Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Jak sobie spojrzysz w posty wstecz to Twoje zdjęcia są jak kopiuj-wklej tego co się działo u mnie . Czy to jest grzyb czy nie grzyb to można debatować ale to się dzieje dość często. Na egzotykach piszą że jest to typowa przypadłość awokado i niestety przeważnie po tym jest opad liści I kaput.
Dlatego mnie to tak bardzo zniechęciło , bo za każdym razem po sezonie zimowym drzewko mi w ten sposób zamierało.

Tu masz wątek o chorych liściach
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=221
Jak widać nie tylko mnie się tak działo.

Możesz prysnac, może coś zdzialasz. Ja walczyłam Topsinem i Bioseptem, dawałam nawet mu odżywkę Jelly costam A i tak jakby śmierć była mu pisana.
Jak nie zawialam optymizmem to przepraszam,ale to jest coś co dość ciężko przeskoczyć.

---17 sty 2021, o 10:39---


Tak mnie to zniechęciło, że mam 2 kolejne drzewka... ;:224


Obrazek

Ale juz je coraz bardziej olewam. Nie kiełkuję już pestek w wodzie, wsadzam do donicy i jak urośnie to urośnie. Potem na balkon i koniec mojego dbania. Nawożę i traktuję jak wzyzyskie inne rośliny, bo moje cudowanie nie przynosi skutku. Żyje świetnie aż do zimy. A potem to już róznie bywa ;:224
Zobaczymy jak się to będzie sprawowało, jak się wpienię to je zacznę uprawiać jednorocznie...
ElPepino
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2021, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Cześć!

Od kilku miesięcy mam awokado w doniczce, niestety liście zaczęły brązowieć i wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Zastanawiają mnie te brązowe kropki na odwrocie liścia.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18740
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Nie napisałeś niczego jeśli chodzi o warunki uprawy i pielęgnacji, ale były w wątku podobne przypadki. Poczytaj go.


Zbyt twarda woda, zbyt suche powietrze to tak na początek.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Taka ciekawostka.

Miałam awokado wyhodowane z pestki od niechcenia wetkniętej w tamtym roku do ziemi. Stało w ogrodzie do późnej jesieni a potem poszło do domku gdzie zaschło bo nikt do niego nie przyjezdzał.
Ja jednak jestem przewrotna i zawsze jak mi coś uschnie to jeszcze podlewam i sprawdzam czy aby na pewno jest martwe .
Patrzę a tu pestka wypusciła 2 nowe pędy. ;:oj
A to ci niespodzianka.

Obrazek
jajcek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 23 lip 2017, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Biały nalot na korzeniach awokado

Post »

Czesc,

zasadzilem sobie awokado z pestki, ktore mi ladnie wykielkowalo. Ale z czasem zauwazylem, ze zrobilo sie sporo bialego nalotu na korzeniach. Odchodzi on dosyc latwo, ale nie mam pojecia czy powinienem go usunac czy tak ma zostac. Nie zmienialem czesto wody (moze to od tego?). Planuje go niedlugo zasadzic do ziemi, ale zastanawiam sie czy to zostawic czy usunac.

Pozdrawiam,
Jacek
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”