Magnolia problemy w uprawie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Wawrzont
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 cze 2010, o 22:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Magnolia prawie bez liści

Post »

Czekałem całą wiosnę i pół lata, ale moja magnolia prawie nie wypuściła liści. Przez prawie rozumiem, że wypuściła jakąś jedną piątą tego, co miała na sobie w ubiegłym roku. Martwa nie jest, ale na żywą też do końca nie wygląda. Co zrobić, by jej teraz pomóc? Czy może się ocknąć po kolejnej zimie, czy to już kaplica?
szaher
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 11 sie 2012, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: Chora magnolia

Post »

Moją magnolię też dopadła ta "choroba" , ale to moja wina ponieważ stała w doniczce na balkonie przez miesiąc , teraz jest w gruncie zobaczę co z nią dalej się będzie działo , choć z moich obserwacji wynika że puszcza młode liście ;:oj
Awatar użytkownika
robatter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 sie 2013, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Magnolia problemy w uprawie

Post »

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum. Podpowiedzcie mi proszę co się stało z moja magnolią. Zmieniłem miejsce zamieszkania i postanowiłem zabrać magnolią ze sobą. Tak naprawdę przesadzałem ją dwukrotnie. Na jesieni i i na wiosnę. Wypuściła liście, zawiązała wiele pąków ale kwiat był tylko jeden. Liście jednak urosły nie znacznie i tylko na końcach gałązek. Do dnia dzisiejszego nie zwiększyły one swojego rozmiaru, a część gałązek zdrewniała i uschła. Czy to znaczy, że moja magnolia "umarła"? Czy kwalifikuje się do wycięcia? Jak to stwierdzić? Z góry dzięki za pomoc.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co z moją magnolią?

Post »

A jak duża? Ogólnie magnolie nie lubią przesadzania, szczególnie starsze.Możliwe też że gleba w twoim obecnym miejscu zamieszkania jej nie odpowiada ( jest gliniasta), a wtedy raczej nic nie da się zrobić, bo magnolie preferują żyzne, ale przepuszczalne i napowietrzone.
Awatar użytkownika
robatter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 sie 2013, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Co z moją magnolią?

Post »

Fakt, moja magnolia ma ponad 7 lat. Zapomniałem wcześniej dodać, że był tylko jeden kwiat. Reszta pąków jakby zamieniła się w mumie. Załączam zdjęcie. Obrazek Ziemia gliniasta choć starałem się ją nieco zmienić zastępując miejsce nasadzenia czarną. Interesuje mnie czy coś z niej będzie czy też mogę w to miejsce sadzić coś innego.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co z moją magnolią?

Post »

Zostaw ją, listki nie żółkną.W tym roku listki są małe, ale w następnym już może być lepiej. Na kwitnienie jednak nie licz w przyszłym roku, a i w następnym to nie jest pewne.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Co z moją magnolią?

Post »

Ona musi odchorować to przesadzanie.Podlewaj ją teraz w czasie upałów bo ma płytki system korzeniowy.I tak jak pisał mój przedmówca-przynajmniej przez rok nie będzie kwitła.
Halina
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co z moją magnolią?

Post »

Racja, musi odchorować, ale czasem takie przesadzone drzewo już może nie być takie jakby było gdyby nie było przesadzane :wink: , ale tego właściciel się nie dowie, bo nie będzie miał porównania. Z tym trzeba się liczyć podchodząc ze szpadlem do dobrze wyrośniętego okazu.Ja uważam, że lepiej zostawić na starym miejscu, a posadzić młode.No chyba, że miałby je wykopać buldożer, to wtedy faktycznie z dwojga złego lepiej wybrać przesadzenie.
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia bez kwiatów i bez liści

Post »

Moja magnolia GALAXY 2 letnia w tym roku nie wypuściła jeszcze liści dlaczego ? ;:174
Zima nie była sroga i roslinke ociepliłem .
Mąż Ani
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Magnolia więdnie

Post »

Witam jestem tutaj nowa.. i nigdy nie korzystałam z żadnego forum.
Co mam zrobić?? Kupiłam 10 dni temu dwie magnolie sprawdziłam pH było ok 7 więc kupiłam nawóz biopon do zakwaszania gleby teraz pH jest 5.5 ale ona nadal umiera.. co mam zrobić?? Z drugą dzieje się tak samo...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Witaj na forum!!

Bardzo dużo liści... w bardzo małej doniczce. I może jeszcze nagrzana ściana....
Posadź to w pełnym cieniu w ziemi do iglaków(dołek większy od wiadra) i delikatnie nawoź dopiero w przyszłym roku.
Ale i tak słabo to widzę przy takim pH.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
mala_153
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 27 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja magnolia umiera

Post »

Tak wyczytałam, że ma być takie pH... czekam na przeprowadzkę do innego mieszkania, więc chciałam przesadzić 15 czerwca....
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Moja magnolia umiera

Post »

No, ale zaraz-zaraz.
Dojrzałem pHmetr w doniczce- kupiłaś te magnolie tak posadzone i sprawdzasz sprzedawcę, czy jak?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”