Dżdżownice w trawniku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Najbardziej niepotrzebny jest wątek, w ten sposób zatytułowany, co zaznaczyłam na początku.
Waleria
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2556
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Myślę , że jest bardzo potrzebny , by choć spróbować naprostować niektóre umysły ...
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Walerio, wróble w Chinach nie wyginęły :) Ściągnij sobie Google Toolbar, to w ogóle unikniesz takich niepotrzebnych dyskusji. Pozdrawiam :)
A nie prawda wróble w chinach wyginęły a te które są rozmnożyły się od nowa- w końcu w sąsiednich krajach wróbli nie tępiono to wytępienie miało miejsce w 1958 r w l 1959 nastąpiła inwazja szarańczy która zeżarła plony klęska głodu trwała do 1961r- w jej wyniku zmarło z głodu ok 30mln ludzi-takie są skutki idiotycznych pomysłów :idea: :?
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Swagman, używanie Google naprawdę nie boli

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Leap_Forward
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Efemerofit masz rację -nie boli http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Sparrow_Campaign tylko jeszcze trzeba by czytać ze zrozumieniem :idea: ;:224
daddik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2011, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Miło mi że kogoś zainteresowałem...
Walerio - to mam założyć kolejny temat pod tytułem "Jak zmienić drogę dżdżownic żeby mijały taras??"
Ja nie chcę ich zwalczać, niszczyć itp... Chcę tylko żeby coś ich skutecznie odstraszyło od tarasu, miałem nadzieje na jakąś roślinę itp. Dzięki nim mam trawę w dziurki po kretach ale to tylko trawa!! A kret to też stworzenie, ale żeby wyjść na taras nie muszę wychodzić ze szczotą i zmiatać kretów.... ;)
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Swagman pisze:A nie prawda, wróble w chinach wyginęły (...) http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Sparrow_Campaign tylko jeszcze trzeba by czytać ze zrozumieniem :idea: ;:224
A wcześniej trzeba w ogóle przeczytać. W którym miejscu masz napisane, że wróble w Chinach wyginęły?
To już twoja druga obalona teza, po tej że to wyginiecie wróbli a nie reformy Mao Zedonga spowodowały wielki głód w Chinach.

Podejście twoje i Walerii do dżdżownic na podwórku daddika kojarzy mi się z działalnością tree huggersów http://www.youtube.com/watch?v=tFUDEmMjC-c
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Owszem reformy Mao Zedonga, cytuję:
"Wytyczne kampanii powtórzył Komitet Centralny w sygnowanym przez Mao Zedonga dokumencie "Decyzja ws. kontynuowania kampanii zwalczania czterech plag" z 29 sierpnia 1958 r. w którym postanowiono: zwiększanie higieny i eliminowanie zagrożeń chorobowych poprzez zwalczanie czterech plag, to ważny krok na drodze ku wzmocnieniu kondycji mas, ochronie siły roboczej i podnoszeniu wydajności sił produkcyjnych. (?) Kampanię tę należy kontynuować do wyeliminowania w kraju wszystkich szczurów, wróbli, much i komarów (?).
Wybijanie wróbli przyniosło fatalne skutki w rolnictwie, bo przyczyniło się do plagi szarańczy, a ta ? do wielkiego głodu, który pochłonął miliony istnień. W 1960 roku podjęto decyzję o zamianie wróbli na pluskwy. Poinformował o tym Mao Zedong w dokumencie KC z marca 1960 roku, zatytułowanym "Wskazówki o pracy nad higieną"

źródło- http://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_w ... ma_plagami

Myślę że sprawę wróbli mamy zakończoną.
efemerofit to wątek o dżdżownicach, a nie o tępieniu wróbli w Chinach.
PW
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
santia
500p
500p
Posty: 937
Od: 16 mar 2011, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Nie wierzę własnym oczom... :D

Przyjmę nadmiar robaczków ;)
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Pawel Woynowski pisze: "Wybijanie wróbli przyniosło fatalne skutki w rolnictwie, bo przyczyniło się do plagi szarańczy, a ta ? do wielkiego głodu, który pochłonął miliony istnień."(...) Myślę że sprawę wróbli mamy zakończoną.
he heh zapomniałeś dopisać, że główną przyczyną wielkiego głodu w Chinach była nieumiejętna kolektywizacja rolnictwa i następujące po sobie w krótkim czasie anomalie pogodowe takie jak wylanie Rzeki Żółtej i susze. Lepiej uźródłowiony artykuł na ten temat znajduje się tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Chinese_Famine
Pawel Woynowski pisze:efemerofit to wątek o dżdżownicach, a nie o tępieniu wróbli w Chinach.
Temat wróbli zaczęła Waleria rzucając bełkotliwe "Gdzieniegdzie wytępili wróble i inne ptaszki." Też uważam, ze to kompletny offtopic.
Swagman
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 893
Od: 11 sty 2009, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ponidzie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Za to
Temat wróbli zaczęła Waleria rzucając bełkotliwe
to powinieneś bana dostać :? Możemy się spierać ale jakieś normy jednak obowiązują :idea: :!: Tu nie chodzi o te wróble tu chodzi sposób myślenia,może przyczyny wielkiego głodu były bardziej złożone ale wytępienie ptaków a następnie plaga szarańczy której nie miało co zeżreć to fakt. historia składa się właśnie z takich małych elementów które łącząc się w całość dają czasem straszliwe w skutkach efekty A dla wierzących w wielkośc i nieomylność ludzkiego rozumu pozostawiam do przemyślenie fakt że mnóstwo katastrof ekologicznych wiąże się niestety z działalnością jakże mądrych ludzi.Natura jest jednak silna i w wyniku tych działań dostajemy zawsze wcześniej czy później po tyłku :idea:
efemerofit
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 31 mar 2011, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Swagman pisze:Możemy się spierać ale jakieś normy jednak obowiązują :idea: :!:
Za wyznacznik tych norm wziąłem teksty o prostowaniu umysłu autora i nazywających jego pytania idiotycznymi.
No ale zgadzam się, że powinienem był znaleźć jakiś eufemizm na "bełkot" w sytuacji gdy Waleria przytacza bez związku, ze coś dzwoni tylko nie wie w jakim kościele:)
Panie Woynowski, jeśli mamy uczciwie zakończyć offtopic Walerii, proszę o niedawanie prawem maczugi ostatniego słowa wybranej ze stron polemiki. Zarzucanie mi w upomnieniach, ze moje odpowiedzi na offtopic są offtopic'iem są lekko mówiąc nie fair.
Proponuję aby od tej pory zająć się tylko i wyłącznie tematem wątku czyli tym jak pozbyć się nadpopulacji dżdżownic z podwórka.
daddik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2011, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

No to może powrócimy do właściwego tematu?? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”