Bawełna - sianie, pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

I nie upłynął tydzień od wetknięcia ziarenek w ziemię, a już wyszły 'duże blade kapusty'. Postanowiłem je przepikować do większych doniczek, ale zmartwił mnie widok korzeni- długie, palowe, bez rozgałęzień. Pomyślałem, że nie będą miały ochoty na przesadzenie; lada dzień sie jednak okaże. Następnym razem wysieję od razu na miejsce stałe.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

:D Siałam w poprzednim roku-mnie nie zadowoliła- byłam nią rozczarowana. Poza okresem gdy kwitła jest nieciekawa.Ocena -co się komu podoba jest względna :wink: - skoro masz nasiona- sprawdź sam :D

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 987bb.html
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
botanik1
200p
200p
Posty: 274
Od: 21 lut 2009, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 7a

Post »

No moje bawełny póki co rosną dobrze :wink:

Nela, a doczekałaś się torebek z nasionami? :)
Awatar użytkownika
aledra7
1000p
1000p
Posty: 1659
Od: 21 paź 2008, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post »

niestety moje po przepikowaniu (pomimo tego że nie naruszyłam korzeni) padły :(
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Moje młode
Obrazek .
Mimo obaw przyjęły się wszystkie, na razie rosną bardzo powoli w porównaniu do wschodów.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

botanik1 pisze:No moje bawełny póki co rosną dobrze :wink:

Nela, a doczekałaś się torebek z nasionami? :)

Nie, nie doczekałam...Ja nie lubię widoku smętnych roslin...Wyrzuciłam jak się zrobiła nieładna...
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4265
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Taki mi cymes, a jak mój tato zobaczył, to mówi że jego starszy brat jak wrócił z Gumnisk(fachowcy wiedzą...) to też bawełnę uprwiał - 50 lat temu- w gruncie między belgijką a inspektami. I coś związała nawet!
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
Sarenka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 1 lut 2009, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Moja przygoda z bawełną była krótka. Rok temu dostałam od siostry roślinkę wyhodowaną przez nią z nasiona. W swojej szczytowej formie wyglądała tak
Obrazek

Po pewnym czasie wytworzyła 1 pąk kwiatowy, czym byłam zachwycona
Obrazek

Kiedy kwiatek się rozwinął zauważyłam pierwsze objawy choroby mojej bawełny. Jej liście dostały bladych plamek, tak jakby prześwitów.
Awatar użytkownika
Sarenka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 1 lut 2009, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Moja przygoda z bawełną była krótka. Rok temu dostałam od siostry roślinkę wyhodowaną przez nią z nasiona. W swojej szczytowej formie wyglądała tak


Po pewnym czasie wytworzyła 1 pąk kwiatowy, czym byłam zachwycona


Kiedy kwiatek się rozwinął zauważyłam pierwsze objawy choroby mojej bawełny. Jej liście dostały bladych plamek, tak jakby prześwitów.





Potem utworzył się owocnik a ja czekałam i czekałam co się będzie dalej działo, bo nigdy wcześniej nie widziałam owocującej bawełny, ale się nie doczekałam, bo roślinka się zmarnowała. Zbiegło się to z rozpoczęciem sezonu grzewczego i miałam wrażenie, że było dla niej za sucho, przestawiłam do nieogrzewanego pokoju, ale nie dało się jej uratować. Dopiero później na zdjęciu owocnika zauważyłam na spodniej stronie liścia pomarańczowe robaczki. To one zamordowały moją bawełnę. Mojej siostry egzemplarze też wszystkie padły w podobny sposób, ale ona nie doczekała się nawet kwiatków.

Było mi jej bardzo szkoda, ale chyba już więcej nie podejmę się hodowli bawełny.
A czy ktoś z was ma kilkuletnie, kwitnące i owocujące rośliny? Udaje się je utrzymać w mieszkaniu dłuższy czas?
Osiol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 maja 2009, o 14:06

Bawełna - proszę o pomoc !!!

Post »

Obrazek

Mam problem z bawełną ;/ nie mam pojecia co sie z nia dzieje.... liscie zolkna a potem czerniaja.. a na spodzie lisci wydziela sie cos przezroczystego i lepkiego;/ na zdjeciu widac wszystko. Prosze o pomoc jeśli ktos wie co to jest :)
Awatar użytkownika
iwona_s
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 25 maja 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełna doniczkowa i klonik pokojowy

Post »

witam, czy jeszcze ktoś hoduje bawełnę? ja swoją posiałam 12 maja i teraz prezentuje się mniej więcej tak:

Obrazek


nie wiem jaki to konkretnie gatunek bawełny, dostałam nasionka od koleżanki, która wyhodowała ich "matkę",
chyba przywiozła nasionka z wczasów, niedługo będziemy się przesadzać ;:108
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21873
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Bawełna... (Gossypium herbaceum)

Post »

Czy ja mam też bawełnę?

A jeśli nie,to co to jest,może wiecie? :wink:

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
bergamotka
100p
100p
Posty: 162
Od: 14 wrz 2010, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: proszę o identyfikację

Post »

KaRo, to jest chyba jakaś inna roślinka, bo z tego co widzę to ma takie malutkie włoski na brzegach. Moja ma całe liście gładkie i tylko małe wąsy na ogonkach liściowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”