Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ałła witaj niedzielnie...cudne te ule...ale pszczółki z dala omijam...choć miodek uwielbiam... :)
..a szklarnia to marzenie niejednej forumki... powodzenia...dobry pomysł dała Maryś a daj cynk gdzie będziesz na targu...w mojej miejscowości są targi w poniedziałek... :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ałła trafiłam tu przypadkiem, ale tak się wciągnęłam w Twoją historię, że zamierzam tu pozostać i śledzić dalsze losy Twojego miejsca na ziemi.
Ule są prześliczne i pszczółkom na pewno będzie się dobrze mieszkać ;:215
eMa należy pochwalić za kombinat ;:138 Pomidorki będę jak ta lala :wink:
MaGorzatka
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2789
Od: 20 sty 2011, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Aluniu - świetnie, że założyłaś ten wątek, teraz będzie on na pewno jednym z moich ulubionych. Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
D-M
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1151
Od: 16 lis 2009, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ałło bardzo się cieszę, że otworzyłaś wątek, będzie moim ulubionym :wit tak jak i Małgosi :D
Ostoja spokoju...
Pozdrawiam Daria
Agapa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1597
Od: 29 maja 2009, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

O rany ale masz ogromną szklarnię ;:oj Podziwiam i troszku pozytywnie zazdraszczam :D
Też zgadzam się z pomysłem Marysi. Tym bardziej, że masz sporo pięknych roślin nieczęsto spotykanych na typowych targowiskach. Powinny sprzedać się wszystkie ;:108 Tego życzę Tobie z całego ;:167
Zwierzątka śliczne, czyściutkie i szczęśliwe. Dobrze im u Was ;:108
A Ty sama jesteś śliczną dziewczyną. Aż nieprawdopodobne, żeby tak młodo wyglądająca osóbka była już babcią ;:224
U nas pada, jeśli i Wam deszcz się przyda, to spokojnej deszczowej końcówki niedzieli życzę ;:196
A jeśli deszczów dosyć, to pogody dobrej ;:196
Pozdrawiam serdecznie - Agnieszka
Awatar użytkownika
kruszyna_35
50p
50p
Posty: 96
Od: 20 sie 2012, o 22:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Jestem pod wrażeniem ogromu pracy, zapału i chęci :) Świetnie się urządzacie, ciężko pracujecie no i są efekty! Kombinat to rzeczywiście świetna sprawa :) na sadzonkach zarobiłabyś trochę kaski :) Pszczoły, króliki, kozy.....super! trzymam kciuki za powodzenie upraw i hodowli :)
ogród Kruszyny
regulamin
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

No to teraz, o kotach.
Po kilku tygodniach od kupienia ?naszego miejsca na ziemi?, kiedy to, na wieś przyjechaliśmy a z miasta jeszcze nie wyjechaliśmy :D , wysiadając ze swojego samochodu, przy domu, usłyszałam pisk/miauczenie które pochodziło z pod samochodu eMa, zajrzałam tam ? i zobaczyłam małą czarną kulkę, odruchowo wzięłam ją na ręce, mieściła się w dłoni, już byłam prawie przy drzwiach mieszkania, kiedy usłyszałam ponowne miiaauu! Wróciłam, była to kulka N2, koloru szarego, którą też oczywiście wzięłam. Moja mama, która akurat była u nas w odwiedzinach, nie była zbyt zachwycona widokiem puchatych kulek, jest człowiekiem, który co prawda twierdzi, że lubi rośliny i zwierzęta ale dla czegoś kwiatki, zostawione pod jej opieką usychają, koty dostają dziwnych chorób i zdychają a papuga w magiczny sposób otwiera klatkę i wylatuję przez okno ;:174 Możecie wyobrazić minę mamy, kiedy kociaki wysikały się na wełniany dywan w środku salonu a potem regularnie powtarzały te czynność, systematycznie przesuwając się, co raz, to jakieś 20 cm. w inne miejsce :;230 Posłuchałam jaka to jestem nie poważna, nie odpowiedzialna i w ogóle głupia, z tym całym pomysłem miasto ? wieś, zabrałam kulki do samochodu i przywiozłam tutaj. Pies (bardzo duży) ze szczęścia, że będzie miał towarzystwo i chcąc zaprzyjaźnić się z kotami ? lub myląc ich ze swoją ulubioną zabawką - piłeczką, od razu złapał je do pyska i zaczął energicznie nimi podrzucać. Dzięki Bogu, stałam tuż obok, wyjęłam przerażone, nastroszone i mokre od psiej śliny stworzenia i położyłam je na ręczniku, który pościeliłam na parapecie od strony słońca. Szczerze mówiąc, wątpiłam że przeżyją, wyglądały jak szczurze embriony od razu po poronieniu szczurzej samicy :shock: Ale się wylizały, wygrzały się na słoneczku ? i do dzisiaj czują się dobrze. Po identyfikacji płci stwierdziłam że szara kulka to kocur i ze względu na popielaty kolor sierści nazwałam go Dymek, natomiast druga kulka okazała się kotką, wyglądała dość dziwnie z tymi jasnymi, prawie przezroczystymi uszami, dla tego dostała na imię Fiona.
Któregoś dnia przyjechał mój syn, który jest ?kocią mamą?. Od momentu jak przestał raczkować i podniósł się do pozycji pionowej, znosił wszystkie koty z osiedla do domu, bo: Mamusiu, one są głodne i trzeba ich nakarmić.
Po obejrzeniu kotów powiedział: Mamo, Fiona ma fiutka! Zajrzałam, faktycznie fiutek! ;:306 I takim oto sposobem Fiona stała się Fionem.

Punkt obserwacyjny, ciekawe, czy dzisiaj będzie wątróbka?!

Obrazek


To zdjęcie kojarzy mi się z jakimś logo koncernu lub banku :D

Obrazek

Śnieżny tygrys!

Obrazek

Takie tam przytulanki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Fionek jest prześliczny
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Śliczne kociaki, a właściwie to już dorosłe kocurki, miały szczęście :D
dangar1
500p
500p
Posty: 581
Od: 10 kwie 2011, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Ciekawy wątek. Bedę tu zaglądac. :wit
dosia
1000p
1000p
Posty: 1024
Od: 1 lut 2009, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

;:196 Ałło gratuluję, . Ja także kilka lat wstecz uciekłam z Warszawy na wieś.Moja wieś niestety jest zbyt blisko miasta. Życzę Wam samych powodów do radości. Nie często można spotkać aż cztery złote rączki i tak wielkie serducha. ;:180
Pozdrawiam Anula
pod naszym niebem
iwonaPM
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1073
Od: 13 sie 2011, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Witaj Alu :wit
szczerze podziwiam Was za ogrom pracy już włożonej i jak na do niedawna mieszczuchów to super się organizujecie i odnajdujecie na Waszej ziemi ;:138
ja będę czestym gościem u Was i żałuję że tylko wirtualnie , z niecierpliwością czekam na cd ;:65
Awatar użytkownika
romaszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1411
Od: 31 gru 2010, o 23:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie. Wola Uhruska

Re: Wiocha, tu się narodziłam na nowo!

Post »

Witam nowych i "starych" :D gości :wit

Powtórzę się i powiem, że jestem mile zaskoczona Waszymi odzewami ;:196 i czasami aż się rumienie :oops: czytając Wasze wpisy :;230

Dzisiaj dzień zaczął się z niewielkiej porażki :roll: , nie wiem, albo się starzeje albo to z nadmiaru emocji, że w końcu mamy tyle mleka :D Otóż, w sobotę, wreszcie, było wystarczająco mleka, żeby zrobić 700 gr. sera podpuszkowego, w niedziele zawiozłam do kościoła na poczęstunek ( zawsze po nabożeństwie urządzamy wspólny obiad lub deserowy stół ), wszystkim smakowało, mam masę zamówień na mleko, jogurty, twaróg i ser podpuszkowy. No i dzisiaj z rannego udoju, z dumą nastawiłam ser podpuszkowy, który jutro miał być sprzedany. Po godzinie coś mnie tknęło, czegoś mi brakowało, coś było nie tak, na początku nie wiedziałam o co chodzi ale później ;:14 ZAPOMNIAŁAM dodać bakterie do mleka, czyli jogurt naturalny, bez nich ser podpuszkowy nie jest już taki jak powinien być :( . Miałam do wyboru, wylać to psom lub kurom, lub dodać jogurt teraz i zobaczyć co z tego wyjdzie, wybrałam opcje drugą, teraz czekam na efekty. Oczywiście tego sera - gnieciucha ( jeśli w ogóle wyjdzie) już nie sprzedam i następnym razem będę czujniejsza a ten, no cóż, dzisiaj na podwieczorek, kanapka z serem "czorti szo" :;230 w tłumaczeniu na polski "diabeł wie" ;:306

Miłego dnia Wszystkim życzę :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”