Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Trochę słońca się pokazało, więc wybrałam się do ogrodu. Wyrównałam trochę brzegi jednej z nowych rabat, ponieważ maszyna do darni równo nie przycięła.
Wysiałam sałaty, ma być cieplej, więc powędrują na podwyższoną grządkę pod włókninę.

Martuś dziękuję, ;:196 wszyscy powoli zdrowieją. Zimne noce i śnieg skutecznie zniechęca cebulowe do kwitnienia.

Obrazek

Igo fiołki rosły w doniczkach na tarasie i wysiały się w ilościach hurtowych. :shock: Większe poprzesadzałam i już jesienią zakwitły. Zimno im nie przeszkadza, cały czas cieszą kolorem.

Obrazek

Ewuniu tych kolorów niewiele, bo zima nadal trzyma się mocno. ;:222 Prymulki niespecjalnie mnie lubią, niewiele nowych przeżywa zimę.

Obrazek

Aniu dużo zdrowia i pilnuj się, ;:168 ponieważ pogoda jeszcze zdradliwa.
Wszystkie turzyce ścinam, Ice Dance też. Tnę w zależności od wielkości kępy. Małe na 10 centymetrów, większe około 5 centymetrów wyżej. W jednym roku zostawiłam i wyjątkowo brzydko wyglądały. ;:14 Dzisiaj większości zrobiłam fryzurę na jeża. :)

Obrazek

Niektórzy marzą o siewkach czosnków, u mnie na każdej rabacie, gdzie został jakiś nieścięty kwiatostan, pełno siewek i chyba małe cebulki też się uchowały.

Obrazek
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 816
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie u Ciebie i kolorowo :wit U mnie prace ogrodowe są bardzo spowolnione. Jak nie pada, to jestem chora tak jak teraz. Masz szczęście, że czosnek Ci się wysiewa. U mnie nie chce nawet rosnąć. Może spróbuję jeszcze raz w doniczkach. Sama nie wiem.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie ma to jak ogród, do którego w każdej chwili można wyjść i coś zrobić. ;:215 Na działkę to już jest wyprawa, a podczas takiej pogody, jaka u mnie panuje, nawet z domu nie chce się wyjść. ;:223 Mimo słoneczka zimno dokucza bardzo, a to z powodu wiatru. ;:145
U Ciebie wiosennie na rabatach. ;:303 Cieszą iryski, ciemierniki i zieloniutkie sieweczki czosnków. ;:138 U mnie się nie sieją, ale to moja zasługa, ponieważ ścinam przekwitłe kwiatostany. ;:306

Trzymaj się cieplutko i zdrowo. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mimo niedogodności, kwiatuszki rozkwitają ;:138 .
Piękny ten pełny ciemiernik, a biały mu nie ustępuje ;:167 .
U mnie iryski już zaczynają przekwitać, jeszcze tylko jakieś niedobitki w cieniu powoli ruszają, a Twoje cieszą świeżutkimi płateczkami :tan .
Czy te fioletowe masz nazwane?
Siewkami czosnków wcale się nie martwię, one u mnie jakoś giną, pewnie z braku miejsca, jedynie jakieś pojedyncze czasem przetrwają i zakwitną w niespodziewanych miejscach. Twoje siewki mogą znaleźć miejsce na nowych rabatkach ;:333 .
Słoneczko coś nie pokazuje, ale może jeszcze się namyśli?
Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Słońce pięknie świeciło, więc po południu zabrałam się za przygotowanie do nasadzeń jednej z nowych rabat. Posadziłam też podpędzone dymki i rzodkiewki do podwyższonej grządki.

Halinko miło, że zajrzałaś, dziękuję. ;:196 Dzisiaj już sporo irysów i krokusów otworzyło kwiaty do słońca.
Siewki czosnków mnie denerwują, muszę wykopywać. ;:222 Wyrzucam, bo mam ich dużo, a na kwitnienie siewek trzeba długo czekać. Czosnki nie znoszą ciężkiej, mokrej gleby.

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję, ;:196 dziś już więcej kolorów zobaczyłam w ogrodzie. Wprawdzie nadal nie kwitną cebulki sadzone jesienią, ale starsze otworzyły pąki i wpuściły pszczoły do pyłku. ;:215
Też wycinam czosnki, ale czasem jakiś nasiennik położony nisko się zawieruszy i już szczypior rośnie. Nie chce mi się wykopywać bylin, żeby te maluchy usunąć. :roll: Kiedyś zrobię porządek.

Obrazek

Obrazek

Martuś ciemiernik SP Elly i Double Red mają śliczne kwiaty, ale skierowane na dół, więc nie prezentują się zbyt dobrze. ;:185 Tylko Ice N'Roses Red trzyma kwiaty na wyprostowanych pędach, zdecydowanie lepiej wygląda.
Białe ciemierniki, o dziwo, mają dłuższe łodyżki i bardziej mi się podobają. :tan Chyba to efekt słabego kwitnienia, mają tylko kilka kwiatów. W poprzednich latach było ponad dwadzieścia.
Ten lekko fioletowy irys, to chyba Harmony, tylko w innym świetle sfotografowany. Po jesiennych przesadzaniach te najbardziej podobne, będą nierozpoznawalne. ;:173
Czosnków już nie chcę, za szybko się zagęszczają i słabo kwitną. Nie chce mi się co trzy lata przesadzać. ;:224
Dziś nacieszyłyśmy się słońcem, ale jutro znowu deszcz.

Obrazek

Obrazek

Ostatnie zdjęcia ranników.

Obrazek

Pszczoły szalały wśród krokusów, irysów i cebulic.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1707
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

To chyba tylko mnie dzisiaj słońce minęło :wink:
Jakie zjawiskowe kępy kosaćców ;:oj
A cebulica Tubergena jakoś znajomo mi wyglądała ale już doczytałem, że to jest inna nazwa cebulicy Miszczenki :wink: Ale Ty masz sporą grupę :) U mnie to one dopiero z ziemi powoli się wychylają
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ile kolorów w Twoim ogrodzie ;:oj Widać wyraźnie, że podkarpackie szaleje piękną wiosną. W zachodniopomorskim jeszcze jej nie widać. Na razie śnieg za oknem :(
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2644
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :wit
Przepiękne kępy krokusów i irysków u Ciebie i cebulica ładnie już kwitnie ;:138
Ciemierniki śliczne ale faktycznie u siebie zauważyłam, że niektóre kwiatki zwieszają główki, że aż trudno im fotkę zrobić.
To już wiem dlaczego u mnie czosnki słabo sie udają, właśnie z powodu ciężkiej gliniastej ziemi ;:7
Dobrego tygodnia Kochana, ze słońcem i ciepełkiem ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u Ciebie już taka zaawansowana wiosna ;:oj Całe kępy irysków, cebulica. Wszystko w pełnym rozkwicie, cieszy kolorami. Ranniki w tak dużej grupie wyglądają zjawiskowo ;:63 Widać, że na południu jest znacznie cieplej. U nas jeszcze ziemia zmarznięta, że szpadla nie można wbić i o żadnych, ogrodowych pracach, oprócz cięcia, nie ma co marzyć. Może ten tydzień przyniesie wreszcie trochę ciepła i uda się cokolwiek podziałać? A tu szkółki zapowiedziały na ten tydzień wysyłki zamówionych roślinek. Jedna była tak szybka, że wysłali mi róże już w ubiegłym tygodniu ;:202 Musiałam sadzić do donic i teraz te donice trzymam w garażu :roll:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak cudnie rozkwitły w słońcu łany krokusów i irysków ;:138
i cebulica niedługo zakryje, przeznaczony dla niej teren :tan . Muszę rozsadzić swoje kępki, niech się rozrastają ;:333 , bo chyba im ciasno!
Pszczółki miały używanie, szkoda, że tak krótko, bo zupełnie niepotrzebny śnieg, zamknął je w ulach ;:185 . Miejmy nadzieję, że to już ostatni pokaz zimy i będzie tylko lepiej ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16061
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Mnie szczególnie zachwyciła cebulica. Jaki ona ma przepiękny kolor! I w ogóle wygląda jak malutkie hiacynciki. Ja mam zwykłą ciemnoniebieską, która rozsiewa się jak chwast. Też ładna, choć drobna. Ale Twoja to rewelacja. :D Czy to jakaś odmiana z nazwą?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11635
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miałam wolne popołudnie, ale tak wiało, że nie było mowy o jakiejkolwiek pracy w ogrodzie. ;:202

Karolu wielkie kępy irysów, to starsze nasadzenia. Posadzone jesienią pokazują pojedyncze kwiaty.
Cebulicę kupiłam pod taką nazwą, więc tak podpisuję. Posadziłam jesienią i nawet najmniejsze cebulki zakwitły. Kilka rośnie pod perowskią i już widać, że się zagęszczają. :tan

Obrazek

Ewuniu było kilka dni ciepła, więc wszystko budzi się do życia. Nawet sobotni śnieg nie przeszkodził cebulowym w rozwijaniu kwiatów. Do Ciebie też ciepło dotrze, już niedługo. ;:108

Obrazek

Halszko dziękuję. ;:196 Napaliłam się na ciemierniki mieszańcowe, ale denerwują mnie wiszące kwiaty. :roll: Tylko Ice N'Roses Red ma wyprostowane pędy i świetnie trzyma kwiaty.
Niestety czosnki wysokie są wbrew pozorom wymagające. Posadziłam u syna kilkadziesiąt swoich, ale była wyjątkowo mokra gleba i większość zgniła, ;:223 tylko kilka pokazało szczypior. U mnie mnożą się jak króliki.
Weekend z chłopakami, więc przybyło doniczkowych nasadzeń. Grzebali w ziemi, żeby mnożyć rośliny do swojego ogrodu. :;230 Ciebie też to niedługo czeka. :D

Obrazek

Obrazek

Dorotko u nas też jeszcze na początku marca gleba była zmarznięta. Wystarczyło kilka cieplejszych dni, można cieszyć się kwiatami i pracować.
Podziwiam ile nazamawiałaś. :shock: Ja tylko kilka lilii. Pewnie w szkółkach coś dokupię, ale nie mam jeszcze koncepcji na nowe nasadzenia. ;:173

Obrazek

Martusiu cebulicę rozsadziłam jesienią, bo rosła za gęsto. Zaskoczyła mnie, chyba każda cebulka zakwitła. ;:215 Z pięć lat będę mieć spokój z rozgęszczaniem.
Dzisiaj też chwilę świeciło słońce, więc brzęczenie było słychać w każdej kępce.

Obrazek

Wandziu wolę tę Tubergena, ma większe kwiaty i kilka na łodyżce. Jak się zagęszcza, widać dywan kwiatów. ;:215 Kupiłam pod taką nazwą, bez odmiany. Inna nazwa to cebulica Miszczenki. Niebieska jeszcze nie kwitnie i choć uwielbiam jej kolor, ;:108 to jest mniej widoczna na rabacie.

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2921
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ;:196 , to teraz przed Tobą wielkie wyzwanie :D , utrzymanie przy życiu sadzonek chłopców ;:333, a może być ciężko, zwłaszcza z iglakami!
Ciemierniki przeważnie pochylają główki, ale i tak są piękne. Niektóre moje siewki mają nieciekawe wnętrze, a z zewnątrz ładny bordowy kolorek ;:333 .
Moje cebulice rosną w kępach już chyba trzy razy po pięć lat :roll: Nigdy ich nie rozsadzałam, jedynie odkopywałam cebulki, to chyba już najwyższy czas!
Wczorajszy wiatr, to nic w porównaniu z dzisiejszym ;:oj , nie da się wyjść do ogrodu bez obciążenia ;:306 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”