Identyfikacja - prośba o rozpoznanie - co to za powojnik ?

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

To i ja się dołączę :oops: :wink:
Mam zidentyfikowanego Presidenta i mam nadzieję,że to jednak nie ta sama odmiana :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Najlepiej byłoby porównać gdyby kwitnęły równocześnie, ale jeśli to niemożliwe, to porównaj swoje zdjęcia, zrobione tym samym aparatem, w miarę możliwości w podobnych 'warunkach świetlnych' :).
Mnie się dzisiaj otworzył pierwszy (i jedyny ;)) kwiat Xerxesa, który wygląda na pierwszy rzut oka identycznie jak The President :?. No ale cóż, nawet jeśli są bardzo podobne, to zaletą jest to, że kwitną w innym terminie :lol:.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

President jest młodziutki i jak do tej pory miał jedynie dwa kwiaty :roll:
Przy porównaniu zdjęć są bardzo podobne.Zauważyłam jedną różnicę:President miał 6 płatków,ten NN ma ich 7 :? Czy mogę się tym sugerować?
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

darla80 pisze:Zauważyłam jedną różnicę:President miał 6 płatków,ten NN ma ich 7 :? Czy mogę się tym sugerować?
Oj niestety ten parametr nie jest jednoznaczny :).
Odmiany standardowo czteropłatkowe potrafią mieć ich po 5-6, a u z reguły sześciopłatkowych zdarzają się np. cztero, lub siedmiopłatkowe :)
Tu np. zwykle sześciopłatkowy 'Ville de Lyon':

8 Obrazek 7 Obrazek
6, 5 i 4 Obrazek

:D
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

...czyli ta opcja porównania odpada(mam nadzieję,że nie "wypaliłam" z tym pytaniem :oops: dopiero zaczynam z powojnikami i na pewno na tych,które już mam się nie skończy :lol: ) :roll: Pewnie dopiero się dowiem,gdy oba zakwitną jednocześnie :wink:
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

Nie wypaliłaś, ale skąd! :) Jakieś ogólne standardy 'anatomiczne' wśród poszczególnych odmian funkcjonują, ale przestają być one oczywiste w momencie kiedy się nie zacznie bacznie przyglądać swoim roślinkom pod tym kątem... ;D.
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
Jabe
50p
50p
Posty: 74
Od: 10 lis 2008, o 21:57
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Pomożecie mi go zidentyfikować? Ma około 10 lat. Pierwsze kwiaty są trochę większe. Następne wyglądają tak jak teraz.

Obrazek
Pozdrawiam, Beata
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Identyfikacja powojnika..

Post »

Proszę o radę . Dostałam powojnika od mamy, z jej ogródka i nie znam jego nazwy.

Obrazek
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

Stawiam na Polish spirit.
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

The President ma więcej płatków ,a Polish Spirit bardzo podobny. W opisach piszą że to gatunek okrywowy , czy u kogoś rośnie on bez podpory ?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaka to odmiana?

Post »

Może to the president?
Awatar użytkownika
abeille
1000p
1000p
Posty: 5035
Od: 4 mar 2009, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: spod Paryża

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

Dopiszę się również z moim, jedynym clematisem którego odmiany nie znam i nie daję rady zidentyfikować. Kupiony jako 'Pink Fantasy' ale
zdecydowanie na niego nie wygląda. Mam jednego prawdziwego 'Pink Fantasy' i porównywałam.
Ten ma bardzo długie pączki kwiatowe tak jak na zdjeciu, i kolor taki zielonkawy. Dodam że właśnie zaczał kwitnąć i powtarza kwitnienie jesienią.
Więc zdecydowanie z grupy ELF czyli wcześnie kwitnący wielkokwiatowy.
Może ktoś pomoże ?

Obrazek

Kwiat z pączkiem

Obrazek
:wit
Cieplutko pozdrawiam Wiesia
Wątki Pszczółki
Wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
kaisog1
500p
500p
Posty: 633
Od: 16 cze 2008, o 17:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Identyfikacja powojnika..

Post »

nie znam się - strzelam Jan Paweł II :roll: chociaż ten kolor.... no nie wiem może ktoś kto się znam pomoże :;230
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”