Woskownica/Hoja - problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Poproszę o zdjęcia na forum lub emaila pomogę najprawdopodobniej to wełnowiec ale chciałbym to zobaczyć by postawić diagnozę jak zwalczyć. :D
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

hmmm postaram się jak najszybciej zrobić zdjęcia i je tu udostępnić .Już mam dosyć tego czegoś. Co umyję co wyczyszczę to po jakimś czasie z powrotem to jest a już najbardziej uwielbia świeże młode pędziki i rozwidlenia gałazek czyli to gdzie szmatką cieżko dotrzeć:(
buuu nie chcę tego!!!!
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Już sobie poradziłam:) Gdzieś w internecie wyczytałam żeby je potraktować ( umyć alkoholem lub czymś z zawartością alkoholu).Myłam okna i... stwierdziłam "raz kozie śmierć" popsikałam dość intesywnie płynem do szyb pozostawiając ją do wyschnięcia .Potem nie zagladałam do niej aż do momentu podlewania.Efektem byłam mile zaskoczona Pozbyłam się szkodnika a roślinka nadal wygląda okazale :) Szkoda tylko że nie chce zakwitnąć ale doradzono mi bym nawoziła ją sporo nawozem do kwitnących .Przystosowałam sie i czekam na efekt.
pozdrawiam i dziękuję za podpowiedz nazwy szkodnia:)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Sądzę że szkodnik wkrótce się pojawi ponownie, alkohol w płynie nie działa na stadium larwalne(jest zabezpieczone specjalnymi osłonkami do momentu wyklucia i tak maleńkie że trudne do wypatrzenia), dziwię się że w ogóle Ci zadziałał choć w to szczerze wątpię(raczej to optyczne złudzenie ukrytego szkodnika od razu nie widać). :D
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

przemo na razie nic nie widać ale jeśli masz rację i pokażą się ponownie to czym je potraktować ?
Roślinka nie upadła na wygladzie i zdrowiu czyli płyn do szyb mu nie zaszkodził będę teraz tylko obserwować czy pokazuje się szkodnik
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Jak pisałem wcześniej musiałbym, zobaczyć by dokładnie zdiagnozować co to za szkodnik i wtedy powiem czym opryskać, po płynie do naczyń nie sądzę by się na roślinie za jakiś czas nie pokazał z pewnością go zobaczysz szczególnie lubi (jeśli to oczywiście wełnowiec) miejsca wyrastania liści z łodygi. :D
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Jeżeli dopuszczasz chemię, to zobacz http://www.e-hortico.pl/go/_info/?id=1300
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Cóż miałem zobaczyć pałeczki owadobójcze? - są mało skuteczne jeśli szkodnik jest już dobrze na roślinie rozprzestrzeniony i zanim zaczną działać roślina może zostać przez szkodniki zniszczona. :D
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

iwonaxp pisze:na razie nic nie widać
Myślę, że to dobra pora.
Przemo, te dotychczas były jedyne o takim profilu skuteczności. Może znasz jakieś popularne i podobnie skuteczne? Bo nie chce mi się przez internet tylko kupować...
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Oczywiście wełnowiec zwalczanie swoją drogą dodatkowo jak najbliżej ścianek doniczki można te pałeczki owadobójcze włożyć w doniczkę z opóźnieniem ale również zadziałają a z pewnością zabezpieczą. :D
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4264
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

To zabrzmi jak w reklamie, ale są pałeczki i jest Provado. To nie popularny środek fosforoorganiczny tylko neonikotynid.
Pytam czy znasz jakieś inne: podobne, nowoczesne pałeczki?
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie znam i ogólnie nie polecam do stosowania chyba że profilaktycznie jak pojawi się szkodnik na innych roślinach wtedy można te zastosować w reszcie roślin ja stosuję opryski i to jest dla mnie najskuteczniejsze. :D
Awatar użytkownika
iwonaxp
1000p
1000p
Posty: 1467
Od: 18 kwie 2008, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Witaj Przemo:)
dodaję moje robaczki na listkach hoi .Nie wiem czy będą dobrze widoczne :)
I miałeś rację pokazały się od nowa :( więc liczę na twoją pomoc w zwalczeniu ich
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Iwona
Mój mały ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”