Kawa - pielęgnacja, brązowe liście oraz inne problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Np. firmy Agrecol nawóz do palm, juk i dracen oraz jego odpowiedniki do innych roślin.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Liście kawy

Post »

Witam!
Mam mały problem z kawą, ledwo na jesieni odratowałem trzy sadzonki kawy -miałem 7, to teraz znów liście zaczynają brązowieć na końcach liści. Dodatkowo niektóre liście są jasno zielone(zazwyczaj są one ciemne) -czym to jest spowodowane?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

a co z tym moim nawozem dla roślin kwaśnolubnych -jest on lepszy dla kawy czy gorszy?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Alan1980 pisze:Witam!
Mam mały problem z kawą, ledwo na jesieni odratowałem trzy sadzonki kawy -miałem 7, to teraz znów liście zaczynają brązowieć na końcach liści. Dodatkowo niektóre liście są jasno zielone(zazwyczaj są one ciemne) -czym to jest spowodowane?
Pozdrawiam
Bez fotek nic nie jestem w stanie Ci powiedzieć bo przyczyny mogą być różne.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Alan1980 pisze:a co z tym moim nawozem dla roślin kwaśnolubnych -jest on lepszy dla kawy czy gorszy?
Bardzo dobrym nawozem dla kawy jest nawóz dla różaneczników.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Alan daj zdjęcia brązowiejących liści kawy.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

Oto moja marniejąca kawa
Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie za wiele prócz tego jednego liścia można zobaczyć z tej fotki jak możesz to zrób zbliżenie liści z dwóch stron tego brązowiejącego i zdrowego ze zbliżenia, zdjęcie ziemi oraz napisz gdzie stoi( jaki pokój tzn północny czy inne) w jakich warunkach( temp.) jak daleko od światła i jak często podlewasz.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Alan tu pisze jak dać zdjęcia na forum. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2844 Jak dasz odpowiedni rozmiar to Przemo będzie mógł je powiększyć przez naciśnięcie miniaturki.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

Ok już się robi;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Pokój jest po stronie wschodniej. W zimę kawa stała na oknie (żeby miała więcej światła) teraz stoi na biurku ok 1 metra od okna. W okresie zimowym podlewałem raz na tydzień teraz będzie częściej. te niebieskie kulki to nawóz, który dziś podłożyłem aktualna temp. w pokoju to 21 stopni.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ziemia jest zdecydowanie wyjałowiona powinna być próchniczna i przepuszczalna( należało by przesadzić kawę) zobacz czy ten nawóz nie ma w składzie wapnia bo takiego nie wolno stosować w przypadku kawy, szkodników żadnych nie widzę więc są to raczej błędy w uprawie jeśli zimą temp. ziemi była wyższa niż 16 - 18 stopni to mogą to być objawy przegrzania systemu korzeniowego, widać również oznaki lekkiego zasolenia ziemi(podlewasz odstaną wodą?)- zajrzyj do encyklopedii i poczytaj.
Awatar użytkownika
Alan1980
50p
50p
Posty: 91
Od: 20 lip 2006, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Post »

nawóz wapnia nie ma. A co do podlewania to staram się to robić przegotowaną wodą! Niebawem poszukam jakiegoś dobrego drenażyku, odpowiedniej ziemi (Przemo- jaką dokładnie polecasz) i przesadzam Kawę. Mam nadzieję że to przyniesie jakieś pozytywne rezultaty;-)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie podlewaj przegotowaną wodą bo po przegotowaniu woda nie ma w sobie już żadnych wartościowych pierwiastków podlewaj wodą odstaną np przez 36-48 godzin, a ziemia może być taka jak do palm ale domieszaj do niej pół na pół piasek i sporo drenażu i na dno doniczki i w mieszankę ziemi. A jak wygląda bryła korzeniowa zrób fotkę i wklej. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”