Uprawa hortensji w pojemnikach

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
meluzyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 8 sie 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kuj. - Pom.

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Wielkie dzięki! :)
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Witam!
Mam dwie hortensje ogrodowe w donicach i właśnie zastanawiam się jak je zabezpieczyć na zimę.
Chciałam ulokować je na strychy, ale myślę że zakopanie w ogrodzie to lepsze wyjście, tylko zastanawiam się z której strony domu , czy po południowej może być, tam jest najcieplej, czy może lepiej aby nie były narażone na działanie słońca? Czy jest to bez różnicy :wink:
Obecnie są już łanie przebarwione, czy już je wkopywać czy jeszcze poczekać?
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Kasiu- jak masz garaż to najlepiej w garażu w donicy, a jak chcesz w ogrodzie to najlepiej zakop na leżąco jak zgubią liście :wit
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Niestety nie mam garażu, :?
Na leżąco tzn całe zakopać, razem z gałązkami?
astina
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 18 paź 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hortensja "Magical Jade"

Post »

Witam wszystkich,jestem nową fanką między innymi hortensji ogrodowych,chciałabym poradzić się jak mogę przechować Hortensja "Magical Jade" w donicy,bo mam okazję kupić ładny okaz,nie mam zbyt chłodne go pomieszczenia ok.15-18st,proszę o radę czy jest szansa :lol: przetrzymać ją do wiosny? :lol:
lucas84
200p
200p
Posty: 209
Od: 7 lis 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Witam! A w jakim miesiącu najlepiej rozmnażać hortensje? Jaką ziemie zastosowac? I Jeśli w okresie jesiennym gdzie je zimować?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Tnę sadzonki 10 cm w lipcu, sadzę do lekkiej ziemi, przycinam duże dolne liście w poprzek do połowy,by ograniczyć parowanie, daję pod folię.Po ok. miesiącu mają korzenie, zimują w chłodnym pomieszczeniu na parapecie.Na zimę sadzonki zrzucają liście, ale zostają pąki wzrostowe, które dość wcześnie wiosną ruszają.Przesadzam rośliny, uprawiam w pojemniku i jeszcze jedna zimę spędzają w pomieszczeniu, a wiosną sadzę do gruntu.
lucas84
200p
200p
Posty: 209
Od: 7 lis 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

BARDZO, BARDZO, BARDZO dziękuję! I byle do lipca :D
Jeśli bedzie efekt, będą również zdjęcia!:)
pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje:)
lucas84
200p
200p
Posty: 209
Od: 7 lis 2010, o 21:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krzeszowice

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Jeszcze tylko taka mała kwestia... "daję pod folię...."
Masz na myśli tunel? Czy przykrywasz to folią?

__________
LUCAS
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Wkładam całą doniczkę do zwyczajnej białej torebki foliowej i związuje luźno u góry 'uszy' by zostały niewielkie otwory, powietrze krążyło i nie zapleśniało od wilgoci i braku powietrza.Łatwo zaglądnąć, skontrolować, no i mam też od razu 'podstawkę' gdyż najczęściej stoi na parapecie w ciepłym , jasnym pomieszczeniu, ale tak by słońce nie operowało.
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

kasia_rom pisze:Na leżąco tzn całe zakopać, razem z gałązkami?
Jak zakopać to całe z gałązkami najlepszy sposób na przechowanie ogrodowych- i odkopać w maju :wit
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Swoje hortensje ogrodowe przechowałam na strychu ale widzę, że już otwierają im się pączki ( widzę, że delikatnie zielenieją). Co powinnam teraz z nimi zrobić - czy przenieść je już do jaśniejszego pomieszczenia aby się dalej rozwijały? Boję się, że jak zostawię je na strychu to zmarnieją skoro się zielenieją ale z drugiej strony to obawiam się że jak będą miały więcej światła to za wcześnie się rozwiną a planuje je po zimnej Zośce przesadzić do gruntu. Bardzo proszę o radę, co powinnam teraz z nimi zrobić? :idea:
Paulina
Awatar użytkownika
Dyshia
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 17 lut 2010, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uprawa hortensji w pojemnikach

Post »

Kupiłam w markecie ogrodowym mały (wys ok 10-15 cm), kwitnący krzaczek hortensji, z myślą o posadzeniu go w gruncie, ale za radą selli7 w innym wątku, postanowiłam go przechować troszkę w donicy, aż podrośnie i będzie się nadawał do posadzenia. Możecie mi poradzić, jak się nim zająć, żeby mi nie zmarniał do tego czasu? Czy np. dobrze by było, gdybym po zakupie przesadziła ją do większej doniczki? Ziemię ma taką jakby gliniastą, która bardzo szybko wysycha i tworzy się skorupa na wierzchu, czy to jest odpowiednie podłoże dla hortensji? Codziennie ją podlewam, a wczoraj troszkę powiędły jej kwiaty. Po podlaniu się poprawiły, to znaczy, że ona musi mieć cały czas wilgotne podłoże? Czy czymś ją zasilać, np. nawozem do roslin zielonych, skoro zależy mi na rozrosnięciu się krzewu (po posadzeniu w ogrodzie zmieniłabym na nawóz dla kwitnących), czy to jest nawóz zupełnie dla niej nie odpowiedni? Aha, i jeszcze jedno, ona jest niebieska. Wyczytałam kiedyś, że ten kolor osiąga się sztucznie, podlewając ją barwiącym roztworem (chyba z miedzią). Czy powinnam teraz też jej ten barwnik fundować, czy równie dobrze mogę go jej podać w późniejszym terminie, jak juz będzie w gruncie i wtedy też będzie kwitła na niebiesko? Przepraszam za zatrzęsienie pytań, ale ona tak sobie stoi, a ja nie wiem, czy nie powinnam czegoś wokół niej zrobić. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”