Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

A to moja Sika, to ta donica na pierwszym planie. Z Twoimi różami wcale nie jest tak zle jak wcześniej pisałaś.
Obrazek
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Nie wcale ;:306 porównaj sobie moją sika do twojej trochę różnica jest co nie ;:306 ale twoja jakiś dziwny ma pokrój
Ewa
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ewa, wcale nie jest tak źle, część moich róż też tak wygląda.
Ja sadzę do 1 donicy 2 sadzonki, wtedy krzaczek wygląda bardziej okazale i ma więcej kwiatów.

U mnie w tym roku zapowiada się duża różnorodność odmian, czekam z niecierpliwością aż zakwitną.
Mam też na pewno kilka pomyłek - np. zamiast ślicznej kremowej francuzki jakieś żółte paskudztwo, zobaczymy co to jak kwiaty się w pełni rozwiną.

Floresito, długo Cię nie było, ale jak wróciłaś to z przytupem - ależ piękne te bordowe róże ;:oj . Może zacznij produkować sadzonki, od razu zamawiam min. 3 sztuki ;:108
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Od 6 biegam po ogrodzie i rozmawiam z moimi kwiatkami. Dobrze, że mam duży ogród i sąsiadów daleko, bo ktoś mógłby mnie uznać za obłąkaną ;:306

Kwiat Guillotki w pełnym rozkwicie, wydaje mi się, że to jednak Paul Bocuse

Obrazek
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusia to masz szczęście bo ja mam blisko sąsiadów i właśnie patrzą na mnie jak na głupią ;:306 też bym z takimi pięknościami rozmawiała jak bym miała
Ewa
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danka 11 masz racje że to nie Agnes.Zupełnie inaczej rozkwita i kolor za jasny.Chciałam wstawić zdjęcie ale coś mnie nie łączy.Jeżeli chcesz to na priv podaj na messengera do siebie namiary to ci wyślę jak kwitła w zeszłym roku.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

DANKA11: W tym roku wiosna u nas była zimna więc i kwitnienie bordowej różycy było nieco skromniejsze. Pokażę zdjęcie z zeszłego roku (również zerwane na Dzień Matki). Już na pierwszy rzut oka widać, że kwiatów w wiadrze jest o wiele więcej niż w tym roku. To był 1 zbiór z 1 krzaka!
Obrazek
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Riwiano, kupiłam w tym roku ok. 60 kartoników. Kilkanaście dałam mamie, kilka padło. z pozostałych 40 kwitnie kilkanaśnie.
Z pozostałych, niektóre wyglądają tak samo jak Twoje.
Mogę Cię pocieszyć, że śliczna jest róża angielska z Carrfoura (też chyba masz)- pokazywałam zdjęcia wcześniej.
U mnie rozwinęła kolejne kwiaty, za chwilę zakwitnie różnież u Ciebie, warto poczekać.

Przy okazji odkryłam jeszczej jedną zaletę sadzenia róż w doniczkach - nie trzeba robić pompek, żeby wąchać i oglądać kwiaty ;:306 .
(Kilka róż, które już zakwitły przesadziłam do ogrodu).

Sterlizja36 - bardzo chętnie zobaczę zdjęcia Twojej Agnes, prawdopodonie jest to 4 bezkorzeniowiec, który kupiłam w tym roku w Obi, wysłałam Ci adres mailowy ma priv. Zachęcam Cię też do wstawienia zdjęcia na forum, to właściwy wątek, nawet jak róża kupiona w ub. roku ;:108.

Floresito, Twoje róże są przepiękne, super też, że umiesz je rozmnażać. Pomyśl o tym , na forum bez trudu znalazłabyś nabywców, ja już się zgłaszam ;:138
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Danusiu czekam cierpliwie dzięki za pocieszenie już za niedługo coś będzie wiadomo żeby tylko ciepło było to pączki będą się rozwijać .Danusiu a którą róża jest z cerffura
Ewa
Awatar użytkownika
Senior
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2160
Od: 1 sty 2017, o 01:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Ta odmiana cudownie pachnie

Obrazek
Awatar użytkownika
Illayla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 cze 2019, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Chciałabym pochwalić się moimi tegorocznymi różami z kartoników. Wszystko jeszcze w pąkach, ale każdy z krzaczków na ok 1 m wysokości :D

Kartoniki były kupowane w rożnych miejscach tj.: Carrefour, Biedronka i Tesco

Wszystkie miały być wielkokwiatowe, ale nie wyszło.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to zeszłoroczna dama:


Obrazek

i kolejna w pąku


Obrazek
RIWIANA
200p
200p
Posty: 276
Od: 2 lip 2015, o 15:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

IIIayla piękne masz różyczki a z kartonikowymi to loteria ale nieraz losy są bardzo trafione i cieszą nasze oko bardzo podoba mi się ta twoja zeszłoroczne rozwinięta ciekawe jak się nazywa
Ewa
Awatar użytkownika
Illayla
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 cze 2019, o 15:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Prawdę mówiąc nie wiem jak się nazywa. Mam nadzieje, że w wątku identyfikacyjnym mi ktoś pomoże :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”