Jak walczyć z migreną? ...

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Szamanko, dwa razy byłam w ciąży i przez cały czas nie miałam ataku migreny. Pojawił się na następny dzień po porodzie. Teraz zbliżam się do klimakterium i z nadzieją patrzę w przyszłość, bo u mnie migrena związana jest z miesiączkowaniem.
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Jak byłam w ciąży ani raz nie miałam migreny, ani żadnego lekkiego nawet bólu głowy. Co potrafią zdziałać hormony. Po urodzeniu bóle wróciły ;:223 Zauważyłam, że ma na to duży u mnie wpływ stres i pogoda.
ewiwa
50p
50p
Posty: 98
Od: 15 lip 2008, o 10:50
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Też jestem migreniczką od dziecięcia. Ile to razy wymiotowałam żółcią np na dworcu w czasie podróży, w samochodzie, do torby itd itp. Ostatnio 2 razy po weselu, tylko ja miałam "kaca", choć nie piłam i miałam być kierowcą. To już groteska. Ale z wiekiem ataki są słabsze. Zmieniłam pracę na mniej stresującą, mieszkanie na dom. Pomaga mi bardzo bardzo mocna opaska uciskowa na głowę (np ze ścierki kuchennej), zimna, mokra i zawiązana tak, że boli. Wtedy nie czuć migreny :wink: Po dłuższym czasie noszenia stałego aparatu ortodontycznego, bóle migrenowe również mam rzadziej - mam koszmarną wadę zgryzu i lekarz stwierdził, że również to jest przyczyną migren.
Często pomaga mi szczypta sody oczyszczonej na pół szkl wody. Paw murowany, ale potem duża ulga na dłuższą chwilę :roll:
grapesz
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 138
Od: 4 mar 2010, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja również stosowałam uciski z opaski, wiązałam tak mocno, że aż bolało. Kiedy zaczęłam czuć ból głowy a nie ból z ucisku opaski, to opaskę rozluźniałam, ale nadal ją miałam na głowie i co pewien czas ściskałam ponownie. Myśłę, że to jest nalepsza metoda na łagodzenie koszmarnego bólu beztabletkowo.
To że lekarz mówił, że migrena jest od krzywego zgryzu, to po prostu chciał na czymś oprzeć swoje przypuszczenia. Ja mam skrzywienie kręgosłupa i prosty zgryz, więc mi mówiono, że to od kręgosłupa. Moja sąsiadka miała krzywą nogę w kolanie i koszmarną migrenę. Pytałm się czy ją boli od tej nogi?
Myślę, że migrena ma związek z hormonami.
Dzisiaj jest upał, nie ma czym oddychać i od rana dokucza mi migrena.
W chwili obecnej bóle występują u mnie sporadycznie, a ja w takich wypadkach łykam Polomigran i coś przeciw bólowego. Okładałam skroń lodem i po kilku godzinach mi przechodzi. Już bez sensacji żołądkowych. Kobietki, czekajcie na menopauzę, a migrena zapomni o was. Pozdrawiam
ewiwa
50p
50p
Posty: 98
Od: 15 lip 2008, o 10:50
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Grapesz, te sprawy zgryzowe wcale nie są taką banalną opowiastką bezradnych lekarzy.
Mój przypadek ortodontyczny ma związek ze zwyrodnieniem stawu skroniowo-żuchwowego i uciskiem wyrostka żuchwy na tętnicę szyjną i jakiś nerw skroniowy. Takie nerwy nie funkcjonują prawidłowo , skutkiem czego jest brak równowagi organizmu, w tym również w systemie nerwowym, czy hormonalnym- tutaj pomóc też może masaż. W każdym razie, trzeba sobie jakoś radzić, bo do menopauzy jeszcze czas. Niestety często nie ma, że boli, trzeba być, trzeba działać - wtedy tylko prochy i to od razu po pierwszym słabympoczuciu.
grapesz
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 138
Od: 4 mar 2010, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja pisząc o tym, że lekarz wskazując istniejącą chorobę jako czynnik sprawczy migreny nie miałam na myśli, że te sprawy zgryzowe są banalne. Migrena jest chorobą naczyniową. Naczynka kurczą się i w momencie kiedy sie nagle rozszerzają, pękają i te pękniente naczynka tak bolę. Dlaczego się kurczą w tym miejscu, że odczówamy to jako ból głowy? Ja nie wiem, ale skoro nie ma na to skutecznego leku, to znaczy, że naukowcy wciąż to badają i poszukują skutecznego środka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Bardzo znana austriacka zielarka Maria Treben na migrenę poleca herbatkę z krwawnika .W swej książce " Apteka Pana Boga " pisze że regularne picie tej herbatki może doprowadzić do całkowitego ustąpienia migreny . Ja osobiście polecam picie herbatki ziołowej z pokrzywy , odkąd zaczęłam ją pić bóle ustąpiły .
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Też miałam okropne migreny i odkąd zaczęłam zażywac tabletki przeciw wysokiemu cieśnieniu już od 2 lat nie wiem co to ból głowy.A lekarze też nie mogli zlokalizowac od czego mam napady.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Nolina

cos ztym jest, moja sąsiadka jak tylko zaczyna jej się ból głowy łyka tabletki na nadciśnienie ( nie polecam bo nie swoje a męża) łyka i po 2 godzinach ból przestaje.
Poszła w końcu do lekarza i okazało sie,że ból migrenowy wywoływał u niej nagły krótki skok ciśnienia.Dostała swoją "tableteczkę" którą łyka raz na dzień i od roku nie ma migren.
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Coś w tym jest. Ja od razu mam migrenę, gdy się porządnie wkurzę i aż czuję jak mi rośnie ciśnienie w głowie... Czasem chwila złości jest bardzo krótka, a migrena już niestety nie :? Dzień przeważnie zmarnowany.
Dagmara wspomniała o piciu herbatki z pokrzywy - ja przez jakiś czas piłam, ale nie zauważyłam, żeby pomogło... No chyba, że można to stwierdzić dopiero po kilku miesiącach - jak to bywa w przypadku ziół, bo tyle to na pewno jej nie piłam.
Awatar użytkownika
renata d
100p
100p
Posty: 106
Od: 4 paź 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja też miałam silne bóle migrenowe, masę urlopu straconego w pracy nikt tego nie rozumie.Mówią ta to pewnie znowu kombinuje,kto tego nie miał,nie zrozumie.Pomógł mi mój ginekolog i od roku nie mam migren,ani małych bóli głowy.
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

spadek hormonów? przed miesiączką kiedy nagle spada poziom hormonów można dostać migreny i najczęściej tak jest - niestety.
grapesz
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 138
Od: 4 mar 2010, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak walczyć z migreną? ...

Post »

Ja byłam zawsze niskociśnieniowcem i miałam migreny. To nie wysokie ciśnienie jest sprawcą, a hormony jak pisze Tess.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”