Storczyki Storczykowej cz. 4

Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Same śliczności ;:138 ;:138 ;:138
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu, mimo opadających pąków (co jest bardzo przykre) masz piękne kwitnienia. ;:138
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Bardzo się cieszę, że spodobaly wam się moje kwitnienia. Jest dość skromnie, bo bardzo dużo pąków opadło, a tyle cudnych Phal. miało kwitnąć... Jeszcze trochę ma pędziki, te, co zrzuciły paki, też kiedyś moga się jeszcze przedłużyć... Z botanicznych pędy mają equestris ilocos alba (pąki) i lueddemaniana (na razie stanął w miejscu, ale myslę, że bliżej wiosny ożyje), a także Mini Mark i trochę hybryd. Bardzo bym chciała ujrzeć kwiaty equestrisa ilocos alba, bo mam je od sadzonek (są 2, ale jeden ma pęd). Ten drugi też kiedyś miał pędzik, ale opadły mu pąki, bo to też było jakoś zimą albo wczesną wiosną, nie pamiętam już.
A biały Phalaenopsis, który zmarnial po przesadzeniu, chyba jednak puszcza KEIKI!!! To coś, co mu rosnie, ma na końcu jakby zaczątek listka, za parę dni będe wiedzieć na 100%. A z tetraspisem jeszcze nie wiadomo, ale znając mojego pecha, to będa odgałęzienia i pewnie zrzucą pąki. Bardzo bym chciała rozmnożyć tetraspisa, na wiosnę spróbuję znowu i może doczekam się lepszych efektów.
Awatar użytkownika
syljed
200p
200p
Posty: 435
Od: 17 lis 2010, o 18:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Boguchwałowice

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

śliczne kwitnienia
najbardziej podoba mi się "Żółty żyłkowany" ;:63
Pozdrawiam Sylwia
Moje Storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Zółty żyłkowany niestety nie zakwitł zbyt zachwycająco, jak go kupowałam, byl naprawdę super, a teraz ma źle wybarwione, małe kwiaty, ale i tak dobrze, że w ogóle zakwitł, bo przez prawie 2 lata ani pół kwiatka nie puścił. Teraz większość pąków spada, a jeśli którys się rozwija, to jest gorzej wybariony i mniejszy niż normalnie, bo nie ma dość słonka. Bardzo rzadko się pokazuje, więc dni są ciemne i ponure. Jest zimno, okna sa nieszczelne, a na dole szyby się robi pleśka. Mam nadzieję, że storczyki jakoś przetrwają ten trudny, nieprzyjemny czas.
Ale to coś, co rosnie na białym, to na 99,9% KEIKI!!! Bardzo się cieszę. Ostatnio ten storczyk zmarniał, stracił większość korzeni po przesadzeniu, więc jakby usechł, to mi chociaż keiki po nim zostanie...
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

dzisiaj już na 100% widać, że to keiki, bo to, co rośnie na końcu, to na pewno listek. Ten keiki wyrósł sam, bez keiki pasty. pasta tym razem nie poskutkowała, pewnie za bardzo się pośpieszyłam, nie chcialo mi się czekac do wiosny i od razu po wyjęciu pasty z opakowania polecialam posmarować wszystkie oczka. Na wiosnę spróbuję na pewno znowu, bedzie ciepło i słonecznie, to na pewno wyrosną jakieś keiki. Teraz wyrosły tylko odgałezienia, dobrze, ze chociaż to.
Awatar użytkownika
kinga_232
200p
200p
Posty: 352
Od: 11 paź 2010, o 16:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu gratuluję keiki na białym phal., a zdjęcia jak zawsze ;:138 ;:138
Pozdrawiam Kinga.
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu, ładne zdjęcia i piękne kwitnienia ! ;:63

A tu ptak w locie 'brzuszkiem do góry' :wink:

Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Kwiat Phal. philadelphia rzeczywiście od spodu wygląda jak ptak z czterema skrzydłami...
A keiczek na Phal. jest, widac zaczątek malenkiego listeczka. Bardzo się cieszę z tego keika.
Ale z Phal. Lea Marie jest źle, bo stracił ostatni zywy korzeń, a wciąż nie puszcza świeżych. Puszcza za to nowe listko. Jest sztywny, ale nie wiem, jak długo wytrzyma bez korzeni. Z innymi Phal. jest dobrze, choć parę zdechlaczków jest. Niektórych to nawet nie wiem czemu tak zmarniały. Były ładne i zdrowe, a potem z dnia na dzien oklapciały. Jeden Phal. jest zdechlaczkiem już ponad 2 lata, bo był kupiony z wełnowcami i długo się nie umiał pozbierać, a teraz znowu stał się wiotki.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Malenki keiczek rośnie, widac juz listeczko :). Może mu zrobię fotkę, to sobie zobaczycie. Bardzo mnie to cieszy, bo bardzo lubię tego storczyka, a obecnie jest z nim kiepsko. Ta roślina tyle przeszła, 3 lata temu o mało nie uschła w szklarni, bo tak ją spaliło słońce, ale potem odzył, kwitl często i bardzo obficie jak na moje warunki, bo u mnie normą są kwitnienia do 5 kwiatów na pędzie (za to dużych), rzadko jest więcej, a ten miewał nawet po 20 na pędzie naraz. Inne Phal. mają się dobrze, choć MM zrzucił pąki, mam nadzieję, że chociaż equestris ilocos alba zakwitnie, bo bardzo bym chciała ujrzeć jego kwiaty. mam te equestrisy od sadzonek.
Awatar użytkownika
JoasiaM
200p
200p
Posty: 301
Od: 13 wrz 2010, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Dusiu w końcu dotarłam do Twego wątku ;:65
Twoje storczyki jak i zdjęcia są rewelacja. Bardzo mi się podoba Philadelphia, w końcu i ja zakupiłam, ale moja już przekwitła. A na Valerę słów mi brak, jest taka delikatna.
Czekam na zdjęcie tego keiki, po tym co przeszła roślinka tym większa radość. ;:63
Pozdrawiam serdecznie. Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Zrobiłam keiczkowi zdjęcie, może jutro wstawię, bo zamierzam jeszcze porobić trochę zdjęć kwitnącym Phal., a w nocy dość ciężko to zrobić dobrze, bo nie ma podglądu. Keiki jest jeszcze maleńkie, ale mam nadzieję, że urośnie i że za rok będzie już dużą roslinką. A Phal. valera to jeden z moich ulubionych ze względu na fantastyczny kształt płatków, to mój ulubiony kształt, taki gwiaździsty. I do tego ten Phal. pachnie w słonku.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki Storczykowej cz. 4

Post »

Rosną pączki na sadzonce equestrisa ilocos alba, mam nadzieję, że choć jeden zakwitnie. Keiki na białym Phal. też podrosło. Kwitnie kilka hybryd, są pędziki, ale spadaja pąki :(. Jak to dobrze, że mają się zacząć znowu wydłużać dni... Chciałabym już wiosnę, żeby zniknął ten okropny śnieg i wyszło słonko.
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”