Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3257
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witajcie kochani. Dziękuję za odwiedziny i pozostawione komentarze....Mamy przecież styczeń...Przyroda całkowicie zwariowała. A może oszalała? Mając chwilę czasu i ja wyszłam do ogrodu zobaczyć czy i u mnie nie dojrzewają truskawki.... I co zobaczyłam? To wydaje się nierealne, ale jest możliwe .Dzisiaj jest typowo wiosenna pogoda teraz mam na termometrze 10 stopni.U mnie w ogródku wypuściły tulipany, narcyze i krokusy!"Zobaczcie sami na fotkach poniżej.
Pozostawiam serdeczne pozdrowienia...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Troszkę "zimowych barw ogrodu"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzymy miłego dnia. ;:196

Obrazek

Alu koniecznie ja czekam z niecierpliwością na twój nowy wątek a dla syna dużo zdrówka ;:196 Alu do siedzenia i podziwiania ogrodu daleka droga a ja bardzo lubię pracę w ogrodzie.

Marysiu szukam informacji w internecie na pewno coś wymyślę.W garnku będą mieszać różyczki.
Mam jeszcze dwa podobne gary i chyba tez posadzę do nich różyczki.

Jadziu myślę ,że sił musi wystarczyć tylko gorzej z czasem .Jeżeli chodzi o mnie to właśnie wytyczone zadania mobilizują mnie do pracy w o ogrodzie.Im więcej zaplanowane tym większy power. :tan

anesse81Witaj.ja tez mam kretowisko i chyba z tym problemem zmaga się każdy.Czyli wkrótce będziesz miała przyjemne prace jak projektowanie i potem nasadzenia w ogrodzie. ;:108

Sylwuniu właśnie tego siedzenia boję się najbardziej ale zawsze można zmieniać miejsca roślinką. ;:306

Paulii dziękuję za miłe słowa i życzenia.Tobie również wszystkiego dobrego w Nowym Roku.serdecznie zapraszam. ;:196

anymdziękuję za życzenia.Tobie również wszystkiego dobrego.Plany powoli będziemy realizować czy uda się wszystko co zaplanowane?Zobaczymy sił dużo ale nakłady finansowe też.

JatraWitam i zapraszam.Dziękuję za miłe słowa .

Rysiek99 Witaj.Serdecznie zapraszam.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3257
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Chciałabym pokazać plan rabatki różanej.Proszę o rady.Może coś byście zmienili lub dodali inne róże. Może jakieś wymienione róże są w waszych ogrodach to proszę napiszcie coś o nic.Ja kierowałam się opisem w szkółkach ale cenniejsza opinia jest osoby która posiada ja w ogrodzie. Każda opinia,rada czy opis będzie dla mnie cenny. ;:196
Brakło miejsca na wszystkie róże które chciałabym mieć w swoim posiadaniu ale na pewno będą dosadzone w inne miejsca. ;:108 ca
Nie jestem do końca przekonana do podanych powojników jedynie Jackmani jak dla mnie jest odpowiedni.Chciałabym coś w kolorze bordo lub granatowym.Ciemniejsze kolory.Będzie tez Jan Paweł II ale w innym miejscu.


Obrazek


1 Crystal Delight -Ostróżka
2 Astrid Garfin von Hardenberg
3 Artemis
4 Crocus Rose (Ausquest
5 Lady of shalott
6 Jarzmianka-werbena pentagonska
7 przetacznik
8 Baronesse
9 Aphrodite
10 Princess Alexandra of Kent
11 Heliotrop
12 Sophia Renaissance (Poulen002
13 White Gruss an Aachen
14 Chippendale
15 Jude the Obscure
16 Jubilee Celebration
17 Naparstnica purpurowa Elsie Kelsey
18 Teasing Georgia (Ausbaker
19 Summer Song (Austango
20 Lovely Green (Meitiver)
21 Graham Thomas
22 Przetacznik -Jarzmianka Ruby Cloud
23 Crown Princess Margaretha
24 Crystal Delight -Ostróżka
25 Słoneczniczek Dzielżan
26 Clematis Jackmani'?????
27 Clematis ERNEST MARKHAM ??????
28 Veronica Spicata First Lady
Veronica spicata Christa
29 Naparstnica purpurowa Elsie Kelsey
Naparstnica purpurowa Exelsior
30 Drakiew gołębia "Barocca"
Drakiew gołębia
31 Jarzmianka

Jeszcze myślałam o Soeur Emmanuelle,James Galway i Eden

Jeszcze dodam że budynku gospodarczego nie będzie a w jego miejsce powstanie taras.Nie zdążyliśmy już tego zrobić a od wiosny prace ruszą na nowo.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu,aleś się napracowała nad takim planem ,moje uwagi to takie że musisz znać wysokość roślin, przede wszystkim róż żebyś nie nasadziła mniejszych w tyle a większych w przodzie,musi to być ułożone piętrowo do coraz niższych,nie znam wysokości Twoich wszystkich róż,ale już zauważyłam że jarzmianka i drakiew są głębiej a przed nimi naparstnice,ma być odwrotnie,Ty znasz wysokości nowych róż, innych roślin też i może trzeba będzie zrobić małe poprawki i będzie pięknie,pozdrawiam świątecznie ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit Asiu wybrałaś odmiany, które mi się również bardzo podobają. Może tylko Sophia Renaissance, pomimo że jest piękna,
to bym się nad nią zastanowiła, bo ta róża może przemarzać.
Sporo krzaczków posadzisz na tej rabacie. Określ nam czy ta rabata będzie do oglądania od strony trawnika?
Porobiłaś jakieś oznaczenia literkami, co tam ma być?
Marta już się odniosła do wysokości poszczególnych nasadzeń. To jest ważne, a później najważniejsze, to kolory.
Pomyśl również o posadzeniu po dwie a, jeszcze lepiej trzy odmiany tej samej róży.
Zerknij do tego wątku. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 09&start=0
Warto poczytać zanim podejmiesz decyzję. :D
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit ojj zawieruszyłaś mi się. Ale już jestem i podziwiam plany ogrodowe ;:oj
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

:wit Witaj Joasiu faktycznie pogoda całkowicie oszalała roślinki już wypuszczają listeczki :roll:
Oby zima była łagodna i łaskawa dla naszych roślinek
Piękny plan rabatki różanej jak będzie przepięknie jak Ci te wszystkie roślinki tam posadzone zakwitną ;:215
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Jonatanko- fajnie ,że masz siły na prace ogrodowe.Gratuluje nowych pomysłów i realizacji celów.Ślicznie masz ,już nie moge doczekac się nowego sezonu ;:180 ;:65 ;:196 :wit
Awatar użytkownika
Sylwia85
1000p
1000p
Posty: 3555
Od: 24 lut 2013, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Siedlec

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu jaka rabatka różana sie szykuje. Wiele nazw nic mi nie mówi ale od czego jest internet :)
Pomysł światny tylko właśnie trzeba uważać sadząc rośliny żeby te wyższe były z tyłu a te niższe na pierwszym planie. Czasami o tym zapominamy albo jakimś cudem coś co miało być niskie tak wystartuje że trzeba przesadzić.
Zamysł rabatki podoba mi się a co będzie na niej kwitło wiosną? Rośliny cebulowe, pierwiosnki?
Pozdrawiam serdecznie. ;:168
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Joasiu, to co mi się nasuwa na początek, to kolorystka - kontrastowo i wesoło :)
Lady of Shalott jest za wysoka na fornt, zamieniłabym ją miejscami z Jubilee Celebration. Lovely green za niska na tył, poza tym zastanów się nad nią. Ja mam dopiero pierwszy rok tą różę, ale dotychczas mnie nie zachwyciła, a tania nie była...pąki się nie rozwijają, łapie szarą pleśń. Poza tym trudno dostępna.
Chippendale też bym posadziła na froncie, będzie niższy niż np. Sophia R. Sophia ma też dość ostry kolor, nie wiem czy zestawienie z White Gruss am Aachen jest zbyt szczęśliwe, ale tej drugiej nie mam, więc ciężko wyczuć ;-)
Naparstnice i ostróżki dałabym na tył, potrzebują też więcej miejsca. Przetaczniki i jarzmianki między róże ;:333
Z purpurowych powojników polecam serdecznie Purpurea Plena Elegance, cudowne kwiatuszki, bardzo liczne..długo kwitnie i nie choruje.
Życzę powodzenia :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
gosiaczek12a11
500p
500p
Posty: 771
Od: 1 kwie 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Niestety u mnie też wychodzi wszystko z ziemi , ale najgorzej jak przyjdzie mróz i wszystko zmarznie ;:223
Jeszcze jak by najpierw spadł śnieg a potem przyszedł mróz to jeszcze. Ale co będzie to się jeszcze okaże.
Zielony Zakątek !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Gosiaczkowy Przepiśnik !!! Zapraszam Gosiaczek12a11
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu
Piękna bedzie rabatka .Twój plan będzie dobry jeżeli rabata będzie oglądana z obu stron .
Ja u siebie w ogrodzie nie robię planu tylko sadzę i nie przesadzam chyba ,że coś się za bardzo rozrośnie.
Oj przesadzam ale tylko róże i liliowce w lepsze miejsca ,żeby lepiej kwitły. :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Asiu :wit
Widzę ,że nie próżnujesz w długie " zimowe dni" ;:306
Pan ,fajniutki,,roslinki do nasadzenia tez fajne wybrałaś,, teraz tylko czekać pradziwej wiosny i do pracy, oj będzie pięknie ;:108
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wiejski ogród początki, radości i problemy cz.2

Post »

Witaj Joasiu, wpadam z kawusią życzyć miłego dzionka ;:304
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”