Co rośnie u ciotki ?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Marysiu,smutna wiadomość o Twojej działce. Trudno żyć w zawieszeniu. Może ktoś tam "do góry"opamięta się i zauważy ,że miastu oprócz hoteli i banków sa potrzebne tereny zielone. A takimi niewątpliwie są ogródki działkowe. Na szczęście Twoja działka nadal istnieje i możemy podziwiać Twoje piękne rośliny i korzystać z Twojej ogromnej wiedzy.I niech tak zostanie!!! ;:79
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dobrze, że na wszelki wypadek mam jeszcze 24 m2 przed oknem. Tego to mi nikt nie zabierze, bo obok jest przedszkolny plac zabaw i parkingu mi nie zrobią. Mam jednak nadzieje, że kilka lat jeszcze będę mogła się cieszyć swoją działką. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Marysiu, padam na kolana! BRAWO!!! Pozwoliłam sobie wejść do Twojego zaczarowanego ogrodu, jest śliczny!
Powojniki, liliowce, róże, lilie, floksy ... z wrażenia zapomniałam co widziałam :oops:
Jeśli mogę, to będę odwiedzać Cię częściej, czekam na wiosenne zdjęcia :)

Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Miło mi , że mnie odwiedziłaś. Zapraszam serdecznie. Mam nadzieję, że jeszcze tydzień i już bedę mogła pokazywać pierwsze narcyzy miniaturki i tulipany botaniczne. Wszystko zależy od pogody. Przez ostatni tydzień nic się nie ruszyło mimo deszczu. Gdyby tak padało i było 10 stopni już byłoby zielono w ogrodach. :lol:
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Witaj Marysiu!
Dziękuje serdecznie za bardzo szczegółową informacje., z której dowiedziałem się gdzie popełniam błąd.
A mianowicie oba krzewy obcinam do wysokości 40 cm każdego roku na wiosnę,co powoduje
olbrzymie zagęszczenie. Pozostałe warunki są spełniane.
Jeszcze raz dziękuję bardzo i
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Zenku ! Miło mi, że się na coś przydałam. Zasada cięcia clematisów jest taka, że jak nie wiesz jak ciąć bo nie znasz grupy z której pochodzi to tniesz od góry nad pierwszym ładnym pąkiem, który spotkasz i tak po kolei wszystkie pędy zaczynając każdy od góry. Jest pewna grupa clematisów, które tnie się każdego roku przy samej ziemi ale Ty takich nie masz to nie będę wchodzić w szczegóły. Tnie się wtedy gdy pąki zaczynają nabrzmiewać czyli w marcu. Latem i na jesieni lepiej nie ciąć oprócz usuwania przekwitniętych kwiatów ale to też nie jest konieczne.
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 992
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Marysiu. Odwiedziłem i ja twój ogród. Przeczytałem dokładnie każde zdanie. Jestem pod wielkim wrażeniem. Ogród przepiękny, taki naturalny. Mamy podobne podejście do upraw roślin. Zresztą odwiedź moją działeczkę a zobaczysz ile mamy wspólnego.
Zaimponowałaś mi wiedzą a szczególnie oddaniem się całym sercem nie tylko swoim roślinkom ale i zwierzątkom.
Co do likwidacji działki to moją poprzednią po wypowiedzeniu uprawiałem jeszcze 9 lat i to bez żadnych opłat. Miejmy nadzieję że jeszcze Ci trochę posłuży.
Pytam czy już grypa Cię opuściła, bo właśnie dopadła mnie i moją wnusię.

;:12 ;:80

Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

U mnie pierwsze juz zakwitły :)

Obrazek

Pozdrawiam wiosennie Ewa
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

leosta pisze:Pytam czy już grypa Cię opuściła, bo właśnie dopadła mnie i moją wnusię.

;:12 ;:80

Pozdrawiam Leszek.
Leszku! miło mi,że odwiedziłeś moja działkę. W tej chwili moja działalność na forum z powodu grypy jest zawieszona. Męczyła mnie przez dwa tygodnie. Przez tydzień był spokój i wczoraj zaatakowała za zdwojoną siłą. Przy moim słabym sercu każda infekcja to zagrożenie. Niestety muszę leżeć i nic mi się nie chce. Mimo, że mogę pisać w łóżku zobaczyłam tylko nowe posty. Nie mam siły nawet pisać. Mój mąż też ma grypę ale boi się brać zwolnienie więc chodzi do pracy na ostatnich nogach. Właśnie dzisiaj rano zadzwoniła córka żebym zaopiekowała się jeszcze zdrowym wnuczkiem bo obydwoje są chorzy i boją się, że się zarazi. Musiałam w takiej sytuacji odmówić. Rozpacz. ;:98 Liczę na to,że chociaż mój mąż przez święta się wykuruje. Przepraszam wszystkich, którzy będą mieli pytania do mnie. :oops: Odpowiem jak wyzdrowieję. Trzymajcie się zdrowo.
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Cioteczko zdrowiej nam tu szybciuko :P
Kwiatuszki ode mnie na poprawę nastroju :P
Obrazek

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybciutkiego powrotu do zdrowia :P
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Marysiu kurujcie się i wracajcie szybko do zdrowia ale niestety wszystko musicie odleżeć i się dobrze wygrzać i wypocić . Herbata z miodem i cytryną. Kurujcie się . Przesyłam pozdrowionka dla Całej Rodzinki TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO. ;:2 ;:2 ;:2
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Marysiu kochana, życzę szybkiego powrotu do zdrowia Tobie i Twoim najbliższym.
Będzie dobrze, bo jakże mogłoby być inaczej ;:3 ;:196 ;:3
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Marysiu przesyłam Tobie i Twojemu Mężowi dużo ciepła i pozytywnej energii!Kurujcie się i szybko wracajcie do zdrowia!A Ty dbaj o swoje serduszko dodatkowo i szybko do nas wracaj!!!!!
Pozdrawiam,Małgorzata
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”