Rabatki Konstantego część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
izabell12
500p
500p
Posty: 846
Od: 23 lip 2009, o 11:34
Lokalizacja: śląskie

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Cieszę się Ewuniu, że do mnie wpadłaś. Bardzo chętnie przygarnę miętkę - variegate - mój ogródek miętowy pomieści jeszcze kilka odmian ;) Napiszę do Ciebie.
A w ogrodzie mojej mamy domek wróżek jest schowany...
Zapraszam Ogród Izabell
Izabell
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Iza,no to pokaże kilka z moich mięt.Mam je jeszcze w paprociach,a przeprowadzkę zaczęłam od mięty pomarszczonej od Elwirki,dobrze przy ławeczce wyglądają,tylko muszę je dokładniej kamieniami porozdzielać.Variegata jest łagodna w smaku i delikatnie pachnie,tak nieco ananasowo.Większą kępkę mam w mieszkaniu w doniczce.Mogę Ci albo uciąć i ukorzenić w wodzie,albo oddzielić z tej większej,albo kupić w Ogrodach Łobzów.Podaj na pw kontakt.
Obrazek
Na szczycie skalniaka przybył zegar słoneczny.Działa.Przybyły też dwa rozchodniki kaukaskie,które mam nadzieję szybko okrzepną.
Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Łał - ale super zegar słoneczny :shock:
Zawsze mi się podobały takie zegary w ogrodach ;:138
Awatar użytkownika
ewkapaw
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3611
Od: 10 sty 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Witaj Ewa :wit
Jestem pod wielkim wrażeniem jaką pracę włożyłaś w tworzeniu podwórkowego . Kącik z ławeczką i skalniakiem jest fajnym miejscem do wypoczynku .
Pierogi wspaniałe , a serweta na stole jest zrobiona takim samym lub bardzo podobnym wzorem do mojej jaką zrobiłam kilka lat temu ;:108 .
Pozdrawiam EWA
Spis linków
elsi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4841
Od: 17 sty 2009, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewa, a zegar sama ulepiłaś?????
Przydałby mi się trochę większy :wink:
Pozdrawiam. Elżbieta
Ogród Elżbiety
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewuniu...pomysłowo stworzyłaś kącik wypoczynkowy. ;:138 Skalniaczek super i fajna ławeczka do odpoczynku. Zegarem jestem oczarowana...jak udało ci się taki zdobyć. :?: . W niedzielę byłam u siebie na giełdzie staroci, wypatrywałam jakiegoś glinianego dzbana na skalniak. Kiedyś takie widywałam, teraz zero. ;:14 . Przesyłam ;:3
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Czyżby ten zegar był pomysłem na wykorzystanie gliny?
Sama ulepiłaś?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ambo,Bishop,wyszukany w ogrodnictwie,wyprzedażowy. Chyba ze sztucznego kamienia.
Elsi-tak,mogę,ale bez wskazówki,trzeba ją wygiąć z grubego drutu lub wyciąć z blachy.
Zeniu-zwykły,gliniany?Bywają na Targach Sztuki Ludowej.Widziałam w Castoramie stylizowaną amforę,ale nie na każdy skalniak pasuje.Na giełdzie widziałam raz,był to garnek- stary i opalony od wkładania do kuchni i drutowany na dodatek,dałam znać koleżance z Muzeum Etnograficznego.Prawdę mówiąc łatwiej o takie dzbany i misy na Słowacji .
EwkaPaw-to dzielo miłej niemieckiej dziewczyny jak mawiał Hans Kloss.Ja mam tylko oko do wyszukiwania na rozmiar a to firanek do starego budownictwa do wysokich okien,na kwadratowy blat stolika itp.Chyba czas zrobic sobie taką tabliczke jak u Ciebie-Jestem w ogrodzie.
Arturze Tulipanie-zapraszam na skalniak do Podwórkowego.
Wczoraj udało mi się trochę okopać,wypielić malutkie chwasty,przesadzić pod mur trzy sadzonki pięcioklapowca.
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ale fajny kązik urządziłas Ewus ;:138 ... a jakby tak go jeszcze "powiększyć" malowidłem na ścianie... :shock: albo jakies pnącza tam posadzić... może by własciciel kamienicy sie zgodził ? :uszy
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

EwkaEs pisze: ...Wczoraj udało mi się trochę okopać,wypielić malutkie chwasty,przesadzić pod mur trzy sadzonki pięcioklapowca.
Ewuś dobrze że zaznaczyłaś "malutkie chwasty" :;230 na zdjęciach nie widziałam żadnych :roll: fajny pomysł z bluszczem , jak się rozrośnie efekt będzie niesamowity .
Awatar użytkownika
Aza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3346
Od: 10 lut 2008, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zakopane

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Ewo , a byłaś o 18 na świącie ogrodów w Ogrodzie Botanicznym? Wczoraj kiedy tam bylam widziałam plakaty i zapowiedzi, ale dziś miałam lekcje. W Botanicznym nie ma szaleństwa, ale kończa irysy, kwitną róże i lilie wodne. Dawno , dawno temu bardziej mnie zachwycał, kiedy uczyłam siętam do egzaminów. Teraz porównuję go z Powsinem, a on jest sporo większy.
OLGA od malamutów
Wątki Azy
Awatar użytkownika
TAJGA 2008
1000p
1000p
Posty: 1464
Od: 5 sie 2008, o 09:44
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

:wit Witaj Ewo z Konstantym.
Zakątek ze skalniakiem i ławeczką urokliwy, aż chce sie przysiąść i podziwiać Podwórkowy.
Pozdrawiam i zapraszam
Ogródek TAJGI 2008 2009 2010/2011
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Re: Rabatki Konstantego część 4

Post »

Od rana upał i duszno,przedburzowo.W Podwórkowym zagościła jaszczurka.Sprawdzala jakby jej bylo na skalniaku,w mietach,na ławeczce,ale zbyt to lakomy kasek dla zbieraczy zlomu i na stałe traszka będzie jednak w mieszkaniu.Zakwitła druga z piwonii od Jadzi-Jakuch-bladoróżowa. Obrazek Obrazek Obrazek
Tajgo-zapraszam częściej! ;:196
Olgo-nie poza ogrodem w Muzeum Mehoffera nie,mam tam jeszcze przyjść po nasiona,edycja specjalna.
Tija-trochę mi ten bluszcz zniszczono podczas tynkowania elewacji sasiadującej pracowni,ale nie celowo,on dość szybko odbija.Chciałabym,żeby owijał się na lipie i na klonie.Złocisty na czereśni po trzech próbach sobie darowałam,był wykopywany przez czterołapego uporczywie,rwany na kawalki,roznoszony. teraz w tym miejscu leżą pnie a za nimi rosnie tojeść i na razie wykopywana nie jest.
Ewo-Ave-nie mam nawet co pytać,tuż przed Wielkanocą sąsiad naciskany przez placówke oświatową z którą także graniczy odnowił porządnie elewacje pracowni,sądzac z koloru-żółtawy jaki w Galicji miały rządowe obiekty się dostosował do szkoły,może i miał takie zalecenie konserwatorskie.Winobluszcz sadzę przy tylnej scianie kamienicy obok,a i wzdłuż murku poniżej siatki.Wolalabym inną odmianę,może uda mi się pozyskać sadzonki,a ten pięcioklapowy był tu od zawsze czyli ponad 100 lat.
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”