Orzech włoski 'Leopold'

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1018
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Orzech Leopold

Post »

A kiedy sadzony?

Pozdrawiam serdecznie
KamilaWr
100p
100p
Posty: 185
Od: 21 sie 2007, o 01:16
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Orzech Leopold

Post »

11 sztuk ! Pierwszy raz! Były pyszne! Trzy lata czekaliśmy :) .
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Orzech Leopold

Post »

Lex pisze:A kiedy sadzony?

Pozdrawiam serdecznie
Sadziłam w kwietniu 2009 r. Kilka lat zeszło na formowanie drzewka. Korona została uformowana na wysokości około 2 m. W następnym roku już go nie dotknę :)
Awatar użytkownika
Ohajo
500p
500p
Posty: 659
Od: 19 paź 2009, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Orzech Leopold

Post »

Super!
Mój "Leopold" posadzony dopiero ubiegłej jesieni, jako dwulatek. Czyli jeszcze trochę poczekamy. Rośnie ładnie no i te piękne, ząbkowane liście... :-)
"Tylko ten bez szkody rozmawia, kto umie milczeć" - Tomasz a'Kempis
Awatar użytkownika
Kalmia
1000p
1000p
Posty: 1434
Od: 15 maja 2007, o 14:19
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Orzech Leopold

Post »

Też mi się spodobały smakowo. I skorupka cienka. Same plusy :)
Liście rzeczywiście są piękne!
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Orzech Leopold

Post »

pokażcie tego orzecha i liście i owoc ;:180
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7600
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Orzech Leopold

Post »

Cofnij się na poprzednią stronę, jest tam fotka mojego orzecha z 2009 r. W tej chwili nie ma już na nim owoców, pożarte od razu na działce. Nie formowałam korony, jest niski i rozłożysty- jakieś 2,7 metra wys. mocno cięty po jednej stronie bo budowaliśmy domek na działce . Kupiony wiosną 2006, koślawy, przeceniony, ostatnia sztuka w sklepie, chyba uratowałam mu życie. Co roku orzechów coraz więcej, w ub roku było dokładnie 22 sztuki, w tym o wiele więcej, nikt dokładnie nie policzył - było koło 35 sztuk. Orzechy niewielkie ale smaczne.
Pozdrawiam! Gienia.
aga_chlorofilka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 maja 2013, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech Leopold

Post »

Czy ktos by mogl mi powiedziec jaki ten Leopold duzy u Was urosl (tzn w jakim wieku macie i jaki ma wzrost) bo szukam w necie informacji i sa dosc rozne. Mam malo miejsca i nie wiem czy mi to nie wystrzeli w gore za bardzo (i na boki)
Piatko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2013, o 15:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech Leopold

Post »

W hodowli szczepionych orzechów, również orzecha Leopolda specjalizuje się szkółka http://dudek-sad.pl/orzech.html
Właściciel ma m.in. ok 70 - letnie drzewo Leopold wielkości 7-8 m w górę i ok 7 m średnicy.
U nich na stronie w kontakcie jest telefon i chyba najlepiej wszelkich informacji dowiedzieć się dzwoniąc.
Ja czekam na jesień i kupuję Leopolda - wysyłają pocztą szczepione dwuletnie drzewka.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7600
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Orzech Leopold

Post »

Aga, Leopold nie jest wysoki. U mnie (sadz. wiosną 2006) ma może 2,5 metra wysokosci i też cos koło tego - może 3 m szerokosci, ale był mocno przycięty z jednej strony, bo tam nam pasował domek . Tej wiosny po raz pierwszy miał mnóstwo kocurków (mękich kwiatów), no to pewnie i owoców będzie sporo.
Sąsiedzi nie mogli uwierzyć, że to orzech bo ma strzępiaste liscie no i jest stosunkowo niski jak na orzecha, bez drabinki obrywamy wszystkie orzechy (a może nam się akurat taki egzemplarz trafił).
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Ohajo
500p
500p
Posty: 659
Od: 19 paź 2009, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Orzech "Leopold" nie rośnie...

Post »

Właśnie, nie chce skurczybyk rosnąć. Nie wiem, co się dzieje - posadziłem go 2 lata temu, w pierwszym roku przyrosty miał spore, a w tym zaledwie po kilka centymetrów. Rosnące po sąsiedzku jabłonie, grusze, śliwy i leszczyna zachowują się i rosną normalnie.

Myślicie, że powinienem następnej wiosny pomóc nieco orzechowi jakimś nawozem (ale to chyba niepotrzebne, wszystkie drzewka i tak w listopadzie okładam kompostem na zimę), czy po prostu uzbroić się w cierpliwość? Słyszałem, że orzech lubi być kapryśny i zwłaszcza na początku żywota słabo rosnąć...
"Tylko ten bez szkody rozmawia, kto umie milczeć" - Tomasz a'Kempis
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech "Leopold" nie rośnie...

Post »

U mnie orzechy ruszyły dopiero w 3- 4 roku, ale to poszybowały do góry. Moim skromnym zdaniem jak nie ma chorób na nim i w mairę normalnie się rozwija to poczekał bym i stosować tak jak stosowałeś kompost dotychczas.
Raz, że młode,a dwa ten rok był wyjątkowo marny.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
pomidormen
1000p
1000p
Posty: 1781
Od: 26 sty 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Orzech "Leopold" nie rośnie...

Post »

Leopold to orzech o małej sile wzrostu. U mnie też w pierwszym roku miał największe przyrosty a póżniej już mniejsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”