Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bee
100p
100p
Posty: 190
Od: 12 sie 2008, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/Piła

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Wando , szklarenka nie jest ogrzewana i ma swój byt jedynie od połowy kwietnia do mniej więcej połowy października , w tym czasie rośliny rosną w szklarence. W październiku zabieram, ewentualnie pozostają jeszcze chłodolubne . Na zimę szklarenka jest rozkładana i zajmuje zaszczytne miejsce w swoim kartonie w piwnicy. Rośliny lądują pod świetlówkami i zimują również w piwnicy do wiosny. Temperatury najniższe jakie tam zanotowałam to 11stopni Celsjusza. Gatunki ciepłolubne też tam lądują na okres zimowy.
Obrazek

Warto byłoby się zainteresować tym ogrzewaniem lub może ociepleniem najpierw - Twojej loggi, bo to świetne miejsce do uprawy storczyków i innych roślin. Nawet ciepłolubne gatunki mogłyby tam rosnąć gdyby temperatura nie spadała poniżej 12 stopni, zawsze można trochę dogrzać gdyby było za zimno.
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Ciekawy sposób na zimowe przechowywanie storczyków :D
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Gdybym miała taką piwnicę....marzenie ściętej głowy!!!!
Awatar użytkownika
bee
100p
100p
Posty: 190
Od: 12 sie 2008, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/Piła

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Orchideomaniak pisze:Ciekawy sposób na zimowe przechowywanie storczyków :D
Jak się nie ma wystarczającej liczby i obszernych parapetów , to trzeba sobie jakoś radzić:) :| :wink:
Najważniejsze ,że rośliny bardzo dobrze reagują na taką zmianę warunków i kwitną. Mam w piwnicy też spore akwarium z miniaturkami , które rosną tam pod świetlówkami cały rok. ;:170
Orchideomaniak
500p
500p
Posty: 981
Od: 19 sie 2008, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Podziwiam za kreatywność :D widać storczykom to odpowiada :D
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Equestris jest cudowny, też bym takiego chciała, a Cattleyi masz bardzo dużo.
bogumila
1000p
1000p
Posty: 1289
Od: 17 cze 2008, o 19:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Beatko kolekcję masz wspaniałą ;:138 i przepięknie kwitną . Jak zobaczyłam Twoje Cattleye to dostałam oczopląsu ;:111 ;:111 ;:111 .
Pozdrawiam Bogumiła
Moje linki
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Beatko, wspaniała szklarenka, ja mam balkon od południa i ciągle myślę co tu wymyślić, może taka szklarenka zda egzamin, a które storczyki trzymasz w pełnym słońcu??

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
bee
100p
100p
Posty: 190
Od: 12 sie 2008, o 07:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska/Piła

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

renata75 pisze: a które storczyki trzymasz w pełnym słońcu??
Renatko, na najwyższej półce i parapetach trzymam głównie katlejowate, półka środkowa w części oświetlonej jest przeznaczona dla małych laelii oraz sophronitis tył szklarenki ma siatkę wieszam tam inne gatunki ale nie są na słońcu , stoją tam też dendrobia światłolubne. swego czasu w okresie po przymrozkach trzymałam też ascocentra i vandy ale już ich nie uprawiam. Na samym dole w cieniu mam paphiopedila i w jaśniejszych miejscach inne gatunki.
Szklarnka cały rok jest cieniowana firaną, której nie ściągam nawet w pochmurne dni. Czasami dodatkowo cieniuję też przód szklarenki od zachodniego słońca.
Szklarenkę kupiłam na allegro ale bywają w Lidlu i chyba Nomi, gdzieś jeszcze widziałam.
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

No i super! Poza Phalaenopsis wszystkie trzymam od maja na loggi, ale porozstawiane w różnych miejscach. Poddałaś mi pomysł i od wiosny pies będzie musiał się wynosić ze swojej ulubionej miejscówki, bo akurat w tym miejscy najlepiej będzie storczykom.
Awatar użytkownika
Nesuniaaa
500p
500p
Posty: 924
Od: 8 kwie 2009, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Masz cudowną kolekcje, szczególnie katlejek :)
Spodobał mi się pomysł z tą szklarnią i chyba o czymś takim pomyśle u siebie :) Mam wschodni balkon, więc myślę, że nawet nie musiałabym za dużo cieniować.

Ciekawi mnie jakimi świetlówkami doświetlasz storczyki? Niestety widzę, u moich duży niedostatek światła :( Chciałabym doświetlić przynajmniej akwarium z sadzonkami i rekonwalescentami, ale dalej jestem zielona z tego zakresu (a im więcej o tym czytam tym większy mętlik mam)

Pozdrawiam
Marta
Moje storczyki ------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=21813" onclick="window.open(this.href);return false;
Storczyki cz. 2 --------> http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=41733" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Witaj Beatko :wit :wit :wit
Jak zawsze storczyki cudne i przepięknie sfotografowane, a miłość do catleyi zdecydowanie odwzajemniona.
Gratuluję kolekcji ;:180 ;:180 ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki - bee i moja nimi fascynacja

Post »

Beatko, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, do wiosny jeszcze trochę czasu, ale ja już główkuję, ponieważ do tej pory nie wystawiałam storczyków na balkon, ponieważ nie miałam pomysłu jak zacienić balkon, myślę posadzić jeszcze jakieś pnącze, które zrobi trochę cienia, do wiosny coś wymyśle.

Pozdrawiam :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”