Awokado - problem z liśćmi

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Awokado schnące liscie

Post »

Mama problem z Awokado otóż schną mu liście. Na spodniej stronie liścia pojawiły się takie niewielkie rdzawe guzki. Nie da się tego zmyć ani zdrapać. W wyniku tego zaczęły usychać końcówki liści.
Objaw ten zobaczyłem dopiero jak przeniosłem drzewko do pokoju na parapet.
A tak to wygląda.

http://fotofotki.pl/pliki_img/kys91s53i8by0b0qfyn.jpg
http://fotofotki.pl/pliki_img/idtu2c7foub8fxz9riwv.jpg
http://fotofotki.pl/pliki_img/qn3sn379463h0m5xrvqt.jpg

Co to jest i jak się tego pozbyć?????
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Korkowacenie liści. W pierwszej kolejności przesadź roślinę bo zapewne ma za mała doniczkę. Awokado przesadza się dwa razy do roku bo bardzo szybko i silnie rozwija system korzeniowy. Kolejna sprawa to nieodpowiednia gospodarka wodna a to oznacza że niewłaściwie podlewasz roślinę. Pokaż ją całą i opisz warunki jakie ma w tym to jak się zajmujesz tą rośliną. :wink:
eleanor
200p
200p
Posty: 286
Od: 30 cze 2011, o 14:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Drzewko stało przez 3 miesięce na klatce schodowej gdzie była temp ok od 13* do 8*. Dla tego przeniosłem go teraz do pokoju. Przez te 3 miechy było tam dość ciemno bo to okno zachodnie z tym że w takiej wnęce. Panowała dość duża wilgotność. To fakt że mogło być przelane boprzy przesadzaniu widziałem pare obumarłych końcówek korzeni. Podlewałem dowiero wtedy jak ziemia dobrze przeschła ale z racji małej doniczki działo sie to po tygodniu. Teraz jest przesadzone do nowej doniczki troszke szerszej ale 2 razy wyższej. Ostatnie nawoénie było w początkiem sierpnia.

Tak wygląda całe.
http://www.fotofotki.pl/pliki_img/sct52 ... gxhgkp.jpg

Jak myślisz kiedy przyciąć góre aby sie rozkrzewiło i w którym miejscu ciachnąć??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Awokado schnące liscie

Post »

W macu dopiero przytnij, tą doniczkę w maju trzeba będzie zmienić na szerszą. :wink:
offellia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 cze 2012, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Awokado - problem z liśćmi

Post »

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc. Również mam problem z liśćmi awokado. Właściwie cały czas rosną po czym obsychają i opadają. Roślina stałą już w słońcu na różnych oknach, teraz wstawiłam ją przy oknie, lecz od palącego słońca chroni ją zasłona. Podlewałam mniej i więcej i właściwie cały czas efekt jest taki sam - liście rosną pięknie, po czym opadają. Poczytałam tutaj trochę i znalazłam wiele sprzecznych informacji. To efekt zbyt mocnego podlewania? poparzenia liści? Byłabym naprawdę wdzięczna za pomoc - szkoda mi tej roślinki...
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karo233
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 7 wrz 2011, o 09:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Awokado-brązowe liście

Post »

Moje awokado w ubiegłym roku rosło świetnie. Całą zimę przetrwało bez najmniejszych obrażeń. A w tym roku, latem zaczęły brązowieć liście na końcach:( Boję się, że opadną. Podlewam tylko wodą przegotowaną ostudzoną.
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Czy przesadzić teraz awokado. Trzymam go w tej samej doniczce od wiosny odkąd wykiełkowało. Dość liści ma pousychanych.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18781
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Jeśli trzymasz w tej samej doniczce dopiero od wiosny, to nie ma to większego sensu. Młodsze rośliny przesadza się raz do roku, starsze co dwa, trzy lata. Schnące liście nie muszą oznaczać, że trzeba przesadzić, raczej z tego względu, że ma zbyt suche powietrze (czy masz włączony grzejnik?), albo za mało podlewasz. Daj jeszcze zdjęcie, to może będzie coś więcej powiedzieć.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Fotki robione wieczorem i są trochę kiepskiej jakości. Awokado stało wcześniej na parapecie południowym z grzejnikiem, przeniosłem je na okno wschodnie bez grzejnika, podstawkę włożyłem do większej i nalałem wody, aby miało wilgotne powietrze.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18781
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Tak jak myślałem, zbyt suche powietrze, postaraj się jeszcze dodatkowo codziennie spryskiwać roślinkę. Kolejna sprawa, którą udało mi się zauważyć na zdjęciu, to ziemia wydaje mi się zbyt sucha. Jeśli pod spodem masz włączony grzejnik, staraj się częściej podlewać, ale tak, by utrzymywać ją lekko wilgotną, żeby nie dochodziło do zbytniego jej przesuszenia.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
schwimmen
200p
200p
Posty: 220
Od: 25 kwie 2010, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Awokado schnące liscie

Post »

Ok, dzięki postaram się tak robić, a czy spryskiwanie nie zaszkodzi awokado, czytałem, że na liściach ma "włoski", a takich roślin nie powinno się spryskiwać.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18781
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado schnące liscie

Post »

No a w naturze, to nie pada na nie deszcz? :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Exact
100p
100p
Posty: 140
Od: 9 cze 2014, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Awokado -porady dotyczące hodowli/nawożenie

Post »

Witam,

Około rok temu posadziłem z pestki awokado. Przez ten rok nie było mnie w domu i ktoś inny podlewał moje awokado. Zdażało się, że nieregularnie czasami co tydzień albo 2, a po moim upomnieniu codziennie. Wróciłem wczoraj do domu i moje awokado na dzień dzisiejszy wygląda tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ogólnie roślina jak na tyle czasu nie jest wybitnie duża. Za to 2-3 liście ma wielkości 2 moich dłoni. Pojawiły się brązowe przebarwienia widoczne na zdjęciach oraz żółte plamki. Liście w dotyku są takie sztywne i suche jak kartka papieru - nie wiem czy takie muszą być.

Pytanie moje co może dolegać mojej roślince? I jak zacząć ją pielęgnować, żęby podczas mojego pobytu przez 2 miesiące roślinka odżyła.
Posiadam florovit do pelargonii i florovit do roślin zielonych.
Skład NPK: 7+5+6 i do zielonych 4+6+8. Nie mam pojęcia jak dbać o tego typu roślinkę.
Proszę was o jakieś rady co do pielęgnowania i nawożenia roślinki, Pozdrawiam :)
Pozdrawiam, Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”