Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Michael24, wszystko zależy ile tego podjazdu masz. To co wybrałeś to nie jest jakaś specjalnie poważna maszyna. Jak źle dobierzesz sprzęt do terenu to będziesz miał więcej problemów niż radości.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Tak, mam kostkę a w innym miejscu po prostu beton. Żaden problem, nóż nie pracuje na wysokości styku kół z podłożem tylko odpwiednio wyżej - jak sobie ustawimy. U mnie to jest około 4 cm. Całkowicie wystarczająco. Czasem te najdrobniejsze odepchnie pęd powietrza, ale ogólnie zbiera bardzo dobrze. Zmielone trafia oczywiście do kosza na zielone.
sylwekw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1195
Od: 18 kwie 2007, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nieporęt pod Warszawą
Kontakt:

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Przyznaję, że jeszcze nie próbowałem ale to mnie właśnie zaciekawiło. Jak sam piszesz nóż pracuje na pewnej wysokości (jak tam sobie ktoś ustawi) a liście w większości (przynajmniej u mnie - liście od brzozy) leżą na płask. Dlatego wydawało mi się to dziwne, że "dobrze zbiera". No ale skoro piszecie, że tak jest to pewnie tak jest, ja chyba nie spróbuję bo prócz tego co pisałem powyżej to jeszcze np podjazd nie jest jedna płaska powierzchnią, są skosy, spadki itp i boje się, że na takim "garbie" przy odbrobinie nieuwagi mógłbym stracić noże (albo powierzchnię kostki :-).
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Jak nie biegasz jak wariat z kosiarką, to zaledwie zgrzytnie nóż. Nie wiem jaką masz kosiarkę, ale u mnie nóż nie wystaje poniżej obudowy. Ewentualnie ominiesz, gdy uznasz coś że jest zbyt wystające.
Ogólnie jak kosiarka ma siłę wdmuchnąć do kosza, to znaczy ma siłę zassać. Bo nóż działa jak wiatrak.
Jak masz kosiarkę, to żaden problem przejść się z nią (wyłączoną) w kilku punktach i sprawdzić czy zahaczy czy nie. Jeśli nie, to zalecam ostrożność przy włączonym nożu (pewnie może czasem coś zazgrzytać i tyle).
Natomiast kiedy potrafi zahaczyć na wyłączonym silniku wiadomo, zahaczy także na włączonym. I to porządnie :D
Olleo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 wrz 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Cześć,

wydaje mi się, że prześledziłem cały wątek wystarczająco uważnie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie - co z żołędziami? Wciągnie taki odkurzacz? Nie rozwalą się plastikowe łopaty śmigła rozdrabniające liście?

Chodzi mi o dość tani model ze szwedzkiego multimarketu o następujących parametrach:
Prędkość wydmuchu: 260 km/h
Moc ssania: 768 m?/h
Prędkość obrotowa: 15000 obr./min
Poziom hałasu: 102 dB
Napięcie: 230 V
Moc: 3 kW
Zbiornik: 35 l
Kosiarką tego nie zbiorę, zresztą nie mogę jej używać, bo mam zbyt nierówny i zanieczyszczony gruzem teren, a żołędzie spadają dosłownie wszędzie - na podjazd, na trawę, na ubitą glebę. Przy okazji przydałby się na liście z dębu i orzecha włoskiego.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Witam
Od dłuższego czasu śledzę forum ogrodnicze ,ale nigdy się tu nie wypowiadałam.Jednak tym razem nie mogę się oprzeć:)ODKURZACZ do liści-to było moje działkowe chciejstwo:)Kupiłam i... czar prysł.Praca łatwa lekka i przyjemna jest tylko na filmiku instruktażowym:)Jak dla mnie zbyt ciężki,trudno się nim manewruje.Funkcja dmuchawy bardziej praktyczna i użyteczna.
A co do żołędzi to owszem,wciąga i mieli bez problemu,nie uszkadza ostrzy.
Dodam ,ze jest to odkurzacz kupiony w Lidlu o mocy3000W.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Nibyalicja, są odkurzacze z napędem a ssanie mają tak silne, że miło popatrzeć. Tylko tego się w Lidlu nie znajdzie :) Pamiętam na spotkaniu i prezentacji urządzeń Toro prezentowali odkurzacz do liści. Jak w pewnym momencie podrzucili do wciągnięcia duży słoik to się wszyscy uśmiechnęli - tylko zgrzytnęło.

Są na rynku naprawdę dobre maszyny ale one kosztują trochę więcej.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Tu nie chodzi o moc ssania,bo ta jest wystarczająca,ani o brak tej samobieżnosci:)tylko o to,że nie wszędzie można tak samobieżnie odkurzyć np.żwirowe nawierzchnie,mało dostępne kąty,maszynę trzeba unieść a do tego potrzeba krzepy:)nawet pas naramienny nie pomaga.
Dla mnie to nieudany zakup,ale nie odbieram innym nadzieji,że im łatwiej będzie;)))
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Ah! Mój błąd, przepraszam. Dopiero jak napisałaś o pasie naramiennym zorientowałem się, że chyba mówisz o odkurzaczo-dmuchawie ręcznej - takiej do noszenia. Wydawało mi się, że mówimy o odkurzaczu na kołach :)
Olleo
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 24 wrz 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Czy mogę prosić o więcej opinii nt. zbierania żołędzi? Nie, żebym nie wierzył jednej wypowiedzi, ale odkurzacze są różne.
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Odkurzacz do liści

Post »

Co do żołędzi to zaufaj:)rozdrabnia bez uszczerbku dla sprzętu.W sobotę będę odkurzać,więc mogę zrobić fotkę na dowód w sprawie;))A uwierz u mnie żołędzie wielkie jak jabłka spadają w ilościach hurtowych:))
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
MMAciek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 15 paź 2015, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam. Od paru miesięcy jestem właścicielem domu wraz ze sporym ogrodem. Na jesień oczywiście wszystkie liście lecą na dół, a mnie się nie uśmiecha poświęcać dziennie kilka godzin z życia aby to wszystko uprzątnąć, gdyż mam ciekawsze i bardziej produktywne zajęcia. A więc postanowiłem sobie to trochę ułatwić, kupując taki odkurzacz.

Elektryczny odpada, zbyt duży teren, do tego chodnik przed posesją, nie będę latał w te i wew te ciągnąc za sobą kabel, tym bardziej, ze ten wspomniany chodnik jest mocno uczęszczany. Jedynie spalinowy wchodzi w rachubę.

Możecie mi powiedzieć, poradzić jaki wybrać? Mianowicie jakie są dobre marki, żeby sie nie rozpadł zaraz po gwarancji?


Za wszelką podpowiedź byłbym bardzo wdzięczny.
Jeżeli umieściłem temat w złym dziale - bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie, lecz nie kasowanie. To mój pierwszy post, także wypada się przywitać - cześć!
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkurzacz ogrodowy - jaki kupić, ceny, marki, rady?

Post »

Masz tak naprawdę kilka opcji:
1 - Taką ręczna zabawka jaką wybrałeś (odkurzacz/dmuchawa), która służy do zdmuchiwania suchych rzeczy i będzie dość problematyczna zanim nauczysz się nią pracować. Polecam to zdecydowanie bo jest dosyć wielofunkcyjna. Zimą zdmuchniesz tym "suchy", nieubity śnieg we wręcz błyskawicznym czasie, latem poradzisz sobie z piaskiem... także tylko suchym. Minusem jest to, że jak będzie wilgotno lub po prostu mokro to grabkami pójdzie i tak szybciej. Analogicznie łopatą do śniegu i miotłą/szczotką też.

2 - Odkurzacz samobieżny taki jak mój AMA 73150. Podaję moją maszynę ale tego masz na rynku sporo więc ewentualnie wybierz coś co będzie Ci odpowiadało. Z tym trochę będziesz musiał się nachodzić ale przynajmniej ściągnie Ci wszystko do zera, łącznie z papierkami, patykami, zabawkami nieopatrznie pozostawionymi przez dzieci ;)

3 - Zbieracz do liści i trawy zaczepiany do traktorka. Jeśli masz duży teren i dużo koszenia to być może masz traktorek, którym możesz pociągnąć zbieracz. To ma na ogół 300-400l pojemności kosza i porusza się z prędkością 10km/h na szerokości ponad 90cm więc jest to zdecydowanie najszybsze rozwiązanie zbierania liści.

4 - Jeśli nie masz traktorka to możesz próbować jeździć tym co masz. Kosiarka też zbierze liście ale czy tak Ci będzie wygodniej? Zdecydujesz sam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”