Idzie wiosna ... kiedy sadzić ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Nie straszę, ale przy takich skokach nic nigdy nie wiadomo. Dziś masz 21 stopni a jutro 0. Ale miejmy nadzieję, że ta przedwczesna wiosna już się utrzyma i zimę mamy za sobą...
Awatar użytkownika
Angela
50p
50p
Posty: 84
Od: 27 lis 2007, o 12:27
Lokalizacja: Koszalin

Post »

Nie mogę znaleźć w wyszukiwarce co i czym teraz pryskamy o brzoskwinkach poczytałam i na pewno tak postąpię ale mam jeszcze gruszki jabłonki śliwki i czereśnie a pączki już nabrzmiały wiosna wcześniej w tym roku może ktoś mi podpowie Dzięki wielkie z góry
Katka
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 cze 2007, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

bigaczzz pisze:Nie straszę, ale przy takich skokach nic nigdy nie wiadomo. Dziś masz 21 stopni a jutro 0. Ale miejmy nadzieję, że ta przedwczesna wiosna już się utrzyma i zimę mamy za sobą...
Niestety prognozy długoterminowe zapowiadają jeszcze śnieg i temperatury poniżej zera w dzień, mam nadzieje, że się nie sprawdzą (jak to często bywa) niemniej ja się nie spieszę jeszcze z odkrywaniem roślin i sadzeniem nowych.
Pozdrawiam
Katka
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

I dobrze robisz bo w końcu taka wiosna w zimie jest całkowitą nowością. Ja moje wysadzanie dostosuję oczywiście do pogody, ale nie zaczną wcześniej niż w połowie marca. Lepiej zawsze trochę poczekać niż później żałować...
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 555
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

Ja nie wytrzymałam i przesadziłam tuje, jałowce, świerki, bez, forsycje itd.

Spanikowałam :evil:

W Olsztynie też już pączki pękają na krzewach. Przestraszyłam się , że nagle zrobi się +15, słońce i susza i nic mi się nie przyjmie (goła działka i jak na patelni).

Jak mi teraz dla odmiany wymrozi wszystko to się zapłaczę ;:98
Aśka
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja też dziś przesadziłam dwie tuje na miejsce dwóch agrestów piennych.Już od dawna o tym myślałam ,żeby tym nieszczęśnikom agrestom znależć bardziej dogodne miejsce niż... w żywopłocie.. ..ale się się cieszę!!! Agresty mają nowe miejsce a dziury w żywopłocie po nich ...zajęły tuje!!!!
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3024
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

U mnie wegetacja już rusza. Byliny zaczynają wypuszczać pędy. Można zabrać się za przesadzanie.
hanka_zewsi
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 1 lip 2007, o 13:47
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Ja też dzisiaj odwinęłam zawinięte róże pienne i inne azalie..Tak czuje, że zima już sobie poszła..Dobrze byłoby żebym się nie myliła..Zostawiłam tylko klony palmowe zawinięte
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

z tego co mowili dzisiaj w TVN24 to zima może wrocic na 2 - 3 dni... może, ale nie musi, tak czy siak, ja już przesadziłem brzozy, posadziłem jedną lipę.... i po woli będę przesadzał reszte i systematycznie odwiedzał okoliczne szkółki...
Tomek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

U mnie agrest zaczął wypuszczać listki, co zdarza się zwykle w połowie marca. Oj postęp w rozwoju roślin jest niesamowity, byle tylko nie został zniszczony przez mrozy, które mogąnas wnet "odwiedzić"...
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Dzisiejszego ranka pojawiły się naszym modrzewiu szpaki :D Dały króciutki koncert i odleciały :(
Mam nadzieję, ze wrócą i jak co roku zasiedlą 3 czekąjace na nich budki. :D
Wiosna, wiosna ;:1
Pozdrawiam, Jagoda
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A moja jabłonkę..starą jak swiat nieoczekiwanie zasiedliły w budce sikory..i mam teraz problem..bo jabłoneczka mocno prosi o wiosenne przycięcie gałęzi..a ja nie chciałabym wypłoszyć tych sikor..no ale sie pospieszyły :cry: Wygryzły/wydziobały /wróble ,które w ubiegłym roku rezydowały w owej budce lęgowej. :lol: :roll:
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Nie sądzę żeby przez jednodniowe niepokojenie ich, uciekłyby z Twojej budki. Raczej gdy będziesz przycinać jabłonkę wylecą z domku i bacznie będą się przyglądać Twoim poczynaniom, a gdy zorientują się ze po niebezpieczeństwie znów wrócą do nowej siedziby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”