Konwalnik,czarna trawa ( Ophiopogon )niger

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: czarna trawa- ophiopogon niger

Post »

To jestem już całkowicie zdecydowany na kupno :). Z ile sadzonek i po jakim czasie tak się u ciebie rozrósł ? Fantastycznie się prezentuje ta kępa ale ja chciałbym aby mi się rozrósł na powierzchni nawet 20 krotnie większej.Będzie rósł w lekkim półcieniu.W jakiej ziemi u ciebie tak ładnie rośnie ? Z tego co wyczytałem wymaga gleby wilgotnej ale przy tym bardzo dobrze zdrenowanej.
TomekMr
100p
100p
Posty: 154
Od: 3 lis 2008, o 10:25
Lokalizacja: Kielce

Re: czarna trawa- ophiopogon niger

Post »

Bartosz pisze: Z ile sadzonek i po jakim czasie tak się u ciebie rozrósł ? ale ja chciałbym aby mi się rozrósł na powierzchni nawet 20 krotnie większej.
Można podobnie wyliczyć jak w 'Tolku Bananie',Filipek oblicza ilość chomików.Przyjmując,że jeden konwalnik wypuszcza krótkie kłącze z którego w ciągu roku wyrosną 2-3 nowe roślinki,a z każdej w następnym roku 2-3 itd... :wink:
A tak poważniej to moja kępa ma około 7 lat.Jest tam pewnie ze 30 roślin.Była by ze dwa razy większa gdyby nie znajomi :wink:
Jeżeli chcesz się doczekać 20 krotnie większej kępy... jeszcze przed emeryturą,to musisz zakupić wieeele sadzonek,albo pobawić się z nasionami.W sprzyjających warunkach na jednej roślinie może być ich dużo.Myślę,ze wschodzi około70%.
Obrazek
Nasiona najlepiej oberwać po pierwszych przymrozkach,o ile wcześniej ślimaki nie opędzlują.
spejsi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 16 sie 2012, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czarna trawa- ophiopogon niger

Post »

Witam,

czy ta roślina Ophiopogon Niger dobrze znosi mocne nasłonecznienie? Chciałbym ją zasadzić w niszy tarasowej gdzie wcześniej Hakonechloa nie poradziła sobie za słońcem - czy tu nie będzie podobnie?

pzdr
Spejsi
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Czarna trawa- ophiopogon niger

Post »

:wit
"Odkopałam" temat bo przymierzam się do zakupu tej roślinki -oficjalnie: Ophiopogon Planiscapus Konwalijnik Niger
Szukałam wszystkich informacji i znalazłam ten wątek :D
Nie widziałam jej nigdy na żywo, ale na zdjęciach wygląda bardzo ciekawie.
Wygląda jak trawa, ale nią nie jest.
Należy do rodziny liliowatych.
Latem pojawiają się niewielkie, pachnące, fioletowo-białe, dzwonkowate, kwiaty, zebrane w grona.
Ma ją ktoś?
Pozdrawiam, Aneta:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”