liście z podkładek? Bo może spowalniają zalewanie miejsca szczepienia. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Niekomercyjna wymiana zrazów drzewek i krzewów owocowych oraz sztobrów winorośli

Post »

babuchna pisze:Oj niedobrzy z nas moderatorzy, oj niedobrzy.
Czas się poprawić, co niniejszym więc czynię i:
- przenoszę posty do istniejącego już tematu
- zapraszam też Was serdecznie do stworzenia odpowiedniego wątku, tutaj :arrow: OFERTY Forumowiczów - kupię, sprzedam, poszukuję i inne ogłoszenia
No. ;:173
:wink:
Mam wrażenie, że ten dział odwiedzają głównie amatorzy kwiatów cebulowych, którzy po przesadzeniu mają za dużo cebulek. ;:108
Idea wymiany jest jedną z fajniejszych rzeczy na takich forach, coś trzeba w temacie szczepienia / okulizacji zrobić bo za każdym razem zaczyna się dobrze, potem moderator przenosi wątek do giełdy i idea umiera.
Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”