Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Super. To jest właśnie plus tych dwóch olejków, że można pryskać bez obaw że się wdycha potem chemię.
U mnie olejem neem chyba zwalczyłam je całkiem, ale to się wiosną okaże.

A stosował z Was ktoś pałeczki Sanium pins?
Przeglądam i zainteresowało mnie. Cena w porządku, działa na wszystko i jeszcze nawóz na 2 miesiące, ho ho. Aż chyba kupię z ciekawości.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Naszło mnie na pesto, ale że moje bazylie są głównie smakowe a czerwona tak nie bardzo to kupiłam w sklepie doniczkę z bazylią zwykłą.
Z przędziorkami ;:223 ;:223
I niestety mi się przykleiły do moich bazylii, bo postawiłam je razem. Szkoda mi wyrzucić moich bazylek, a znowu nie wiem czym uderzać, chemia nie, neemu się brzydzę że mi sklei wszystko, zastanawiam się nad sposobem z wodą. Kiedyś pisała o tym Skoanna, że zioła z przędziorkami wkłada do miski z wodą i przędziorki po zanurzeniu giną. Nie pamiętam szczegółów, ale chyba woda miała mieć 55stopni, a stać miało to przez noc lub dzień. Spróbuję, jestem ciekawa czy zadziała czy zioła do wywalenia... ;:145
Magmag
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 lut 2022, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Witam wszystkich,
Foxowa moja znajoma codziennie skrupulatnie kąpała rośliny - dosłownie kąpała w wannie i pozbyła się intruzów. Więc moim zdaniem jest nadzieja.

Ja przychodzę z inną sprawą - aktualnie robię opryski polecanymi tutaj preparatami. Jako ostatni etap zaaplikuję olej neem, już po chemii. Chciałam jeszcze kupić dobroczynka, ale nie wiem po jakim czasie po tych wszystkich opryskach można go bezpiecznie wpuścić? To już planuję jako profilaktykę bądź gdyby coś się jeszcze uchowało i wykluło pomimo zastosowania środków.
Gloncio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 mar 2022, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Witam

Czytam ten temat o procedurze zwalczania przędziorka juz 5 dzień.Jeden pisze że pryskać co 4 dni,inny że trzy dni pod rząd-przerwa i od nowa,jesZcze inny/a że powtarzac co 7 dni,ktos nawet napisał że 2 razy dziennie,-i piszą to osoby które są jak wynika z postów i bogactwa doswiadczenia widocznego na forum sa fachowcami.Może jestem nie rozgarnięty ale dążę do precyzyjnego podania chemi ,ale z tych trzystu kilku postów wielu konkretów nie wynika.Stad moja prośba :Przędziorka jak na razie mam w sladowych ilosciach na łosich rogach,kordylinie,stromante i asplenium crocodile -jak na 60 roslin to chyba na razie niewiele.Chcę zrobic pierwszy oprysk magusem (oczywiscie wszystkich roslin) -co polecacie jako drugi srodek ?,z postów dowiedziałem sie że dawka magusa to 1ml na 1litr.Podajcie proszę łopatologiczny harmonogram (łopatologiczny w tym wypadku oznacza rzetelny,bo jak wszyscy wiemy bez dokładnosci i precyzji to doopa nie robota)>Czyli jaki drugi środek,w jakiej dawce i po kolei pierwszy dzień ,drugi itd ,ile przerwy i ile cykli.Wdzięczny będę za podpowiedzi ;:173

Piotr
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18730
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Zasada jest prosta co 7 dni kolejny oprysk zgodnie z cyklem rozwoju tych szkodników.
Najlepiej stosować dwa preparaty naprzemiennie. Trzy opryski powinny spokojnie wystarczyć.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Gloncio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 mar 2022, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Zasada jest prosta dla kogoś kto ma doswiadczenie z tymi preparatami -to tak jakbym postawił kolegę przed maszyną cnc i powiedzia ze obsługa jest prosta ?
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź -liczyłem na nazwy skutecznych preparatów wraz ze sposobem przygotowania (ml na L),no cóż może jeszcze ktoś doradzi


PS.W jednym poście najlepszy był dla kolegi Magus i Ortus, a w innym poleca Envidor lub Nissuron,to która kombinacja jest skuteczniejsza- jeśli to nie tajemnica ?

Piotr
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18730
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

...

Na przędziorki jest wiele preparatów, niestety jeden najskuteczniejszy został finalnie wycofany z produkcji. Był to Envidor, potem sprzedawany pod nazwą Sanium 240sc.
Obecnie możesz użyć wspomniany przeze mnie Magus, Floramite albo koktajl Nissorun plus Ortus. Uprzedzając pytanie co to koktajl, to mieszasz dwa ostatnie preparaty ze sobą w jednym opryskiwaczu i takim robisz dwa opryski, drugi w odstępie tygodnia czasu.
Nie muszę dopisywać, że każdego preparatu używasz w stężeniu zgodnie z instrukcją?
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Magmag
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 lut 2022, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Zrobiłam w poniedziałek oprysk floramite, jednak dzisiaj pod lupą znowu znalazłam 3 przędziorki. Zabiłam ręcznie.
Jeśli preparat nie zadziałał to jest sens robić tym samym środkiem drugi oprysk, czy zmienić od razu na koktajl z Ortus + Nissorun?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18730
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Zrób innym preparatem, może być tym koktajlem. Niestety z przędziorkami tak już jest, że najlepiej używać dwóch albo trzech preparatów.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Magmag
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 lut 2022, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

A powinnam czekać do poniedziałku czy działać od razu, skoro one dalej żyją?
Zgodnie z logiką to są różne substancje i można, ale dla pewności wolę zapytać.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18730
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Raczej powinno się przestrzegać tych około siedmiu dni między jednym opryskiem, a drugim ze względu na częściowy cykl rozwojowy tych szkodników.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Magmag
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 2 lut 2022, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Ok, w takim razie poczekam. Najwyżej potraktuję je olejem neem do tego czasu, może chociaż kilka się udusi :roll:
Gloncio
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 mar 2022, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przędziorek - skuteczne zwalczanie

Post »

Witam ponownie

Jako że dopiero wróciłem do polski biorę się za przędziorki w/g zaleceń Norberta: Magus i po 6 dniach koktail nissorun + ortus i po 6 dniach poprawka
Czytam sobie dawkowanie (koktailu) i poległem :
Ortus - Dawkowanie: 1-2 l/ha. Zalecana ilość wody: 500 -1000 l/ha -
Nissorun - 4 ml na 5-10 litrów wody
Jak dła mnie to 5 albo 10 litów wody jest kolosalną róznicą
Może poda ktoś kto stosował te preparaty na roślinach doniczkowych proporcję wody na 1 lub 10 ml środka
Magusa dałem dzisiaj 10ml na 10 L wody

Piotr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”