Zakupy w marketach

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Post »

,,Cebulki były w kapersach czy luzem?''

To już były dość duże sadzonki róż.Takie około 20 cm.Ładnie zapakowane,ziemia owinięta w folię i spięta gumką i z ładnym zdjęciem .
Pomyłki się zdarzają- kolor inny od oczekiwanego, ma być pnąca jest wielkokwiatowa i na odwrót.:).
Teraz zamierzam posadzić na przemian najciemniejszą róże jaka jest i najbielszą-Może nie będzie niespodzianki? :;230 :;230

Pozdrawiam:)
rozalka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 13 cze 2008, o 10:11
Lokalizacja: gm. Zabia Wola

Post »

Gotuje sie już we mnie jak czytam wypowiedzi.

W ubiegły weekend odwiedziłam PNOS na Al. Krakowskiej i OBI.

W PNOS kupiłam kilka drzew i krzewów i mn. piękną hortensję. Pytałam 2 osoby z obsługi czy można już sadzić hortensje (wiem że są wrażliwe na wiosenne przymrozki). I usłyszałam że tak, natychmiast i bez namysłu. Spytałam też o okrywanie na noc agrowłókniną i usłyszałam że nie ma potrzeby. Teraz bidula, piękna jeszcze kilka dni temu hortensja oczywiście padła!!!! :( Nie wiem co mam z nią począć? Liście już ma (na szczęscie bez kwiatów) i teraz czy ciąć? Ach... szkoda słów.

W OBI natomiast kupiłam niecierpki na taras i przemiła pani z obsługi doradziła, wyjaśniła i widać było, że nie zbywa. Widziałam już tą Panią kilkakrotnie. Zawsze pomaga i doradza klientom a o rośliny dba.

A jeśli chodzi o stan roślin to zarówno i w szkółkach i w marketach można spotkać uszczerbione, schorowane i przesuszone rośliny. Wszystko zależy od obsługi!

Pozdrawiam,
Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Co się konkretnego stało z hortensją, czy zwiędła po posadzeniu do gruntu?
rozalka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 13 cze 2008, o 10:11
Lokalizacja: gm. Zabia Wola

Post »

selli7 pisze:Co się konkretnego stało z hortensją, czy zwiędła po posadzeniu do gruntu?
Tak, Selli, zwiędła, ma zbrązowiałe liście i bardzo marnie wygląda ;(
Czy masz inne podejrzenia niż przemarźnięcie?
Pozdrawiam,
Ania
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

To nie przemarznięcie, ale' szok', była uprawiana w innych warunkach niż panują w Twoim ogrodzie.Hortensje maja też b. wrażliwe, delikatne korzenie, które łatwo zalać tak w pojemniku jak i w gruncie.Wtedy hortensja więdnie( korzenie nie podjęły funkcji) mimo, że ma wilgotno, a potem schnie.Mogła też ta hortensja w sklepie zostać przesuszona i korzenie zostały uszkodzone, wiec nie przyjmą się w nowym miejscu, ale są w stanie wegetować tylko w tej zakupionej doniczce.Najlepiej przesadzić do większej donicy i przez pewien czas tak uprawiać, a nawet zimować w pierwszym roku w chłodnym pomieszczeniu gdzie nie ma mrozu i posadzić następnej wiosny.Hortensje w marketach są pędzone i w większości to b. młode krzewy, którym w pierwszym roku nie zdrewnieją gałązki.Jak ma zimować w ogrodzie to lepiej kupić wiosną taką, która ma brązowe gałęzie i puszcza listki.Wiele 'marketowych' odmian jednak w gruncie nie wytrzyma, są sprowadzone z Holandii, nie na nasz surowszy klimat.Owszem efektowne, ale do dekoracji tarasów i balkonów.
rozalka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 13 cze 2008, o 10:11
Lokalizacja: gm. Zabia Wola

Post »

Selli7, dziękuje! Moja hortensja nie przemarzła całkowicie. Całe szczęscie że okryłam ją korą i trocinami. Część pędów jest przemarzmięta ale są i całkowicie zielone. Może na razie jednak zostawie ją w ziemi a sama zacznę sie rozglądać za hortensją drzewiastą.
Pozdrawiam Cie i jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Ania
Pyzdra
100p
100p
Posty: 129
Od: 8 mar 2007, o 19:53
Lokalizacja: okolibydgoszcz

Markety i rośliny

Post »

Rozpętałem ten temat i muszę przyznać ,że w całej marnocie roślin z marketów udało mi się kupić w Kaufland Cytisus scoparius "Queen Mary" za 5,99,- po przecenie o wyglądzie "pendula"
czyli mocno zasuszony z powodów oczywistych.
Po wykruszeniu tego co zastępowało holenderską ziemię wymoczeniu go w wodzie, wsadziłem do gruntu.Trochę trwało ,ale teraz jest w idealnej kondycji.
Tak sobie myślę, że może trzeba polować na takie okazje?
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Post »

A ja stanę w obronie kupowania w Marketach - jasne że nie wszystkich, ale polecam OBI w Bytomiu i Castoramę w Katowicach. Wszystkie roślinki jakie tam kupiłam bujnie rosną, a wiele z nich kupiłam już w tzw. wyprzedarzy. To także u pani z działu ogrodniczego w OBI dowiedziałam się jak o którą roślinkę dbać, czego niestety nie zrobiła właścicielka ogrodnictwa, mimo, że poprosiłam ja o poradę informując, że jestem bardzo początkująca. Nie można uogólniać - jakość roślin i informacja o nich zależy od ludzi, którzy zajmuja się sprzedarzą a nie od miejsca gdzie je kupimy.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Moje roślinki z Obi, nawet te kupione na wypzedaży też ładnie się przyjęły :D .
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Ja kupiłem 3 miesiące temu około ponad 10 roślinek w OBI wg mnie naprawdę ładnych, jednak 4 się zmarnowały bo były juz w sklepie przesuszone, a ja niesprawdziłem i mi sie dostało. Nawet moja interwencja juz nie pomogła. Ale teraz zawsze dokładnie sprawdzam wszystkie roślinki jak kupuję w OBI.

Jeśli ktoś mieszka w województwie łódzkim polecam ,,centrum ogrodnicze'' w Wieluniu naprzeciwko dworca PKS. Naprawdę warto
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
lvlidnight
200p
200p
Posty: 205
Od: 28 paź 2008, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Czasem kupuję w OBI. Niestety większość z nich nie pożyła zbyt długo (może to wina hodowcy :oops: ) Dobrze się mają storczyki i fiołki afrykańskie.
Pozdrawiam,

lvlonika
nexar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 15 lis 2009, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rawicz
Kontakt:

Krzewy z marketu

Post »

Witam. W marketach pojawiło się sporo krzewów ozdobnych( między innymi budjeja dawida) Mam w związku z tym pytanie. jak podchodzić do tego typu sadzonek i czy warto je teraz kupować? Jeżeli tak, to jak należy z nimi postępować i czy siać je już bezpośrednio do gruntu? Spotkałem się z opinią, że do tego typu sadzonek należy podchodzić z dużą rezerwą, gdyż wiele z nich po prostu się nie przyjmie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzewy z marketu

Post »

nexar wszystko zależy od partii, od tego ile już w markecie leżą i skąd pochodzą rośliny

mnie się udało w OBI kupić kilkadziesiąt świetnych roślin

jednak były i takie które dobrze wyglądały ale szybko padły (głównym powodem było pędzenie i przenawożenie roślin przez producenta)

osobiście rośliny w marketach kupuję tylko na wyprzedażach - bo za grosze można ryzykować :)

a przed zakupem oglądaj dokładnie roślinę czy nie ma żadnych przędziorków i innego paskudztwa
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”