Monika i jej białaski

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

kolejna miniaturka :) od dłuższego czasu polowałam na białą...

3ewelyna, przesadziłam ją z mchu do drobnej kory z orchisklepiku. Widziałam, że Ty swoje mini trzymasz w sphagnum... jak często je podlewasz? przy pierwszej mojej miniaturce mech strasznie śmierdział stęchlizną i postanowiłam ją przesadzić, kolejne mini też przesadziłam, teraz bardzo szybko przesycha im podłoże, muszę podlewać/moczyć je co 2 dni, poza tym jak na razie wszystko jest ok. W białej miniaturce znalazłam dzisiaj przy przesadzaniu czarnego robaka, wyglądał jak szczypawka, mam nadzieję, że to nic groźnego, korzenie umyłam i włożyłam do świeżego podłoża...

a w sklepie widziałam jeszcze jedno słodkie maleństwo :D była biała z różowym rumieńcem i drobnymi piegami na płatkach ;:167
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Monika i jej białaski

Post »

Śliczna miniaturka, ma dużo pączków jak na takie malenstwo ja mam żółtą ale przekwitła w sklepie jak ją kupiłam :oops:
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

Ja moje mini podlewam co ok. 5 dni :D jak je przesadzałam (od razu po kupieniu, bo miały mocno zazieleniony mech, a ja lubię mieć wszystko cacy), to nie upychałam mchu, tylko luźno go układałam, tak, że korzenie nie są nim mocno otulone :)

A ta piegowata z rumieńcem brzmi znajomo, chyba właśnie taka jest ta moja biała :)

Swoją drogą - gdzie kupiłaś i za ile? :D
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

amatorka015 - to moje maleństwo mizerne jest, korzonki nie bardzo, listki też cieniaski, ale mam nadzieję, że odżyje...Myślę, że niedługo Twój żółtek zrobi ci niespodziankę i pięknie zakwitnie :wink:
3ewellina - ja swoje podlewam co 2-3 dni (we wtorek zostawiłam na noc w wodzie i mam wrażenie, że wyszło im to na zdrowie-jeszcze mają w miarę zielone korzonki). Jeszcze niedawno myślałam, że mech właśnie zielony powinien być :oops: Białego kupiłam w Ikei za 19 zł, widzę, że dorzucają tam co jakiś czas po parę sztuk, więc wydaje mi się, że miniaturki weszły na stałe w ich asortyment.
Mówisz o tej białej z fioletowym rumieńcem i żółtą warżką czy o tej nowej białej?

Nowe nabytki, miały być dla mamy, ale chyba je sobie zostawię:)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
bordowy - na zdjęciach tego nie widać, ale środeczek ma nie biały, a jasno różowy, a kwiatki ciemny bordo :))
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

Jakie ładne nowości :D

Pisząc o piegowatej miałam na myśli tą biała mini, która została w sklepie :wink:

Co do mchu - nie wiem czy powinien być zielony, jednak z czasem taki na pewno się zrobi, wtedy wiadomo już przesadzać nie będę, ale jakieś takie odniosłam wrażenie nieestetyczne, gdy zobaczyłam w jakim stanie jest mech moich mini :) jak go wygrzebywałam, to końca nie było.. po prostu upchany! :shock: więc myślę, że chociaż z tego powodu będę zawsze go wymieniać na świeży, by był luźno ułożony :)

A czy korzonki pomiędzy każdym podlaniem nie powinny być właśnie srebrnawe? W końcu w naturze nie mają podłoża, więc przesychają im korzenie. Zastanawiam się, czy takie ciągle zielone mimo, że podłoże wysycha, nie spowoduje, że zniszczy się im ten ich welamen i zaczną gnić :roll:
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Tak,tak... korzonki powinny być srebrne między podlewaniami, chodziło mi o to, że jak miniaturki moczyłam całą noc to dłużej trzymały wilgoć, korzenie dłużej były zielone, a podłoże było dobrze nawilżone-wystarczy wtedy podlewać je co 5 dni, jak je moczyłam przez 20-30 minut to już na drugi dzień podłoże było wysuszone na wiór, a korzonki srebrne - bardzo szybko się wysuszały...musiałam podlewać je co 2-3 dni, więc dosyć często.
Kupiłam stację pogodową i wilgotność w mieszkaniu mam tylko 40% :? ,a kaloryfery póki co są zakręcone, więc będzie jeszcze gorzej ;:145 . Zastanawiam się jak storczyki przetrzymają u mnie zimę... :roll:

Właśnie skończyłam kąpać moje phal. - robota na kilka godzin, ale lubię podglądać jak korzonki robią się tak soczyście zielone :D
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Monika i jej białaski

Post »

Piękne nowości ;:167 ja bym na twoim miejscu ich nie oddawała, było by mi żal . ;:196
Pozdrawiam :wit
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Jednak zostawiłam sobie kolorowe nowości :tan jeśli chodzi o pozostałe storczyki to pięknie kwitną, rozwijają paki i mają się świetnie :) chyba jest im ze mną dobrze :tan tylko biała miniaturka coś nie bardzo -więdną jej kwiatki :( ostatnio zachorowałam na fioletowego z białą warżką :twisted: chyba będę musiała niedługo zmienić sobie tytuł wątku z "Monika i jej białaski" na "Monika i jej koloraski" :;230
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Kupiłam dzisiaj 6 nowości w okazjonalnych cenach... Trafiłam na świeże dostawy :heja Jestem niesamowicie podekscytowana nowymi zakupami :tan w weekend porobię fotki!
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Ganesh
200p
200p
Posty: 217
Od: 25 kwie 2012, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Monika i jej białaski

Post »

:wit

Monke jesteś niesamowita ;:215 Tak się rozszaleć :;230 :;230 Czekam na fotki. Pozostałe storczyki cuuudne ;:oj
Pozdrawiam serdecznie:)
Sylwia
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monika i jej białaski

Post »

Świetny początek kolekcji ;:138 Życzę sukcesów w uprawie, a Twoje storczyki będą balsamem dla oczu, a szczególnie własne kwitnienia. Najbardziej spodobal mi się ten biały z 'poszczępionymi' maziami po bokach. Powodzenia :tan
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Monika i jej białaski

Post »

Ale zaszalałaś ;:63 , gdybym ja tyle przyniosla do domu to chyba by mnie z nimi wyrzucili :;230
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Monika i jej białaski

Post »

Wooow 6 za jednym zamachem? ;:oj

Chcę je zobaczyć, weekend już za nami przypominam :heja
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”