Co to za owad? Identyfikacja (foto!)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Basia k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1160
Od: 2 maja 2007, o 16:58
Lokalizacja: podlaskie

Post »

doka na przędziorki może być Diazol ,ja go używam i jestem zadowolona z efektów ,oczywiście Przemo nie kwestionuję Twoich ,może doka w tej chwili takim dysponuje , ja proponuję opryskać wszystkie rośliny w pobliżu zarażonego ,najlepiej zrobić to w pomieszczeniu odosobnionym ,nie zamieszkałym
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jeśli jest skuteczny Basiu k to dlaczego by i takiego nie zastosować ja również nie kwestionuję niczego jeśli ktoś sprawdził i jest skuteczne. :D

Doka opisz dokładnie jak wygląda szkodnik lub zrób dobre zdjęcie i wklej na forum. :D
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Nie wiem gdzie umiescic moje pytanie - ale temat z pewnoscia pasuje pod moje zdjecie i pytanie :lol: 8)

co to za czerwone robaczki, zyjace pod plotem, wylegujace sie w wiosennym slonku :D Obrazek
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

ech gdyby google na podstawie zdjec szukac umial...

czy ktos mi pomoze z tymi robaczkami ? ;:31 prosze
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

te robaki to kowal bezskrzydły. Nie wiem jednak jak skutecznie je wytępić. Idąc za intuicją, pewnie pryskała bym te miejsca gdzie żerują jakimś pestycydem. Nie wiem jednak, czy to jest skuteczny sposób.
Ja bym właśnie tak zrobiła, ale może ktoś jeszcze, zna inny skuteczniejszy sposób :wink:
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 383
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

tulipanka pisze:te robaki to kowal bezskrzydły. Nie wiem jednak jak skutecznie je wytępić. Idąc za intuicją, pewnie pryskała bym te miejsca gdzie żerują jakimś pestycydem. Nie wiem jednak, czy to jest skuteczny sposób.
Ja bym właśnie tak zrobiła, ale może ktoś jeszcze, zna inny skuteczniejszy sposób :wink:
Witam,

dziekuje bardzo za rozszyfrowanie nazwy "czerwonych" robakow :D

Nie mam zamiaru go likwidowac - po lekturze w necie co to za stwor, sadze, ze nie bedzie zagrazal mojemu ogrodkowi. Niech sobie zyje... rosnie niedaleko lipa, moze stad jego towarzystwo.
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Co to za owad?

Post »

Witajcie. Dzisiaj na naszej gruszy, jabłoni oraz śliwach zauważyliśmy rój sporej wielkości owadów podobnych do much ( załączamy zdjęcie niezbyt dobrej jakości ). Muchy te są czarne, długie i mają bardzo długie nogi, które są bardzo widoczne podczas lotu. Skupiają się te muchy wokół pąków kwiatowych. Prosze powiedzieć nam co to za owady i czy są niebezpieczne dla drzewek i owoców? Jeśli tak to czym je zwalczyć?
Obrazek
Mała Ogrodniczka

Co to za owad?

Post »

Chodzą takie po moim ogródku...mają około 3-4cm długości, więc małe nie są. Czy ktoś wie co to takiego?
Jak się dobrze wpatrzycie w zdjęcia, to widać, że na "grzbiecie" tego dużego siedzi jakiś mały. Ale nie podobny do dużego, więc może to nie dziecko? :D



Obrazek Obrazek Obrazek
tengel27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 6 sie 2007, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To oleica krówka - Meloe proscarabaeus. Wydziela żółtą i trującą ciecz gdy jest zaniepokojona ;)
Dawid
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Kto pomoże?
Pozdrawiam Andrzej.
Mała Ogrodniczka

Post »

Dziękuję! Teraz kiedy już wiem jak się nazywa i trochę o niej poczytałam, to doszłam do wniosku, że nie ma się czego bać, bo korzeni nie podgryza, zjada liście buraków, ziemniaków i koniczynę - niech sobie zjada, byle mnie nie zjadła :wink:
Awatar użytkownika
Slawek3
100p
100p
Posty: 166
Od: 6 lip 2007, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki Erazm za zainteresowanie:) W numerze specjalnym działkowca dotyczącym ochrony roślin ozdobnych znaleźliśmy informację na temat zwalczania mszyc przez pasożytniczą błonkówkę o nazwie Aphidius Ervi ( jest zdjęcie ), która wydaje nam się bardzo podobna do tej, którą zauważyliśmy wokół naszych drzewek na działce ( powyższe zdjęcie ). Samice tych błonkówek składają jaja do ciał mszyc, a wewnątrz szkodników rozwijają się larwy prowadząc do ich śmierci, zaś martwe ciała mszyc tworzą beżowe " mumie ". Błonkówki te hoduje się specjalnie i oferuje w sprzedaży w celu zwalczania mszyc.
Nie jesteśmy jednak w 100% pewni, czy to te owady z załączonego przez nas zdjęcia. Może ktoś zetknął się z tą nazwą błonkówki, bądź posiada większą wiedzę na ich temat. Chętnie dowiemy się czegoś więcej...
Pozdrawiamy.
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Co to za owad...?

Post »

Witam serdecznie :)

W mojej skrzynce z siewkami truskawek kolejny raz natknęłam się na takie coś:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Niestety nie udało mi się uchwycić, jak miał rozpostarte skrzydełka.

Dodam, że póki miałam skrzynki w domu, na kuchence gazowej znajdowałam co jakiś czas kilka takich "truchełek". Na początku myślałam, że to na kuchence to komary, ale po wyniesieniu skrzynek na balkon przestałam znajdować na kuchence owadzie zwłoki ;)

No i mam pytanie.. co to jest i czy jest to w jakiś sposób szkodliwe i jak ewentualnie się tego pozbyć..?
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”