Życie cierniami usłane ;) - KwiAnna

Zablokowany
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

:wit ale kompozycie aż dech zapiera,cudo,
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20159
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

A to zależy co się komu podoba.
Generalnie jestem przeciwny takiemu sadzeniu roślin. Raz, że nie wszystkie mają jednakowe zapotrzebowania glebowe, dwa, że wzajemnie się cieniują i przez to wyciągają (co niestety widać i u Ciebie). No i podlewania też potrzebują odmiennego - jedne są bardziej sucholubne a inne potrzebują więcej wody... ;:108

Natomiast to jak posadziłaś swoje litopsy BARDZO mi się podoba. :)
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

oksi pisze::wit ale kompozycie aż dech zapiera,cudo,
dziękuję :wink:
hen_s pisze:A to zależy co się komu podoba.
Generalnie jestem przeciwny takiemu sadzeniu roślin. Raz, że nie wszystkie mają jednakowe zapotrzebowania glebowe, dwa, że wzajemnie się cieniują i przez to wyciągają (co niestety widać i u Ciebie). No i podlewania też potrzebują odmiennego - jedne są bardziej sucholubne a inne potrzebują więcej wody... ;:108

Natomiast to jak posadziłaś swoje litopsy BARDZO mi się podoba. :)
oj no rozumiem, że profesjonalny hodowca nie popiera takiego sadzenia...
kompozycje nie są najpiękniejsze, ale mi się nawet podobają :oops:
postaram się je obracać aby się już bardziej nie wyciągały...
Miło mi że chociaż z lithopsami trafiłam w gust ;:215
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

KwiAnna pisze:
oksi pisze::wit ale kompozycie aż dech zapiera,cudo,
hen_s pisze:Raz, że nie wszystkie mają jednakowe zapotrzebowania glebowe [...] No i podlewania też potrzebują odmiennego - jedne są bardziej sucholubne a inne potrzebują więcej wody
oj no rozumiem, że profesjonalny hodowca nie popiera takiego sadzenia...
postaram się je obracać aby się już bardziej nie wyciągały...
Witam Aniu, Mniemam, że bardziej tu chodzi o same wymagania typu gleba, słońce, podlewanie
np. Astrophytum asterias woli zdecydowanie mniej wody niż Opuntia microdasys, a oba te kaktusy są bardziej sucholubne niż Haworthia, która jest razem z nimi w jednej doniczce no i ta ostatnia też woli troszkę mniej bezpośredniego słońca z tego co się orientuję i trochę żyźniejszą glebę.
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

Ładnie te kompozycje Twoje Aniu wyglądają,ale czy to jest dobre dla roślin,to już inna sprawa.
O tym samym pomyślałem,co Henryk i Mariusz - trochę niefortunnie dobrane rodzajowo.
Jest jeszcze jedna sprawa :gdy do doniczki dostanie się jakaś infekcja,to wszystkie rośliny w niej masz chore.
KwiAnna pisze: postaram się je obracać aby się już bardziej nie wyciągały...
Jeżeli powiedzmy po 2 miesiącach obrócisz rośliny o 180 stopni,tą stroną,która dotychczas była w cieniu
do pełnego słońca,to masz pewne jak w banku.że rośliny będą poparzone.Pomyślałaś o tym ?
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

pięknie mnie zjechaliście ;:150
ale rozumiem powody
chaveiro pisze:
Witam Aniu, Mniemam, że bardziej tu chodzi o same wymagania typu gleba, słońce, podlewanie
np. Astrophytum asterias woli zdecydowanie mniej wody niż Opuntia microdasys, a oba te kaktusy są bardziej sucholubne niż Haworthia, która jest razem z nimi w jednej doniczce no i ta ostatnia też woli troszkę mniej bezpośredniego słońca z tego co się orientuję i trochę żyźniejszą glebę.
czyli najgorzej posadzone są dwie doniczki tak? tam gdzie są wymieszane sukulenty z kaktusami tak?

maryjan13 pisze:Ładnie te kompozycje Twoje Aniu wyglądają,ale czy to jest dobre dla roślin,to już inna sprawa.
O tym samym pomyślałem,co Henryk i Mariusz - trochę niefortunnie dobrane rodzajowo.
Jest jeszcze jedna sprawa :gdy do doniczki dostanie się jakaś infekcja,to wszystkie rośliny w niej masz chore.
KwiAnna pisze: postaram się je obracać aby się już bardziej nie wyciągały...
Jeżeli powiedzmy po 2 miesiącach obrócisz rośliny o 180 stopni,tą stroną,która dotychczas była w cieniu
do pełnego słońca,to masz pewne jak w banku.że rośliny będą poparzone.Pomyślałaś o tym ?
o chorobie nie pomyślałam bo jakoś na szczęście mnie, a raczej moje rośliny, omijają.
a co do obracania, to raczej nie raz na dwa miesiące... praktycznie doglądam rośliny codziennie - więc mogłabym codziennie obkręcać doniczkę...

czy roślina rosnąca pojedynczo po odwróceniu też jest narażona na poparzenie?
Awatar użytkownika
chaveiro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1135
Od: 26 sie 2011, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom, Śląsk

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

KwiAnna pisze: czyli najgorzej posadzone są dwie doniczki tak? tam gdzie są wymieszane sukulenty z kaktusami tak?

czy roślina rosnąca pojedynczo po odwróceniu też jest narażona na poparzenie?
no przede wszystkim te gdzie są kaktusy z innymi sukulentami, teoretycznie jeżeli rośliny jedną stronę mają bardzo zacienioną może wystąpić prawdopodobieństwo poparzenia, ale jest jeszcze kwestia intensywności obracania jeżeli co dzień będzie roślinka obracana równomiernie to nie powinno wystąpić poparzenie, ale musiałaby być obracana od momentu wystawienia jej na słońce jeżeli będzie natomiast obracana raz na miesiąc to już mamy duże prawdopodobieństwo poparzenia roślinki. Kwestia jeszcze taka gdzie roślinki są wystawione bo przykładowo jeżeli jest to strona południowa i słonko operuje od rana do wieczora na kaktusy to w znacznym stopniu promienie padają na większą powierzchnię rośliny, oczywiście jest to też zależne od jej wielkości bo np. Echinocactus grusonii o średnicy 10 cm będzie miał mniej osłonięty korpus niż ta sama roślina o średnicy 40 cm gdzie część tak dużej rośliny nawet wystawiona na dachu będzie zacieniona
Witam w kolekcji kaktusów i sukulentów - mój wątek
Mariusz "Chaveiro"
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20159
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

Jeśli zamierzasz przekręcać roślinę często nie masz co liczyć na kwiaty - prawdopodonie zrzuci pąki po odwróceniu. :|
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

KwiAnna pisze:pięknie mnie zjechaliście,
ale rozumiem powody.
Dla Twojego dobra Aniu i dobra Twoich roślin był to tzw.kurs przyspieszony.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

Aniu,człowiek się uczy na błędach i do starości i bierz to wszystko z uśmiechem ;:173
poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
x-Cz-a

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

Kompozycje mi się podobają ale czy Twoim roślinkom? ;:185
Awatar użytkownika
KwiAnna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1392
Od: 16 gru 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieliczka

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

leszek2 pisze:Aniu,człowiek się uczy na błędach i do starości i bierz to wszystko z uśmiechem ;:173
poz.Leszek

płakać nie będę na pewno :wink: poza tym nie jestem chyba pierwszą osobą na forum która tak posadziła rośliny :roll: .



moje LITHOPS-y

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20159
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: życie cierniami usłane ;)

Post »

No proszę: roślinki przeżyły, przeszły w większości wylinkę, rosną. A "miejscówka" między kamykami wygląda dobrze. :)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”