Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Piękna palma, dobrze że ją uratowałaś. Na pewno to daktylowiec pewnie kanaryjski albo niski.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Daraxus witam serdecznie w moim wątku i dziękuję za podpowiedzi. Wydaje mi się, że chyba bardziej kanaryjski. Niestety ma bardzo dużo uszkodzeń mechanicznych, ale myślę że z upływem czasu, po mału dojdzie do siebie :)
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Dorodna palma! Ciekawe czemu ktoś chciał się jej pozbyć....
Ja znalazłam parę dni temu na śmietniku wielką gałąź fikusa dębolistnego. Zabrałam ją do domu, ucięłam w dwóch miejscach i kikuty z jednym dużym liściem wsadziłam do ziemi. Wiem, że pora roku nie sprzyja ukorzenianiu, ale zawsze marzyłam o dębolistnym, a ten wyglądał na bardzo zdrowego. Pozdrawiam :D
Pozdrawiam Emilia
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Emilio nie mam pojęcia. Mój mąż tylko zapytał czy chce? :D odpowiedzi można było się domyślić. Trzymam kciuki za ukorzenianie. Może i pora niedobra, ale mi się udało z oleandrami. Z sundavillą poniosłam porażkę, ale próbować trzeba...i będę próbować znowu :D
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Rozkwitł:
Obrazek
Pozdrawiam
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Witam :wink:
Do wiosny daleko, a straty już są niestety.
Z moich 4 fuksji prowadzonych na drzewko zostały tylko trzy. Sądzę, że tą jedną przelałam, ale korzenie ma zdrowe, więc może odbije. Oleandry zostały mi dwa. Nie wiem dlaczego, bo stały w tym samym miejscu, tak samo podlewane, ale jednemu coś nie pasiło i dzisiaj go wywaliłam. Okazało się, że zupełnie nie miał korzeni. Może te cholerne ziemiórki je zżarły.
Azalie stoją łyse i suche, szkoda mi ich wyrzucić, bo łudzę się, że coś wypuszczą.
Z moich sianych nasionek nic nie wyrosło, prócz trawy pampasowej, ale wczoraj zajrzałam do nasion cytryn, które moczyły się już z półtora miesiąca. Też miałam wyrzucić, ale coś zaczęło się dziać i dwa nasionka poszły do ziemi.
Trzymajcie się zdrowo ;:196
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Rozwinął się kolejny liść skrzydłokwiatu. Póki co najbardziej wybarwiony i z większą ilością bieli:
Obrazek

A korzystając z okazji chciałam złożyć wszystkim forumowiczom, odwiedzającym, oraz każdemu z osobna najserdeczniejsze życzenia. Zdrówka, szczęścia, pomyślności.
Szczęśliwego Nowego Roku :D
Awatar użytkownika
calathea098
100p
100p
Posty: 106
Od: 25 kwie 2020, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Szczęśliwego Nowego Roku Aniu i wielu nowych, pięknych roślin! Przykro mi z powodu Twoich fuksji :( Uwielbiam te kwiaty i marzy mi się mieć taką kiedyś.
A kolor Twojego skrzydłokwiatu bardzo mi się podoba!
Pozdrawiam Emilia
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Piękne kwiatuchy. Jak oglądam po wątkach kwiaty to mi aż szkoda bo u mnie same liście. Z drugiej strony ta zima wcale się nie popisuje zimowa aurą i rośliny się budzą nie w tedy kiedy powinny.
Będę podglądać zimowanie sundavilli, podobno jak się uda to się odwdziecza niesamowitym kwitnieniem.
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Emilio dziękuję :wink:
Mi też przykro, ale niestety zawsze są jakieś straty. Na pocieszenie mam jeszcze trzy.
Moja gwiazda też wyłysiała od dołu, ale jakoś się trzyma o dziwo jeszcze:


Obrazek


Witaj Foxowa :wit i zapraszam do podglądania. Jeśli chodzi o sundaville to zaczęła kwitnąć dość późno, a jak się rozkręciła to trzeba było już wnosić na zimowanie. Teraz zamierzam pokombinować z nawożeniem i zobaczymy jakie będą tego efekty.
Na ten moment walczę z chorobą grzybową u biszkoptowej. Niestety z dnia na dzień marnieje.
A co do zimy...niestety, ale chyba już musimy się przyzwyczaić do takiej aury.


Emilio, a to specjalnie dla Ciebie :wink: anturium mojej mamy:

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

A moja begonia, którą ukorzeniłam przy okazji obcinania matecznika...puszcza nowe listki:

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Jak tam zimowanie Waszych roślin?
Poszłam dzisiaj na przegląd moich pelargonii, i co?
Nie dość, że wszystkie kwitną, to nawypuszczały nowych pąków. One naprawdę nic sobie z zimy nie robią :?

Obrazek
Różyczka miniaturka przekwitła, ale widać, że ma wolę życia:

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje ogrodowe i domowe rośliny ;)

Post »

Półtora miesiąca moczenia pestek cytryny, prawie dwa tygodnie w ziemi i...coś zaczęło się dziać

Obrazek
Chyba jakaś pancerna pestka mi się trafiła :wink:

A tak swoją drogą. Takie coś wyrosło mi w doniczce w której miałam surfinie. Dałam do rozpoznania, jednak nikt się nie odezwał. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, co to może być?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”