Ogródkowa odskocznia - początek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

-niezłą rewolucje robicie. Sabciu - pytasz co rośnie przy plocie od sąsiada -po pierwsze jest żywopłot z ligustru a przed nim rośne bez biały ,krzewuszka, wiśnia japońska ,jałowiec no i kwiaty /byliny / ale to wszystko ma siedem lat-więc musisz być cierpliwa /i nie sadz zbyt gęsto bo będziesz przesadzać/-pozdrawiam Maria
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

No i zakupy udane,,powolutku będzie Ci przybywać ,,znam to ..... :uszy
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Tak sie zastanawiam... Jak się zabrać za robienie rabatki w miejscu gdzie teraz krzewy obrastają trawą? Czy muszę to przeryć? Czy zebrać darń? Czy starczy położyć agrowłókninę i trawa "zaniknie" pod nią sama ? Problem stanowią pnie modrzewi pozostawione w trawie, no i korzenie, strasznie ciężko wbić tam łopatę. Jejku jak ja bym chciała mieć jakiś super nawóz żeby te wszystkie krzaczki tak śmignęły w górę, ni i w szerz ;:14
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Dzisiaj z mamą zaszalałyśmy :heja

Oto nasze zakupy
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


A tak poza tym to rozbudowali szkółkę w której kupujemy roślinki ;:63 i już mnie nosi bo kombinuje skąd by tu jakąś lewą kasę wytrzepać ;:224 M już mi zagroził że Kartę płatniczą pod kluczem schowa ;:14
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

No proszę ...a wątek śmiga do przodu ....co do datur to moje wzeszły chyba po dwóch tygodniach i tylko zółte inne miały mnie w nosie ...teraz to już niezłe sadzonki .
Taki mały plan ogródeczka to świetna sprawa można sobie tam coś narysować ...taki wirtualny ogród ...co do drzewka przy warzywniaku ...to zależy czy ma być owocowe czy ozdobne ...ja obecnie też mam ten dylemat ...co gdzie posadzić ...dzisiaj w "Rok ogrodzie " był pokazany wiąz górski ...i zastanawiam się czy go przypadkiem nie zasadzić ...tworzy swego rodzaju parasol .
Zakupy ...pogratulować ...a kartę płatniczą na klucz / ja tak ze swoją zrobiłam / kusi okropnie :lol:
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Dzisiaj popstrykałam zdjęcia moim różyczkom :tan

Wszystkie są NN
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Hosty zaczynają kwitnąć / I jerzyna
Obrazek Obrazek
Mój pomocnik :tan / I drugi pomocnik :wink:
Obrazek Obrazek
Wierzba
Obrazek Obrazek

Obrazek
Moje ukochane gerbery
Obrazek Obrazek
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Widzę Sabinko, że masz dużo pędów liliowców. To jedne z moich ulubionych roślin. A u ciebie jakie rozrośnięte kępy.
Na parzydło zostawcie więcej miejsca, bo to spora roślina. Chyba że to odmiana z tych mniejszych.
Awatar użytkownika
pamelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7288
Od: 30 gru 2009, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Sabcia pisze:Mam pytanie
Co to jest za iglak ?
Obrazek
To chyba Żywotnik zachodni - Thuja Filiformis.
Sabciu myślę, że łatwiej kupić badylki datur od forumowiczow, niż nasiona. Wiele osób hoduje z nasionek, ale u mnie padły na zgorzel siewek niestety.
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Wanda dziękuję za odwiedziny. Parzydło mam nadzieję że szybko urośnie :wink: bo jak na razie jestem na etapie zapełniania i tworzenia tła :tan

Pamelko Witam u siebie :wit Iglaczek ładny tak czy siak i będziemy widzieć co z niego urośnie, zapisze sobie twoją sugestię co do nazwy.

W końcu zrobiłam porządek na rabatkach i z trawnikiem. Powstała też nowa rabatka :heja wyłożona agrowłukniną i wysypana korą, na razie tej kory to mam oszczędnie, nie wiedziałam że ona tak mało wydajna jest i kupiłam tylko 2 worki. A tam to by się chyba z 8 przydało :oops: No nic dokupię w przyszłym miesiącu.
Jutro jak zdążę to wstawię zdjęcia.

Dzisiaj w kupiłam środek na mszyce więc jutro czeka mnie pryskanie. No i odżywkę do powojników i innych kwitnących, także jutro moje roślinki dostaną jedzonko.
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
Awatar użytkownika
Sabcia
200p
200p
Posty: 207
Od: 17 kwie 2011, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wodzisławia Śląskiego

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Dzisiejsze zdjęcia

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
pozdrawiam Sabina
Zapraszam do mnie :wit
muszu852
1000p
1000p
Posty: 1405
Od: 20 kwie 2010, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Sabcia pisze:Dzisiejsze zdjęcia

Obrazek
Nie jestem za bardzo zwolennikiem włókniny pod rabaty wszelkiego typu. Włóknina układana jest na ziemi przed rozsypaniem kory lub żwiru. Jej zadaniem jest chronienie dostępu do gleby nasiono mchwastów, których w powietrzu jest bardzo dużo, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Na włókninę następnie rozsypywana jest kora lub żwir. I co się dzieje dalej? No więc kora ulega rozkładowi i tworzy się z niej próchnica. Na warstewce włókniny tworzy się więc nowa gleba. Wiatr nawiewa drobinki ziemi i piasku, dosypywana kora z czasem się rozkłada i po paru latach mamy dobre kilka-kilkanaście centymetrów żyznego podłoża idealnego dla chwastów. Proces ten zaczyna się znacznie wcześniej i chwasty rosną już w pierwszym roku od założenia rabaty.

Na rabacie bez włókniny wystarczy podważyć taki chwast długą sadzarką (lub specjalnym przyrządem do odchwaszczania), aby usunąć całą roślinę i pozbyć się jej na dobre. Natomiast włóknina utrudnia używanie wszelkich narzędzi, a wyrywanie chwasta powoduje tylko ciągłe jego odrastanie, ponieważ urwany korzeń z powodzeniem odrasta. Inne chwasty o gęstych delikatnych korzeniach również wrastają w włókninę i ich usunięcie jest bardzo trudne.
Awatar użytkownika
Jojola
500p
500p
Posty: 656
Od: 21 lip 2010, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

no, no, no ... jak szybko rozrasta sie watek...
widzenie nocne swiata bardzo ciekawe ;:63
Pozdrawiam serdecznie, Jola
W rodzinnym ogrodzie
Awatar użytkownika
asiulka-a55
50p
50p
Posty: 53
Od: 29 maja 2011, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brzesko

Re: Ogródkowa odskocznia - początek

Post »

Widze ze ogródeczek w oczach się rozrasta i pięknie kwitnie , owszem Feliks jest cudowny i dlatego za nic co zepsuje nie jest ukarany no nie potrafie go skarcić , zakupy też widze udane to moze u siebie pochwale się swoimi,pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”