Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

evluk pisze:affa dzięki za podpowiedzi :)
Znalazłam jeszcze taką hortensję:
http://www.gardenheights.com/featured_p ... uandme.jpg
odmiana :You & Me 'Romance'
Jak myślicie? :roll:
Myślę , że typujesz trafnie :P
affa pisze: Czasami sama się z siebie śmieję, że planując ogród chciałam taki... bezproblemowy :wink: (czasami oprysk, czasami delikatne przycięcie i NICNIEROBIENIE :lol: ). A potem zakochałam się w hortensjach. No i teraz nic nie robię poza noszeniem tych kilkunastu wiader z wodą dziennie ;:112

W kolejce do kwitnięcia czekają: Ranice-Nizza, Selina, NN (ciemny fiolet), Le Vasterival, Limelight, Anabelle, Kyushu.
Pięknie się zakochałaś Aniu ;:138 Hanabi zazdroszczę szczególnie - bo od tej odmiany zaczęła się moja fascynacja hortensjami - inna nazwa Fajerwerki znakomicie określa jej urodę - ciągle się zastanawiam czy Hanabi i 'Fireworks White' z Hovarii to ta sama odmiana - niestety kiedy moje koleżanki dotarły do Obi już jej nie było :? - jak spotkasz ciekawe odmiany to daj znać ;:136

Masz ciepły ogród , bo hortensje wszystkie Ci zakwitną - umnie w tym sezonie wyjątkowo kiepsko z ogrodowymi .

Ta pienna hortensja ma za małą donicę - jak przekwitnie przesadź do większej .

I nie podlewaj hortensji codziennie - możesz stracić rośliny , bo korzenie pogniją z braku tlenu - 2 x w tygodniu to absolutnie wystarczające --- aby ochronic rosliny przed omdlewaniem trzeba je cieniować - mogą być gałązki z liścmi , jakies trawy czy płotki - te kilka dni upału ogródek może trochę nieporządnie wyglądać - cudowne hortensje za to będą tobie wdzięczne :lol:
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21868
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Aniu - przepiękne masz te hortensje.... :D
i one są praktycznie bezobsługowe a jak pięknie komponują się w ogrodzie.
Ile ich masz ogółem jeśli można wiedzieć?

Aniu - Ty nie masz ogrodowego wątku!? :shock: :D
Zapraszamy serdecznie i czekamy na jego otwarcie...
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Babopielka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6087
Od: 9 wrz 2007, o 19:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rypina

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Jak to dobrze ,że grono wielbicieli ,a raczej wielbicielek hortensji się powiększa :D
Ja też uwielbiam hortensje .
Ingrid ,a takie w gruncie to też się podlewa tylko dwa razy na tydzień :?:
Ja swoje podlewam codziennie i trochę się zmartwiłam jak
przeczytałam Twoją sugestię odnośnie podlewania :roll:
A to Twoje cudeńko -poznajesz :wink:
Obrazek
Niezawodna Europa
Obrazek
Anabela
Obrazek
White Dome
Obrazek
Ogrodowa N.N.
Obrazek
Mariesi Variegata
Obrazek
Miękkowłosa Bretschneideri
Obrazek
OgrodowaN.N.
Obrazek
violunina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Witajcie ;:138

Jestem tu nowa i zielona w uprawie hortensji, jednak p uszy zakochana w tych kwiatach.
Mam maly problem.Pare dni temu zakupilam biala hortensje, bez etykietki w zwyklej kwiaciarni.
Nie mam pojecia co to za odmiana. Wtedy myslalam ze wszystkie hortensje, to odmiana ogrodowa, tylko o roznym ubarwieniu.
Kwiaty sa duze, ciezkie, koloru bialego, niektore platki pochodza pod leciutenki jasniutneki roz..Lodygi po wyciagniecu z donicy sa bardzo wiotkie i byly przymocowane drucikiem do patykow, a te nastepnie byly wbite w doniczke.
Po przesdzeniu opadly na ziemie pod ciezarem kwiatow.
Posadzilam je od poludniowej strony, czyli w bardzo naslonecznionym miejscu. Nastenpego dnia po posadzeniu nie mialam mozliwosci podlania, ale byla to jednorazowa sytuacja, teraz jest podlewana codziennie, nawet kilka razu.

Moj problem polega na tym ze po 4 dniach od posadzenia bardzo zwiedla, a kwiaty zaczely brazowiec.Nie wiem czy przypalilo ja slonce i czy zabilo ja na dobre czy w przyszlym roku odzyje.Czy moge ja przesadzic jesnienia w cieniste miejsce jezeli bylaby to wina slonca?

Pozdrawiam i prosze o pomoc
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Natychmiast zabierz hortensje z południowej wystawy ! posadź ją po północnej stronie domu lub w innym ocienionym miejscu znacznie głębiej niż rosła w doniczce ( 5-10 cm )
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
violunina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Dzięki Ingrid :)

Czy to ja uratuje? Siedze wlasnie na niecie probuje odgadnac gatunek....wszystko wskazuje na anabell,tyle czy kwiaty anabell leciusienko rozowieja?
Wedlug opisu anabell lubi sloneczne miejsca ...wiec zglupialam.Moze przyczyna tkwi gdzies indziej?
Awatar użytkownika
Ingrid
200p
200p
Posty: 201
Od: 10 lut 2007, o 17:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siemiatycze

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

W te upały to obojętne czy to anabell czy ogrodowa czy paniculata - trzeba w cieniste miejsce przenieść - przez 4 dni ona i tak się nie zadomowiła w gruncie i nie ma na co czekać .
pozdrawiam Ingrid
migawki z ogrodu
violunina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Jak ja przesasze co bedzie znakiem ze sie przyjela, odzyje troche?

A moze posadzic, kolo niej jakis wyzszy krzaczek zeby ja oslonil :) Kombinuje jak kon pod gorke heheheh Co myslisz?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Krzewiasta 'Annabelle najczęściej sprzedawana jest w szkółkach, nie kwiaciarniach.Hortensja ogrodowa również ma odmiany o kulistych, białych kwiatach, a w kwiaciarni często można spotkać odmianę 'Schneeball', której kwiaty w miarę przekwitania lekko różowieją.
W lipcowe upały hortensji kupowanych w kwiaciarni, często sprowadzanych i uprawianych w sztucznych warunkach do gruntu lepiej nie sadzić, to dla nich zbyt drastyczna zmiana warunków i mogą niechybnie zginąć.Jeżeli już to w miejsce cieniste od północnej strony domu i to takie krzewy które mają część łodyg zdrewniałą.Ja młode zakupione krzewy trzymam w pojemnikach, również przez pierwszy rok tak zimują.Sadzę wtedy wiosną w przygotowane miejsce, a latem są już ukorzenione i upały, a potem mrozy łatwiej im przetrwać.Z hortensjami to nie tak hop siup , szczególnie takimi z kwiaciarni, a nie szkółki :? :)
Jak nie chcesz jej stracić, a nie masz cienistego miejsca, to radzę z powrotem do doniczki na razie :wink:
violunina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

jejku czyli co do cienia czy w donice? ;( Cien sie zawsze znajdzie :)


co doklanie zrobic przy przesadzaniu i na co uwazac?
Czy w tym roku bedzie mnie jeszcze cieszyc widokiem czy raczej od nastepnego?jaki bezdie znak ze sie przyjela
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

dodam może, ze hortensja potrzebuje bardzo dużo wody u mnie wczoraj liście w dół jak się napiły w górę z jednej strony jest to bardzo dobrze, że tak sygnalizują.
Ja w ub.roku jesienią dostałam sadzonkę od naszej Ewuni /Gloria Dei/ Anabel nie liczyłam, że w tym roku zakwitnie a tu niespodzianka ma piękne bulwy.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Dziś zakupiłam sobie takie cudo. Niestety bez nazwy. Czy ktoś pomoże mi ją zidentyfikować?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W ogrodzie natomiast już kwitnie ....

anabella

Obrazek

Obrazek

vanille fraise

Obrazek

Obrazek

pink pincushion

Obrazek

Obrazek
violunina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 11 lip 2010, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hortensje - ogrodowa, bukietowa, drzewkowata cz.II

Post »

Witam,


Tulipanka piekna ta Twoja nowa hortensja...ahh


Moja jest juz przesadzona.
W cieniste miejce, w sumie to pod wieczor dochodzi troche do niej zachodzacego slonca a tak to cien caly czas. Przygarnelam takze,spalona od slonca malutka hortensje ogrodowa, ktora znajoma chciala wyrzucic. Czy jest szansa ze sie odratuje?Ma calkowicie uschniete liscie, pedy sa w miare dobrym stanie, zielone, a nizej zdrewniale :)Jest malusia.

A co do mojej to kwiat jest teraz bialo brazowy. Skad mam wiedziec ze oba "krzaczki" sie przyjely? Oba sa w oplakanym stanie, w tym roku juz chyba lepiej nie beda wygladac prawda? Moga wygladac gorzej w razie gdyby im cos nie pasowalo?


Pozdrowionka i dziekuje bardzo w podpowiedzi.Jakos mi lzej jak jak widze ta hortensje w cieniu
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”