Stowarzyszenie

Hosty
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Super, wszyscy chcą... a nie chcą.
A może byłbyś chociaż jakimś naszym satelitą? Menagerem?
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Fajnie że sprawa nabiera rozpędu.
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 318
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

No i proszę wszystko pomału sie zawiązuje w jakąś całość
Tomasz bezie Prezesem, Tombeat -zostaje Menagerem,
a Amkkomp zostanie Skarbnikiem - kto lepiej (czyt. taniej) przygotuje
listę najważniejszych wydatków (testy, ogłoszenia, publikacje...)
;:48 ;:49 ;:50 ;:63
Pod taki zarząd to i ja chciałbym sie dopisać do stowarzyszenia.
Co prawda brakuje mi tu jeszcze Paco i Piżamy lecz dla nich chyba tez coś znajdziecie ;:24
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

I tu masz rację.
Za dużo czasu poświęcamy na dzielenie stołków :lol:
Więc żeby to zakończyć uważam że jeśli takie są wymogi to zarząd czy jak to tam zwał powinni tworzyć :Tomasz II , Paco i Pidżama .Amkkomp oczywiście na skarbnika.Dla mnie jest to oczywiste i uważam że dla takiego składu jest pełna zgoda.
Ja osobiście deklaruje ,przy wsparciu innych podjęcie sie stworzenia nośnika internetowego.Nie jest to sprawa na 1 tydzień , ale postaram sie coś wymyśleć.Nie ma to być konkurencja dla tego forum , a jedynie oficjalna strona klubu miłośników host.
I tak niech sie stanie ;:108 ;:138 ;:215
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Forum nie porzucę, ponieważ jest niezbędne i spotkałem się tutaj z bardzo miłym przyjęciem. To niestety na forach rzadkie. Pokłony dla naszego admina :)
Strona stowarzyszenia mogłaby dodatkowo promować tak świetne i prężne forum.

Jak mam jednak złożyć wniosek o powstaniu stowarzyszenia i zarejestrować je choćby tutaj, jeśli nie mogę zebrać trzech osób? To muszą być raczej miejscowi.
Awatar użytkownika
zanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1852
Od: 24 maja 2008, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tomasz II pisze: Strona stowarzyszenia mogłaby dodatkowo promować tak świetne i prężne forum.
i odwrotnie: każdy miłośnik host mógłby dodać do swojej stopki adres stowarzyszenia - promocja na forum zapewniona, a ilu Forum ma uczestników?
Tomasz II pisze: Jak mam jednak złożyć wniosek o powstaniu stowarzyszenia i zarejestrować je choćby tutaj, jeśli nie mogę zebrać trzech osób? To muszą być raczej miejscowi.
Tomaszu, służę podpisem jeżeli będzie potrzeba. Poczta jeszcze działa :wink:
Awatar użytkownika
mariasen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 10 paź 2006, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ja też mogę podpisać.
Pozdrawiam Majka
spis wątków
wizytówka
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Nie chodzi o to, pytam, czy osoby do zarejestrowania towarzystwa muszą być miejscowe?
Poza tym stanąć na czele czegoś takiego nie jest takie proste. Do rozliczeń się nie nadaję i NA PEWNO robić tego nie będę. Jeśli coś, lub ktoś nawali to ja będę musiał dać głowę. To po pierwsze.
Czy dane towarzystwo musi mieć w ogole jakiegoś oficjalnego szefa? Może nie? To też trzeba byłoby zbadać.
Po trzecie, powiedzmy,ze jesteśmy towarzystwem, jest nas ok 20. Mamy finanse na wycieczkę zagraniczna do jakiejś renomowanej szkółki....wtedy zacznie się problem, bo temu wypadnie to, a temu tamto i nie pojedzie ... jak wiec rozliczać ? Zaczną się żale, pretensje, kłótnie itp.
Awatar użytkownika
amkkomp
50p
50p
Posty: 76
Od: 7 wrz 2007, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: SOCHACZEW
Kontakt:

Post »

Tomaszu, zaczynasz być jak moja żona, :shock: najpierw widzi problemy, a dopiero potem się wszystko prostuje. Te trzy osoby nie muszą być z jednego miejsca. Wiem, bo uczestniczę w działalności Polskiego Stowarzyszenia Falun Dafa, które jest stowarzyszeniem prostym. Stowarzyszenie jest zarejestrowane na wsi gminnej i mieszka tam tylko jeden członek stowarzyszenia. Chodzi poporostu o miejsce zarejestrowania. Jak będziemy chcieli zorganizować wycieczkę na jakiś hosta day do Holandii to damy radę. Nauczyciele w szkołach organizują wyjazdy i też dają radę. Plany można ogłosić wcześniej i będziemy potroch zbierać kasę, każdy dla siebie. Wszystko da się zrobić. Zaczyna mi się klarować pomysł jak prawnie odziaływać na powstrzymanie HVX. Jak się wyklaruje to napiszę.
http://www.falundafa.pl Falun Dafa jest dobre
http://www.funkia.pl Zapraszam do mojego sklepu internetowego
Hosta SERIA P7 nowość w sklepie
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

I od tego będzie skarbnik :)
A na poważnie Tomaszu , znaleźliśmy prawnika może więc i księgowa/y się znajdzie.Tu chyba nie będzie kłopotu.A czy musi być oficjalny szef.Mniemam ,że to tylko kwestia formalna, tzn. osoba reprezentująca klub,towarzystwo czy stowarzyszenie.To chyba mniej ważne niż kwestia zadań, celów i działań.Po to jest statut.
A ja sobie szukam ciekawego szabloniku dla strony internetowej.
Wpiszcie sobie w google "towarzystwo miłośników kaktusów" i popatrzcie jak i co przekazują światu.Trochę tych oddziałów terenowych jest.
Awatar użytkownika
amkkomp
50p
50p
Posty: 76
Od: 7 wrz 2007, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: SOCHACZEW
Kontakt:

Post »

Zaczynają nam się dublować imiona, więc powiem tak. Tomaszu z Puszczy święte słowa. Tu wcale nie chodzi, że ktoś stanie się nagle prezesem i zajedzie pod niego limuzyna. Zanim stowarzyszenie się rozwinie czeka nas dużo pracy i nikt nie będzie siedział w fotelu i czekał na papier do podpisania. Po prostu prezes jest wymogiem formalnym i prezesa zawsze można zmienić. Możesz być takim prezesem-mędrcem, albo prezesem fikcyjnym albo jeszcze jakimś innym prezesem. Jak ludzie w stowarzyszeniu nie będzą działać to żaden prezes nie pomoże. Dlatego teraz myślmy o pięknym i szlachetnym celu, aby było co wpisać do wniosku o zarejestrowanie stowarzyszenia.

Zapomniałem dodać Falun Dafa to taka starochińska praktyka doskonalenia ducha i ciała. I chyba działa, bo myślę, że to dzięki niej potrafiłem sprawę obecności wirusa HVX w naszej szkółce przedstawić tak jak to zrobiłem i jeszcze zrobię.
http://www.falundafa.pl Falun Dafa jest dobre
http://www.funkia.pl Zapraszam do mojego sklepu internetowego
Hosta SERIA P7 nowość w sklepie
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

To wszystko zaczyna się zbyt szybko dziać.
Życie nauczyło mnie że „pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł” i „ że co nagle to po diable”.
Idea stowarzyszenia jak najbardziej mi odpowiada, w Polsce brakuje takiego tworu – zrzeszającego miłośników host.
Jednak wszystko należy dokładnie przemyśleć – stowarzyszenie zwykłe czy zarejestrowanie – należy rozpatrzyć wszelkie za i przeciw.
Nie można działać pochopnie na zasadzie to na razie zwykłe, a najwyżej później się zobaczy.

Do jednego i drugiego niezbędny jest statut, ale statut z prawdziwego zdarzenia.
Określenie jasnych i klarownych celów, zadań, sposobu działania, jak chcemy wpływać i na co, jak propagować hostomaniactwo, jak chcemy kontaktować się z innymi stowarzyszeniami, w jakim celu, sposób finansowania……..

To wszystko i wiele, wiele innych spraw musi być zapięte na ostatni guzik, a wtedy jakiekolwiek decyzje będą mogły być przemyślane i będą mogły być podejmowane rozsądnie.

Teraz zaczyna się martwy sezon dla host (oczywiście tylko w ogrodzie nie na Naszym Forum– ale może być to dobry czas na spokojne przemyślenia i podejmowanie dobrych decyzji.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Tak jest-popieram Paco.Trochę się nam wszystkim zagotowały głowy. Aby nasz projekt miał szansę powodzenia i co najważniejsze spełniał cele o których myślimy,dajmy sobie odrobinę czasu.Niech każdy zorientuje się w swoim otoczeniu ile tylko może w tej tematyce.A główną sprawą jest sformułowanie celów dla których ma to Stowarzyszenie powstać.Tak jak mówi Paco- najważniejszy jest status, bo to on dokładnie będzie regulował zakres działalności i musi zawierać KONKRETY.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”