Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

U Ciebie widać już pierwsze oznaki wiosny :) na moich terenach niestety ogród śpi jeszcze pod grubą warstwą śniegu. Spróbuję jutro zrobić jakieś zdjęcia, za efekt nie ręczę gdyż miesiąc temu złamałam prawą rękę w stawie łokciowym i jestem przysłowiowym jednorękim bandytą na razie:(
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Aniu moje strony są wyjątkowo ciepłe . Kilkanaście kilometrów od mojego miasta już jest zupełnie inna temperatura i pogoda . Nie powiem, że się z tego nie cieszę, bo Dzięki takiemu klimatowi sporo roślin u mnie rośnie bez problemu .
Życzę szybkiego powrotu do sprawności ;:168

W dzień było 10 st i trochę słoneczka . Zaczynają się nieśmiało kolory na działce .

Helleborus x hybr 19r - 13 ( żółty ? )
Obrazek

Crocus imperatii suavolens
Obrazek

Crocus alatavicus
Obrazek

Obrazek

Cyclamen coum samosiejka
Obrazek

Crocus nn ( korolkowii ? )
Obrazek

Adonis amurensis OYA SHIRAZU
Obrazek

Adonis amurensis CHICHIBU BENI
Obrazek

Helleborus x hybr samosiejka
Obrazek

Arisaema triphyllum f. zebrinum
Obrazek

Hepatica nobilis special leaves 1
Obrazek

Galanthus TRYM
Obrazek

Galanthus
Obrazek
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

W poszukiwaniu wiosny TU zajrzałam... i słusznie ! Jakie okazy! W ogrodzie Danusi zawsze jest się czym zachwycić, problemem bywa czym bardziej 8-)
Niezmiennie fascynują mnie miłki ... u mnie kompletnie nie wychodzą, kilka prób i na nic, przepadają.. :cry: A tak piękne rośliny przedwiośnia. A jak zobaczyłam te z postu powyżej to oniemiałam - z zachwytu i zdziwienia . Piękne okazy!
No i tak sobie podziwiam... przylaszczki , przebiśniegi...u mnie wszystko pod śniegiem, choć fakt dość szybko się topi ( i kolejna faza mrozów będzie na "goło" ;:145 )
Kwitnąć zaczynał u mnie różowy ciemiernik orientalny ( chyba moja najstarsza bylina, obok hosty białozielonej- jest w " rodzinie" ponad 40 lat), ale pąki zważone...

To słoneczka życzę ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Wiesiu miłki amurskie nie są aż tak trudne w uprawie . Wymagają kwaśnego stanowiska , bez zastojów wodnych i na słoneczku. Mogą rosnąc pod drzewami, lub krzewami, lubią mieć niezbyt mokro zimą . Ja co roku okrywałam ramą z folią na zimę , w tym roku nie okryłam - nie wiem czemu. Liczę ,ze sie nie obrażą za to.

Arum PAINTED LADY
Obrazek

Eranthis hyemalis SCHLYTER'S TRIUMPH
Obrazek

siewka Eranthis hyemalis SCHLYTER'S TRIUMPH
Obrazek

Eranthis hyemalis SCHLYTER'S RIESEN
Obrazek

jakaś hepatica bez etykiety
Obrazek

Adonis amurensis CHICHIBU BENI
Obrazek

Adonis amurensis FUKUJUKAI
Obrazek

Adonis amurensis CHICHIBUSHINKOU
Obrazek

Galanthus TRUMPS
Obrazek

Crocus korolkowii
Obrazek

Crocus imperatii suavolens
Obrazek

Obrazek

Crocus alatavicus
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

O Matulu...:)

Ja chcę już wiosny. U mnie wszystko zasypane śniegiem. Słyszałam, że zapowiadają + 18 stopni, więc może coś się obudzi.

Pięknie jak zwykle. Miłki urzekające. Na wiosnę chciałam swojego przesadzić z działki do ogrodu koło domu. Mam nadzieję, że przeżyje. Może jednak zrobić to na jesieni lub po kwitnieniu?
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Aga najbezpieczniej miłki dzieli się i przesadza po zaschnięciu liści - sierpień , wrzesień .
Śnieg u nas leży gdzieniegdzie takimi małymi plackami , ale do jutra cały spłynie , bo dzisiaj było 15 st i trochę słońca .

Eranthis hyemalis
Obrazek

Galanthus LADY BEATRIX STANLEY
Obrazek

Hepatica yamatutai x nobilis FANTASTICA
Obrazek

Eranthis hyemalis aurantiaca
Obrazek

Eranthis hyemalis DOOZE
Obrazek
Awatar użytkownika
AGA Z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3777
Od: 14 paź 2009, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Tak zrobię, poczekam na sierpień. Dzięki za radę:)
Pozdrawiam Agnieszka
Spis treści
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Danusiu cudowne masz te zwiastuny wiosny, a szczególnie miłki ;:215
Długo o nich marzyłam, aż w końcu udało mi się jakieś trzy kupić, ciekawe czy wyjdą i zakwitną? :wink:ale jeżeli nawet to jeszcze długo będę czekać gdyż śniegu moc ;:oj Chciałabym jeszcze pomarańczowy :D ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2904
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Danusiu, nareszcie Cię znalazłam :tan a już wcześniej widziałam ten tytuł i nie kliknęłam ;:14 U mnie śniegu moc, a tu już taka wiosna! Tyle cudności już kwitnie ;:oj Niech już żadne nawroty zimy ich nie nawiedzają i tylko słoneczko ogrzewa, Tobie i nam na pociechę. ;:138
Zawsze zazdrościłam dolnośląskiemu tego ciepła i żałowałam, że moi rodzice nie wyjechali tam w poszukiwaniu pracy, bo parę osób z naszej wsi tam zamieszkało. A jeszcze te wieczory, o wiele dłuższe niż u mnie. ;:108
Zobaczyłam w karmniku szpaki, a potem doczytałam, że są już od miesiąca. Zawsze ich wypatruję, bo jak przylecą, to już wiosna, mimo, że czasem jeszcze spadnie śniegu po kolana. ;:306 Grubodziób u mnie też tylko samotny samczyk, a rok temu były dwie pary w karmniku. ;:174
Mój miłek amurski znowu chciał kwitnąć w listopadzie, ale przypilnowałam i przykryłam, jak tylko się pokazał, ale czy daszek mu pomoże, jak u mnie bardzo mokro w ziemi?
ps.
Właśnie przyleciał do mnie pierwszy szpaczek - wariat, ale bardzo mnie cieszy. ;:138
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1706
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Uwielbiam te Twoje ciekawostki roślinne :)
Oczywiście jak zawsze zakochany jestem w obrazkach włoskich - super masz kolekcję :)
Cyklameny pod magnolią? no to jest pomysł :wink: może za kilka lat skopiuję :wink:
Nawet bluszcze masz rewelacyjne :)
Pogoda się trochę poprawiła, przyszło ocieplenie więc na pewno będziesz miała teraz sporo roślin do pokazania :)

A ranniki odmianowe się Tobie sieją?
Awatar użytkownika
ktoś
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4530
Od: 11 lis 2008, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Głogów

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Aga mnie też się wydaje ,że lepiej poczekać. Chociaż sama kupiłam i mam już wysłane właśnie teraz :?

Halinko ja na razie swoich nie dzielę , ale jeśli uda mi się , to kupię Ci takiego miedzianego .

Martuniu ;:196 miło mi. jeśli masz za mokre stanowisko dla miłków, to postaraj się podnieść rabatę , choćby na wysokość kamienia, albo posadzić je pod krzakiem liściastym , lubiacym kwaśną ziemię .
To prawda ,że u nas cieplej niż gdzie indziej . W dodatku w Głogowie wyjatkowo. U nas np w nocy 0 stopni, a już 15 km dalej -7.

Karolu dzięki za pochwały . Ranniki sieją się , np pełny , ale u mnie jeszcze malutkie siewki niekwitnące.
Bluszcze mam przez zupełny przypadek . Mało wtedy roślin kupiłam u p. Ewy i dobrałam te bluszcze tak z głupia frant. Okazało się , że nawet znalazłam dla nich miejsce :) .

Adonis amurensis CHICHIBUSHINKOU
Obrazek

Hepatica transsilvanica semiplena
Obrazek

Crocus x paulinae
Obrazek

Obrazek

Crocus angustifolius MINOR
Obrazek

Crocus alatavicus
Obrazek

Helleborus x hybr samosiejka
Obrazek

Eranthis hyemalis samosiejka
Obrazek

Eranthis hyemalis EUAN BUNCLARK
Obrazek

Helleborus niger
Obrazek

jest i pierwsza pszczółka
Obrazek

Crocus nn
Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2904
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Danusiu, miło pooglądać tyle kwitnących cudeniek, gdy za oknem biało i mrozik ;:138 To nie do wiary, ale cieszę się kiedy spada temperatura, bo powstrzymuje topnienie śniegu, którego mamy tu mnóstwo.
Miłka mam pod katalpą w kwaśnej ziemi (muszę doczytać jakie podłoże lubi katalpa!), to ma dużo słońca wiosną i jest to najwyższe miejsce w ogrodzie. Jednak w tamtym roku nawet tam było mokro.
Zaskoczyłaś mnie cyklamenami pod magnolią, bo przekonana byłam, że one wolą ziemię zasadową, a magnolia kwaśną, a jak widać zgadzają się ze sobą. ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5357
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój świat - moje kolekcje roślin w 2021r.

Post »

Mój Fukujukai ledwo,ledwo noski dopiero wyściubił.Dwa inne posadzone w cieniu jeszcze śpią a może nie żyją.Krokusik alatavicus ładny.
O przylaszczkach nie wspominam bo palpitacji serca dostaję.Żółty ciemiernik otworzył już kwiaty ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”