Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gerranium
200p
200p
Posty: 260
Od: 27 mar 2019, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Swirski jest na wciornastka i mączlika, na przędziorka są saszetki Spical.
Pozdrawiam
G.
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 574
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Dochodzę do wniosku, że to jednak nie przędziorki zwłaszcza, że nie ma najmniejszej pajęczynki i oprysk nic nie pomógł.
Liście opadały, bo za mało podlewałam. Zwiększyłam podlewanie i problem się skończył. Czasem pojawiają się właśnie takie mikroskopijne biegające kropeczki, ale nic z rośliną złego się nie dzieje. Pojawiają się też na Faucarii od lat i też nie szkodzą roślinie.
Dobrze, że nie robiłam ponownego oprysku, aby nie stresować roślinek.
Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym :?:
trzyjbule pisze: Teraz się zastanawiam czy na pewno mam przędziorki[...]Na pewno są szkodliwe dla rośliny, bo liście cały czas spadają odkąd się pojawiły. No ale jeśli nie przędziorek to co... każdy takie małe roztocza nazywa przędziorkiem
@trzyjbule - czy u Ciebie problem zniknął :?:
Pozdrawiam:)
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Niby tak, od 3 miesięcy spokój, kilka rund chemia i prysznice. Ale teraz mam na nowym krotonie (drobne pajęczynki pojawiły się dopiero miesiąc po zakupie, jak włączyli grzejniki) i przeszło trochę na filodendrona. Kroton ma to samo, odpadające gorne liście, dolne bez zarzutu. Dwie rundy chemia już za mną. Na razie nic nie widzę żyjącego.


Różnica między tymi na cytrusie a tymi na krotonie jest taka, że na cytrusie były kropki czarne albo może ciemno bordowe i wyglądaly na czarne i nie było żadnej pajeczyny, najwyżej jakąś wisząca nitka i na niej kropka. I było ich od cholery, szczegolnie na owocach. Na krotonie natomiast były drobne pajęczynki między łodygami i pojedyncze chodzące, ale kropki białe.



Jeszcze raz proszę:
Nie korzystamy z opcji cytatu odpowiadając bezpośrednio pod postem do którego się odnosimy.
Proszę również o poprawną pisownię na forum.
Dziękuję.
bab...
Awatar użytkownika
Ekspresja
500p
500p
Posty: 574
Od: 22 kwie 2014, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

To u Ciebie zapewne przędziorki zwłaszcza, że pojawiły się przy C.O. U mnie w mieszkaniu jest chłodno - nie odkręcam kaloryferów. Kroton codziennie zraszam i podlewam co 4-5 dni, więc szkodniki nie mają sprzyjających warunków do rozwoju. Roślina ładnie przyrasta, więc jestem spokojna.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18740
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

To mit, że przędziorki nie będą pojawiać się pomimo spryskiwania. Te szkodniki potrafią się zaadaptować do każdych warunków, również podwyższonej wilgotności powietrza.

Najwidoczniej masz szczęście.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
trzyjbule
100p
100p
Posty: 132
Od: 26 cze 2022, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Też już nie czuje się ani trochę bezpiecznej jeśli spryskuje czy nawet postawie jakiś nawilżacz obok rośliny. Nic to nie robi przędziorkom :D jak mają być, to będą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”