Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zgadzam sie z tym co powiedział AmaPoland. Jedyne co bym dodał to, że kosiarka bardzo dobrze "wciąga" wiekszość liści, ale oczywiscie nie wszystkie. Grabie mogą być dokładniejsze, no ale proces zbierania liści zabierze trochę więcej czasu. Zbieracz do liści i trawy (ręczny bądź dołączany do traktorka) też nie jest super dokładny, ale jest o wiele wygodniejszy i szybszy niż grabie. Nie polecam używać ręcznęgo elektrycznego/spalinowego odkurzacza do liści, bo to chyba najwolniejszy sposób jaki można sobie wymyślić, ale za to tandem spalinowa dmuchawa+kosiarka to już zupełnie inna bajka, szczególnie jeśli chodzi o usuwanie liści z powierzchni kostki na trawnik, a później wprost do kosza kosiarki. Można też ściągnąć kosz z kosiarki i po prostu "mulczować" liście pozostawiając je na trawniku, jednak wymaga to kilku przejazdów po liściach by je porządnie rozdrobnić (nie trzeba opróżniać kosza i posiadać kompostownika). Ostatnim sposobem jest zakup spalinowego samobieżnego odkurzacza, który oczywiście będzie najdokładniejszym narzędziem, ale nie wiem czy najszybszym, szczególnie jeśli mamy bardzo dużo liści.

Ja osobiście używam wielu z powyższych opcji w zależności od czasu, miejsca, potrzeby i przede wszystkim ochoty (np. kosiarka z koszem, mulczowanie - kosiarka bez kosza, dmuchawa + grabie lub kosiarka, ręczny zbieracz do liści i mój ulubiony sposób - grabie).
samodzielna888
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Witam,
Z całą odpowiedzialnością mogę polecić odkurzacz do liści który sama posiadam. Jest on również z funkcją dmuchania. Jest bardzo poręczny i lekki. Ma pojemny worek na liście. Jest do tego w dobrej cenie około 300 złotych.Marka Bosch. Ze strony internetowej Zmoderowano. Za reklamy tu z góry dziękujemy.
bab...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Jak pracowałem w serwisie to nie przyjmowaliśmy maszyn Boscha bo nie mogliśmy do nich dostać części. Był taki jeden model kosiarki elektrycznej, która miała taki krótki charakterystyczny pasek z 3 czy czterema rowkami, który bardzo lubił się zrywać. Ponieważ nigdzie nie można było dostać tych pasków ludzie wyrzucali całkiem sprawne maszyny.
Bosch to bardzo dobra marka elektronarzędzi... choć też raczej tych dla zastosowań ciężkich. Chwalona wszem i wobec. Jednak urządzenia ogrodowe to nieudolna próba promowania się wśród ogrodników. Nie polecam a koleżance gratuluję odwagi za kupienie takiego odkurzacza. Ja nie polecam :)
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Posiadam 2 odkurzacze spalinowy i elektryczny i gdybym miał polecać to .................. na trawnik kosiarkę do trawy ( zbierze szybciej ) a na podjazd zamiatarkę.
Odkurzacze fajnie wyglądają na prospektach i filmikach reklamowych a w ogrodzie sprzęt idzie w odstawkę. Mój spalinowy ma już 15 lat a łącznie pewnie pracował kilka godzin. Elektryczny dostaliśmy w prezencie i tylko raz był używany (aby nie obrazić darczyńców). Dlatego moim zdaniem zanim się kupi jakikolwiek sprzęt to lepiej go najpierw wypożyczyć i sprawdzić czy nam to odpowiada.
Ja zdecydowania preferuję grabie jesienną zadumę niż hałas przez pół dnia i dźwiganie sprzętu z workiem mokrych liści. Czasowo odkurzaczem nie jest wcale szybciej. Podpisuję się więc pod postem kolegi leszeg dwoma rękami.
PanDawid
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lis 2015, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Robię tak jak przedmówca. Z trawy zbieram liście kosiarką a z chodnika itp zamiatarką. Kosiarkę pewnie masz. W kwestii zamiatarki mogę polecić zamiatarki marki Lider lub Texas. Sprawdzony sprzęt, warty polecenia, w przystępnej cenie.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Ja też używam kosiarek do zbierania liści. Chodnik zamiatam, bo nie mam go dużo. Najpierw z chodnika na trawnik, a potem kosiarką :wink:
therion
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 paź 2015, o 17:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borowo-Młyn

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Też zrezygnowałem z odkurzacza, wkurzało mnie to spacerowanie i wciąganie pojedynczych liści, hałas irytował strasznie. Później zacząłem używać go jako dmuchawy formując kupy z liści i ręcznie pakowałem do worów, obecnie odkurzacz stoi i się kurzy, wszystko robię grabiami... a mam na działce 15 dębów i 2 brzozy :) Czasami grabiami formuję taki pas liści wzdłuż drzew i wciągam wszystko kosiarką :)
Każdego dnia tworzysz swoją historię!
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

hehe, to prawda; najlepszy odkurzacz ogrodowy to kosiarka z dużym koszem. Mój kosz o pojemności 70L sprawdza się do tego idealnie :-) Polecam wszystkim takie rozwiązanie.
iwodd123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lis 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

W moim ogrodzie najlepiej sprawdza się dmuchawa. Ale też zależy ile chcesz wydać na taki sprzęt.
black1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 sie 2014, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Słuchajcie, a możecie podpowiedzieć mi czy taki bosch: http://www.conrad.pl/Dmuchawa-do-li%C5% ... 13_0813058 nada się do sprzątania z liści ok. 10 arowej działki? Ta firma kojarzy mi się z solidnością, ale kompletnie nie znam się na dmuchawach i nie wiem czy się na taki szarpnąć.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Mi ta firma kojarzy się z brakiem części zamiennych co wiązało się z tym, że te maszyny były jednorazowe. Złomowaliśmy w serwisie niemal w pełni sprawne maszyny do których nikt nie mógł znaleźć części albo były dostępne w ciągu "zaledwie" 3-6 miesięcy. Jeśli coś się zmieniło lub to był tylko jeden taki model maszyny z niedostępnymi częściami to ok ale proponuję przed zakupem tego poprosić o rysunek techniczny i numery części eksploatacyjnych. Bo jak coś pójdzie nie tak to kasa wyrzucona w błoto.
black1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 sie 2014, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Dzięki za podpowiedź.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Zastanawiam się nad zamówieniem u Mikołaja :) odkurzacza elektrycznego ogrodowego NAC VBE300-AS-G z funkcją rozdrabniania, regulacją siły ssania i dmuchania oraz regulacją długości rury. Posiada on silnik o mocy 3000 W. Będę go głównie wykorzystywał do zbierania opadłych liści spod żywopłotu z ligustru. W tej chwili robię to na kolanach (dł. 45m) "pazurkami". Są jednak miejsca niedostępne (gęste krzaki w które nie można włożyć ręki). Odkurzacz na funkcję wydmuchiwania liści z miejsc trudno dostępnych.Jest on opisany na http://www.topmarket.pl/odkurzacz-ogrod ... 67641.html
Ma ktoś z Was taki odkurzacz elektryczny i jak on zdaje egzamin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”