Areator jaki polecacie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Dzięki za wypowiedź :)
50 zł było kwotą prowokacyjną. Chciałem aby ktoś zaprotestował i przedstawił swoje racje.

Sprzęt który wskazujesz to wysoka półka (moim zdaniem). Szacunek jeśli posiadasz taki sprzęt.
Niezaprzeczalne zalety, według mnie najważniejsze to (kolejność ważna dla mnie amatora):
- rewelacyjne ostrza (tną nie wyszarpują - tylko co jak spotkają kamień)
- ściskanie zebranego filcu
- własny napęd
- duża szerokość robocza
- duży cieżar własny :)

Ale cena poraża ! Dla Ciebie jest to narzędzie pracy którym zarabiasz, . Dla nas typowych kowalskich sprzęt jest za dobry a raczej za drogi do jednorazowej czynności w roku.

Odnośni ceny za wypożyczenie to nie znam rynku ale 2% nie jest to źle, tylko że ty masz zbyt drogą maszynę :) Dlatego te 400 zł zbija z nóg.

Dla porównania w innym watku szukałem ceny aeratora rurkowego. Jak dobrze pamiętam Husquarna ma taki modekl za 7 tys zł. Dużo taniej a robi coś czego nie zrobią marketowe zabawki i to jest konkurencja.

Mam nadzieję że kolega terraneo poda orientacyjną cenę wypożyczenia swojego sprzętu.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Owszem Husqvarna AR-19 to najtańszy aerator na rynku, jest to klon amerykańskiej firmy BlueBird TA-10.
Ma on zastosowanie w amatorskiej pielęgnacji darni, jak w komercyjnych zadaniach przy pielęgnacji małych ogrodów do 500m2. Aeratory są to wyłącznie maszyny profesjonalne, nigdy nie były oferowane do zastosowań prywatnych.
Husqvarna ma to urządzenie w swojej ofercie co nie oznacza że jest to sprzęt amatorski. zabieg aeracji wykonuje sie średnio co 3 lata, wiec jaki sens jest go kupować lepiej wypożyczyć, wedle zasady 2% cena wyniesie około 140zł/doba i kaucja 1700zł.

Co do maszyn ze średniej półki, to są klienci bardzo wymagający, dla których trawnik to coś więcej niż tylko zielona roślina absorbująca czas. Aby sprostać i takim klientom trzeba w ofercie mieć coś co faktycznie zadba o jakość usługi, a nie tylko ją imituje. Przykre jest to, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu niszczenia własnych trawników stosując imitację sprzętów faktycznie przeznaczonych do pielęgnacji darni. wielokrotnie powtarzałem, że lepiej jest wertykulować ręcznie trawnik (bardzo ciężka praca) niż zniszczyć go sprzętem elektrycznym za 300zł. Aerację też można wykonać ręcznie, ale zamie to dużo czasu, ręczne aeratory kosztują nie więcej niż 400zł. Da się nimi w tydzień (2 godziny dziennie) przygotować trawnik do piaskowania w jakości nie gorszej niż profesjonalny sprzęt z napędem. Aerator można wynonac nawet samemu :)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

ogrod2000 pisze:Owszem Husqvarna AR-19 to najtańszy aerator na rynku, jest to klon amerykańskiej firmy BlueBird TA-10.
Ma on zastosowanie w amatorskiej pielęgnacji darni, jak w komercyjnych zadaniach przy pielęgnacji małych ogrodów do 500m2.
To porozmawiajmy o tym micie .... do 500 m2. Kojarzy mi się z tabelkami odnośnie trawników gdzie powyżej 500m2 to już strasznie duży sprzęt trzeba mieć.

Z czego wynika te 500m2 ?
Weźmy ten areator. te 500 m2 to będzie on pracował zakąłdam że 2 godziny. Czy to tak dużo ? Na sprzęt warty 6000 zł ?
Przy czym żeby nie było wątpliwości TEN arerator uważam ża dużo bardziej skomplikowany system niż średniej kasy wertykulator (Twój jest wysokiej klasy).
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

ja posiadam wertykulator EFCO AG 50 H60. Wypożyczamy go za 150pln/doba.

Doświadczony operator jest w stanie objechać nim 1500-1800m2/godzina.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tylko dopytam netto czy brutto ? :)

Co to jest "Ostrza: wahliwe (hartowana stal)" ? Głównie to sformułowanie wahliwe.
Czy do tego jest kosz ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jeśli urządzenie jest za 150 zł to już sam koszt przesyłki za noże jest zastanawiający :)
Po takiej cenie to się kupuje jednorazówki lub sprżet do samodzielnej naprawy.
A w jakich okolicach jest ten gościu ... może ma inny ciekawy sprzęt.
Szukam namiaru na coś takiego u Niemców. Oni mają czasami fajny lekko popsuty sprzęt za niezłe pieniądze.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jutro jadę do niego więc zobacze co i jak, miałem jechac ostatnio lecz wypadł mi pilny wyjazd :/
KamilT
100p
100p
Posty: 177
Od: 1 mar 2011, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa / mazowieckie
Kontakt:

Re: Areator ręczny

Post »

NOTO pisze:Dziękuję za odpowiedź.

Jeszcze tylko dopytam netto czy brutto ? :)

Co to jest "Ostrza: wahliwe (hartowana stal)" ? Głównie to sformułowanie wahliwe.
Czy do tego jest kosz ?
cena brutto.
"Ostrza wahliwe" oznaczą w uproszczeniu to, że nie są one sztywno zamontowane do obrotowego wałka. U nas są 4 takie wałki ułożone na przemian [każdy o szerokości połowy wertykulatora] na których wiszą ostrza. W trakcie pracy [kiedy wałki się obracają] ostrza się "usztywniają" i doskonale nacinają darń. Jest to też dobre rozwiązanie w przypadku natrafienia na kamień. No i w razie awarii nie trzeba wymieniać całego wałka z ostrzami, można wymienić tylko wyrobione ostrza.
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Areator ręczny

Post »

ogrod2000 pisze:(...) Aerację też można wykonać ręcznie, ale zamie to dużo czasu, ręczne aeratory kosztują nie więcej niż 400zł. Da się nimi w tydzień (2 godziny dziennie) przygotować trawnik do piaskowania w jakości nie gorszej niż profesjonalny sprzęt z napędem. Aerator można wynonac nawet samemu :)
Możesz podać przykład takiego ręcznego aeratora (model)?
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Trawka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 25 lut 2013, o 07:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Jeśli nie kupie elektrycznego to będe musiał kupić końcówke za 20 zł, bo na moj trawnik by to wystarczyło. Ale jutro sie zobaczy.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Mandragora pisze:
Możesz podać przykład takiego ręcznego aeratora (model)?
Zaglądnij na pierwszą stronę tego wątku.

Z mojej strony, mogę zaproponować możliwość zakupu takich aeratorów ręcznych.
Cena na dzień dzisiejszy nieznana, na pewno zdecydowanie poniżej 100EU, jak to mają
w zagranicznych sklepach wysyłkowych.
gosa_ka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 mar 2012, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Witam , można kupić ręczny aerator w cenie 139 zł , w polskim sklepie internet.,wystarczy wpisać w google aerator yeoman ,sama kupiłam ,wygląda na dość solidny, ale jeszcze nie był w użyciu .Ma pięć rurek do nakłuwania , średnica rurek ponad 1 cm .Na all widziałam też podobne za 50 zł nie wiem , jaka jakość.
x - o -0
---
Posty: 688
Od: 1 wrz 2010, o 00:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areator ręczny

Post »

Bardzo jestem ciekaw jak się Tobie sprawdzi Yeoman. Droższe o których pisałem mają nieco inną konstrukcję i wymienne "rurki" do gliny, zagięte i z profilem otwartym. Do ziemi średnio twardej proste grubośienne i oczywiście mają kosz.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”