Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witam serdecznie, to mój pierwszy post na forum :wit. Na razie głownie czytam i wertuje posty forumowe, a ze jest tego multum, to na razie nic nie pisałam, pożerając wiedzę. Ale mam pewne pytanie, na które nie znalazłam tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Potrzebuje rady przy zakupie sekatora kowadełkowego. Na podstawie lektury forum skłaniałam się ku zakupom narzedzi m.in. fiskarsa i gardeny. Kilka rzeczy nawet juz nabyłam i jestem zachwycona. Ale do rzeczy.
Kupiliśmy ładnie zagospodarowana działkę w ROD (głównie iglaki i rośliny ozdobne) oraz do tego przejęliśmy jeszcze przylegające 3 ary dzikiego ugoru. Na tymże ugorku, jako, ze była to do niedawna ziemia niczyja, mam poza trawa, hałdę suchych gałęzi i konarków zrzucanych latami przez działkowiczów sąsiadów, a pod spodem kupę kompostu, z czego akurat jestem rada :D. Działkę objęłam niedawno i chciałabym te hałdę gałęzi sobie pokroić sekatorem, planujemy kilka ognisk sobie z tego urządzić (można do końca kwietnia). Ale nie mam siły ich łamać rekami (chodzi o te średniocienkie gałęzie drzewek owocowych), wiec do głowy przyszedł mi sekator, a mąż w miarę czasu poradziłby sobie siekierka z grubszymi gałęziami.
będę wiec w najbliższym czasie "kroić" bardzo dużo suchych i nie do końca suchych gałęzi itp., a do tego potrzebny bylby mi (jak rozumiem z lektury tego tematu) sekator kowadełkowy (nozycowy juz mam - fiskarsa). W zagospodarowanej części działki mam sporo drzewek ozdobnych, wiec zapewne sekator kowadełkowy znajdzie zastosowanie także i później.

Hanka55 napisałaś: "Sekatory - Fiskars kowadełkowy (koszmar - nie używam)", czy to odnosi się do wszystkich kowadełkowych fiskarsa?? A jeśli tylko z jednym miałaś nieprzyjemność się męczyć, to proszę czy możesz napisać jakiego konkretnie modelu nie polecasz? Oni maja tych kowadełkowych chyba ze trzy, a ja już zgłupiałam do reszty, przyznam sie :oops:
W innym temacie o sekatorach pomolog napisal ze: "sekatory gardena tak, ale oprocz kowadelkowych".
No, klops a ja akurat chyba potrzebuje kowadełkowy ;:223 ;:223 ;:223 :(
Reasumując, czy w ogóle jakieś kowadełkowe sekatory fiskarsa czy gardeny (czy jakiejkolwiek innej w miarę szanowanej firmy) sa w porządku?
Oj, ale się rozpisałam :oops: , ale wybaczcie nowej :oops:
Proszę ratujcie, bo chce się zabrać za te hałdę jak najszybciej.
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witaj
Proponuje użyć do tego celu zamiast sekatora małej siekierki ,ja używam siekierkę firmy fiskars Elżbieta
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Witaj, dziękuję za pomysł, już próbowałam, nie mam na to siły, bo tam jest tylko trawa, pieńka na którym można byłoby rąbać/rozdrabniać gałęzie brak. Musiałabym machać nim w powietrzu, a jeśli dodam, ze wokół nas biega nasza pięcioletnia córcia jak "perszing", to od razu wiadomo, że toporki zdecydowanie odpadają.
Dlatego jednak proszę o wypowiedzi na temat sekatorów, tym bardziej, ze mój tato, który tez ma działkę, ucieszyłby się bardzo z niego, więc naprawdę będzie z nim co zrobić. Nie zmarnuje się.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

frezje jak jest tego sporo to i sekator(jak toporka nie chcesz)
http://www.fiskars.com/webapp/wcs/store ... e=products
Najlepiej odwiedzić dobrze zaopatrzony sklep i dokonać wyboru.Jak nie pokupisz to się nie przekonasz..A na produktach tej firmy można polegać. :D
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ofertę fiskarsa i gardeny przeglądałam i wiem, ze to dobre firmy. Ale narzekano tutaj troszkę na sekatory kowadełkowe fiskarsa i gardeny, wiec już mam mętlik w głowie. Na pewno jakiś mi jest potrzebny, a chciałabym uniknąć kupienia takiego, którego nie polecacie.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Genialny wątek i porady!
Macie jakieś doświadczenia albo przykłady sekatorów na tyczce, do pracy wysoko nad głową?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Nie wiem czy warto kupować sekatory najdroższych firm.Kupuję co jakiś czas sekator
w ,,markecie,, za 6 zł i kilka lat służy,umie nawet czasem grzebać w ziemi.A jak się
stępi,zostaje rozkręcony i część z ostrzem służy do podcinania mleczy,podważania,
takie narzędzie do wszystkiego.Za 19 zł kupiłem dwuręczny,do grubszych gałęzi.
Czasem trafię na taką gałąź,że przeciąć nie dam rady,a sekator nie chce się złamać.
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Wszystko firmowe i drogie-pewnie że nie ja mam i trochę lepszych i gorszych sprzętów.Tak pośrodku :D Sekator może być tańszy używam i z gardeny i zwykły za 30 zł.Nie dużo tnę ,ale szpadel to musi być wytrzymały i tutaj o oszczędności nie mamowy,bo to żadna oszczędność. jak się kilka połamie to wydać lepiej na dobry szpadel(i zaoszczędzi się na zdrowiu :wink: ) to samo tyczy się łopaty.Piłka do gałęzi,nożyce do trawy i takie tam mam za parę groszy używa się tego rzadko to się prędko nie popsuje.Czasem i taniocha się całkiem niezła trafi.
Chociaż wam powiem,że często i z renomowanymi firmami to już jest różnie.Nie wszyscy robią źle ,ale sporo firm zniża loty,choć cena pozostaje taka sama czyli wysoka.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ostatnio na Al.., kupiłam sekator, Gardena 8702 BP 50, tylko 70zł. Rękojeść aluminiowa, obydwa ostrza wymienne, górne ze stali szlachetnej, dolne ze stali kutej. Tnie jak brzytwa. Polecam bo lepszego nie miałam. W sklepach ogrodniczych kosztuje ok.160 zł.
Kasia
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Nie bardzo rozumiem co macie do kowadełkowych? Mam taki mały, poręczny Fiskarsa, doszłam do wniosku, że skoro jest do suchych, twardych gałązek , to w świeże pójdzie jak w masło. No i tak rzeczywiście jest.
Z nożycowymi czasami mam kłopot, przy grubszych konarkach ostrza rozjeżdżają się, tzn - no właśnie, nawet nie wiem jak to wytłumaczyć.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Gieniu, moglabys podpowiedzieć jakimś obrazkiem, który konkretnie fiskars kowadełkowy posiadasz? Bardzo proooszę:)
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7605
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Kowadełkowy to taki z jednym ostrzem? Bo już sama nie wiem, czy dobrze myślę. Przyniosłam z piwnicy, używam go przy pracy na rabacie przed blokiem a i sąsiadowi czasem pomagam przy obcinaniu jego krzaczorów na sąsiedniej rabacie. Do porównania małe nożyczki do kwiatów. Mnie taki sekatorek zupełnie wystarcza. Na działce mam oczywiście nożycowe i większe, ale nie Fiskarsa.
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
frezje
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 14 mar 2010, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Bardzo Ci dziekuje:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”