Moje storczyki - Monisia

Nastka55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 11 mar 2009, o 12:55

Post »

monisia pisze:Witam :D
Oczywiście chciałabym pochwalić się moimi nowymi skarbami, oto one:

Obrazek Obrazek Obrazek

a to moje szczęścia razem:
Obrazek
mam takiego storczyka jak na przedostatnim obrazku. jak go kupilam byla etykietka z napisem dendrobium. ale jak on prawidlowo sie nazywa? bo nie mam pojecia. zakwitla fioletowymi malymi kwiatkami, przekwitl i nie wiem co dalej z nim zrobic. co ile czasu on zakwita? i czy to moze byc phalaenopsis??pomozcie?
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Nastka55 z tego co pamiętam to było Dendronium typu Phanaleopsis, ja tego kwiatka kupiłamw już przekwitniętego, ale niestety nie udało mi sie go doprowadzić do kwitnienia.
Rozia6 jeśli chodzi o Paphiopedilim to zależy czy jest to sabotek seryjny, na jakiś czas zostaw łodygę, jeżeli zobaczysz że usycha to możesz wyciąc ją tak nisko jak sie da, aby tylko nie uszkodzic rozetki, niestety z tej samej kwiat już nie zakwitnie, ale nalezy ją pozostawić, obok niej pojawią sie kolejne. życzę powodzenia.
Nastka55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 11 mar 2009, o 12:55

Post »

monisiu a moze wiesz jak go doprowadzic do kwitnienia i w ogole moze wiesz co jaki czas on kwitnie i moze jakies porady masz dotyczace tego typu storczyka? bylabymwdzieczna za kazda wskazowke :D moj przekwitl juz jakis czas temu i wydaje mi sie ze caly czas stoi w miejscu... :(
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ciężko mi powiedzieć, wiem że mój wypuścił listek ale traktowałm go jak inne dendrobia, ponieważ róznież nie znałm jego szczególnych wymagań. Po przekwitnięciu, razem z Dendrobium Nobile trafił na dwór, był rzadko podlewany i stał tam aż do przymrozków, no cóż Dendrobium Nobile to posłużyło bo pieknie kwitła ten niestey zmarzł :roll: Więc niestety nie pomoge Ci :(
Nastka55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 11 mar 2009, o 12:55

Post »

poszukam gdzies informacji na ich temat. ale i tak bardzo Ci dziekuje,przynajmniej wiem z jakiej grupy jest moj storczyk :D to juz duzo. ogladajac zdjecia Twoich storczykow musze powiedziec ze sa bardzo ladne :D
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witam wpadłam żeby sie pochwalić jak rozwija się pęd kwiatowy mojego Paphiopedilum deletanti, oto on:
Obrazek
Cudownie jest móc obserwować jak rozwija się taki pędzik, a jest podwójna radość bo wiem że zakwitnie dzięki mnie :D
A to już Paphiopedilum Prins w pełnym rozkwicie, trzeci kwiat podczas tegorocznego cyklu kwitnienia ;:138
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolusia
1000p
1000p
Posty: 1055
Od: 25 gru 2008, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy, Toruń

Post »

Jak ja wam zazdroszcze tych paczköw od waszych sabotköw, u mnie co nic to nic ;:30
Pozdrawiam Jolanta
Storczyki Jolanty

:wit
Awatar użytkownika
Agar
500p
500p
Posty: 656
Od: 16 lis 2007, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Post »

Śliczny ten Książe, a delenatii jak rozwinie pąki będzie powalający, już nie mogę się doczekać tego widoku :P
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Monisiu oba są piękne. Czy delenatii jest trudne w pielęgnacji :?: Pytam, bo mam na niego chęć.

Pozdrawiam Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Aniu jeżli chodzi o to czy musiałam ssie mocno starać żeby zakwitł to musze powiedzieć, ze nie zrobiłam nic niezwykłego :wink: zapewniłam mu przesuszenie miedzy podlewaniem, mozna powiedzieć, że nawet całkowite, chociaż gatunek Paphiopedilum nie powinno byc całkowicie wysuszane, ale w tym przypadku nie zastosowałam sie do tych zasad :roll: ale widać nie zaszkodziło to sabotkowi. Podlewałm go odstaną wodą z kranu, ponieważ zawiera wapń, co 3 podlewanie dodawałam nawóz. Do podłoża dodałm pokruszone skorupki jaja. Sabotek stoi na oknie zachodnim, wczesniej stał na północnym, wilgotność ok 80% i co jakis czas zraszanie, ot i całe warunki :wink:
Awatar użytkownika
AnnaL
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4499
Od: 2 lut 2008, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Dzięki Monisiu za odpowiedz. Skoro nie wymaga aż bardzo specjalnych warunków to może się skuszę :?: Ania
Początek mojej przygody.
Początek ... cz.II, cz. III - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36123" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotogaleria Garnek - moje kwitnienia i miejsca gdzie bywam :)))
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ech Monisiu, a moje sabotki spią w najlepsze :twisted:
ciekawa jestem jak Ci się udaje utrzymać wilgotność 80% :shock: moje stoją w łazience, na mokrym keramzycie, a wilgotność rzadko kiedy przekracza 50% :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Moje stoja na parapecie, na "szczęście" jest tam jeszcze drewniane okno, na którym caly czas skrapla się woda i już po problemie:) oczywiscie ma to swoje"-" grzyb na ściane aleee kwiatki się nie skarżą :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”