Ścinacie kwiaty w ogrodzie?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

no to wygrała Nemezja :D
Poohaty
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 16 kwie 2007, o 13:16
Lokalizacja: Gdańsk

Post »

Na działce jestem jedynie w weekendy, więc myślę, że zabranie kawałka działki do domu na tydzień to nic złego. Uwielbiał zapach bzu i piwonii. Dlatego nie mam wyrzutów sumienia ścinając je.
Awatar użytkownika
Dorota T.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1379
Od: 11 mar 2007, o 12:09
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja również ścinam tylko te kwiaty, które ucierpiały podczas nawałnic i nie można ich już podwiązać, czy podeprzeć. Albo te, które zaglądają do sąsiada :?
Inter vepres rosae nascuntur. Róże rosną wśród cierni.
Mój ogródek-cz.1 ... Mój ogródek-cz.2 ...
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

BARDZO BARDZO BARDZO MI SZKODA.Lubię bukiety w domu ,posiałam cynie, astry,nagietki z myślą,że będą z nich piękne bukiety Ale zawsze mi ich szkoda ;:98
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Post »

ja kocham kwiaty w ogrodzie i w domu. Do domu ścinam tylko te których mam więcej. Teraz u mnie to tylko chabry na działce kwitną

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pięknie wyglądają :P :P :P
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Katarzynko te chabry sa cudne ;:2
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
to_agatka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 maja 2007, o 13:25
Lokalizacja: Lublin

Post »

ja uwielbiam kwiaty w wazonie, ale jeszcze nie mam swojego ogrodu, wiec zakupuje sie w kwiaty, ostatnio w wazonie był łubin - niestety krótkotrwały, a dzis rano mijałam babcie z piwoniami pod sklepem i chyba się skuszę bo są piekne.. co do rozrózniania kwiatów sztucznych od zywych to spóźnilam się z odpowiedziami...., przyznam ze jest duzo pieknych sztucznych kwiatów - wykonane sa z jakiejs pianki, albo specjalnego tworzywa i wyglądają dosć realnie, wszystko jednak zależy od gatunku, materiału i wykonania oraz wykorzystania, generalnie to jestem ostrożna ze sztucznymi kwiatami , ufff ale sie rozpisalam:)))) milego dnia!!!
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Dla mnie ścięcie kwiatów na ogrodzie to ZBRODNIA! W ogóle nie ścinam- tylko przekwitłe. Nawet nie lubię ciętych dostawać- w domu wiedzą...Smutno opadają w wazonie... :cry:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
RoksiSK
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 867
Od: 23 kwie 2007, o 15:57
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mi ostatnio obiło się o uszy, że moja ciotka stwierdziła, że mam tyle kwiatów koło domu, a można by je było na cmentarz dać! A ja wcale nie mam za dużo takich, które by długo trzymały się ścięte. Poza tym jeśli ścinam kwiaty u mnie to jedynie dalie i cynie, bo to powoduje większe rozrastanie. Co mi po krzakach róż bez róż lub łubinu bez kwitnącego łubinu. Niektóre osoby to tak coś głupio powiedzą, a nawet logicznie nie pomyślą. Ja mam ogołacać swój ogród, aby na grobach moich bliskich kwiaty postały 3 dni lub aby je ktoś zaraz ukradł (tak się często zdarza). Coś mi się wydaje, że ta ciotunia powiedziała to z zazdrości!!!
Pozdrawiam Agnieszka
Mój Ogrod , Kuchnia i Storczyki
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

najważniejsze ,że kwiaty dostarczają nam radości w domu czy ogrodzie to nie ma znaczenia gdzie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Oczywiście usuwam przekwitłe ( względy estetyczne oraz pobudzenie rośliny do dalszego intensywnego kwitnienia) , ale też ścinam pojedyncze kwiaty do domu- ostatnio majestatyczne , wielkie irysy bródkowe, przedtem gałązki lilaka Meyera( piękny zapach). Nie zauważyłam, żeby to jakoś ogałacało mój ogród.Praktycznie od wiosny do późnej jesieni mam w mieszkaniu kwiaty z ogrodu.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
beata693
100p
100p
Posty: 143
Od: 29 maja 2006, o 12:12
Lokalizacja: Białystok

Post »

Ja też lubię w domu kwiaty z ogrodu. Zawsze jest coś do ścięcia i cieszy oczy w mieszkaniu.
Po ślubie kobieta i mężczyzna stają się jednym.
Najtrudniejsze, to ustalić, którym...
ZIELEŃ W DOMU.... STORCZYKI....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”