...tu będzie moje niebo...cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Olku, przepraszam, że tak Cię obiłam od rana ;:196 :lol: Jak na anielicę to dałam straszną plamę :oops: :lol:

Gosiu a co z dyptamem? Po tym jak to napisałaś wnioskuję, że chyba ma specyficzny zapach?
Powiem szczerze, że nigdy go nie wąchałam bo zawsze bałam się poparzeń. Tyle się naczytałam o trudno gojących się ranach, bąblach, że jak kwitnie omijam go szerokim łukiem. I wtedy jedna rabatka mniej do pielenia bo wymówka jest konkretna :;230

Aniu, 3 kilo w 5 dni :)
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Basiu , lewizja i dyptam cudo! ;:180
A mnie nie lubią! ;:223
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Dorotko, dziękuję :D
A czemu Cię nie lubią? Może miejsce im nie pasowało?
U mnie lewizja i dyptam rosną obok siebie. Chociaż jedno i drugie lubi sucho to jednak dyptam woli ziemię wapienną a lewizja kwaśną. No to jednemu podsypuję skorupki jajek a drugiemu co dwa lata siarkę ogrodniczą.
Chociaż z tą siarką to chyba nie ma potrzeby bo pod świerkiem jest chyba wystarczająco kwaśno.
Dyptam posadziłam dwa lata temu i w tamtym roku już pięknie zakwitł :)
Ale to była duża sadzonka w dużej donicy. Kiedyś zamówiłam na All takie małe cuś, co ledwie dyptam przypominało i całe lato ledwie to zipało :roll: ...no i poszło na kompost...

Aaaaa...i bym zapomniała...
Różowa lewizja w tamtym roku mnie opuściła...
Obie były sadzone chyba ze 3 lata temu. Łososiowa co roku jest obsypana kwiatami a różowa jakoś tak marniała w oczach i w tamtym roku wyzionęła ducha ;:170
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Żeby mieć takie objawy po dyptamie jakie opisałaś to trzeba być uczulonym :D Tyle razy pocierałam ręką przy plewieniu i nigdy nic mi się nie stało Lubię go i on mnie też a to dlatego że wysiewam go z powodzeniem . Młodych sadzonek nawet nie liczyłam a na ten rok też wysiałam . Zapach liści jest trochę cytrusowy a kwiaty pachną naprawdę ładnie . U mnie on rośnie w półcieniu :wit
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

To masz niezłe tempo. :lol:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Gosiu, to muszę go latem koniecznie powąchać!
Ale sprawdzać czy mam uczulenie na niego nie będę...bojam się :lol:

Aniu, jak na moje możliwości to było wolno :lol: ...tylko tym razem chciałam to zrobić na zdrowy sposób :wink:
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Koniecznie musisz :D W wazonie też się ładnie prezentuje z innymi kwiatami ;:108 Sam też by ładnie wyglądał ale jeszcze mam go zbyt mało żeby zapełnić nim wazon ;:107
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

No to ja jestem ciekawa czy mój Dyptam wreszcie zakwitnie . Dostałam 2 lata temu malusią sadzonkę siewkę . Teraz trochę już podrósł ,ale czy zakwitnie :?: . Mam białego i różowego . Mnie równiez 1 lewisja padła właśnie różowa a oranżowa to trwa i trwa teraz będzie 3 sezon ze mną . Basiu kolorowy ogród Cleome zjawiskowa a czy wysiewa sie u Ciebie . Jestem ciekawa gdyż myślę ,że będe mieć z mojej sadzonki ale czy będą to się okaże
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Cynthia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5294
Od: 16 lut 2009, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ...gdzieś pośrodku...

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Gosiu, ja jestem raczej z tych osób, co nie zrywają kwiatów do wazonu.
Jakoś zawsze mi ich szkoda i nie mam sumienia. Czasem tylko jak wiem, że długo mnie nie będzie na działce i nie zdążę się nacieszyć np. liliami albo astrami, to wtedy je zabieram do domu.
Ale powiem szczerze, że nigdy o dyptamie nie pomyślałam jako o wazonowej ozdobie...
Czytałam też, że bodziszki bardzo długo utrzymują się po ścięciu a jakoś nigdy nie pomyślałam, że można je w ten sposób wykorzystać.
A taka dyptamowo-bodziszkowa kompozycja...hmmm...ładny zestaw :wink:

Jadziu, dlatego jak spotkałam duży dyptam w ogrodniczym, to go kupiłam bo podobno te z siewek dość długo nie kwitną.
Trzymam kciuki za Twojego, może w tym roku wreszcie się namyśli? :wink:
Łososiowe lewizje chyba są bardziej wytrzymałe. Wydaje mi się też, że one bardziej obficie kwitną.
Cleome to zupełnie osobny rozdział :roll:
Z całej paczki nasion, wykiełkowała tylko ta jedna i to po takim czasie, że już miałam w tym kubeczku sadzić coś innego...
Jadziu, na zdjęciu wygląda ładnie ale w rzeczywistości była bardzo drobna i na rabacie nie robiła żadnego wrażenia...taki chwaścik, którego ledwie było widać...
Nawet nie pamiętam czy zawiązała nasiona...najpewniej po przekwitnięciu ją wypieliłam.
Na mnie nie zrobiła wrażenia i raczej już nie będę jej wysiewać ale np. u mnie na działkach rosła cleome wys ok. 1.5m :shock:
To był naprawdę ogromny krzaczor!
Pozdrawiam słonecznie - Baśka :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: ...tu będzie moje niebo...cz.5

Post »

Moja Cleome miała dużo nasienników . One są w kształcie strączków a w nich pełno nasionek . Miałam tylko 1 szt ,ale dostałam sadzonkę od koleżanki forumowej . Moja miała chyba z 1m i kwtła chyba do listopada . Potem ją wykopałam ,gdyż się przewracała . Moze tam gdzie rosła nie mogła się głęboko ukorzenić ze względu na kamienie . Mnie się podobała i jest fotogeniczna
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”