Awokado - problem z liśćmi

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Potwierdzam dokładnie to co napisał karpek jak zetniesz czubek roślina z pąków jakie są w kątach liściowych wybije młode gałązki a to oznacza że powinna się ładnie rozkrzewić. Co do ustawienia postaw w jasnym miejscu ale nie bezpośrednio w promieniach słonecznych tak by roślina miała światło ale nie była narażona na powtórne poparzenia słoneczne. :D
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8490
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Już tak zrobiłam - dzięki Przemo za radę :D
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

U mnie "cień" oznacza właśnie to co napisał Przemek, po prostu miejsce nie oświetlone słonecznym światłem (mam południowy balkon i cały czas słońce) ale dobrze, że poprawiłeś bo rzeczywiście ktoś (oczywiście na pewno nie Amlos) mógłby wtedy ustawić roślinę no powiedzmy w przedpokoju lub nawet piwnicy.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
olala
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 5 lut 2008, o 23:49
Lokalizacja: lublin

Za dużo wody i awokado w tym wszystkim...

Post »

Awokado zgubiło prawie wszystkie liście. Zmieniłam mu doniczkę na taką bez podstawka i w trakcie mojego wyjazdu mama zalała je dosłownie na amen... Odbije? Jak mu można pomóc?pozdrawiam,Ola
pozdrawiam, ola
rosita
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 17 wrz 2007, o 16:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post »

Powiem szczerze, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w hodowli awokado ale mam 2 roślinki (wyhodowane z pestki :) ) w pewnym momencie też straciło mi wszystkie liście myślałam ze padło na dobre :( więc odstawiłam donice nic z nim totalnie nie robiłam :!: stało sobie na korytarzu i samo się dzwignęło. Nie musi to moim zdaniem być zbyt duża ilość wody, może mu być np za zimno. Możesz odczekać troche podlewać rzadko może się dzwignie ale to jest tylko moje zdanie - osoby totalnie niedoświadczonej w tym temacie :!:

Może ktoś rzuci inną propozycją sposobu na uratowanie Twojego awokado? :?

a odnośnie doniczek bez podstawka to powiem szczerze ze nie lubie takich, bo w razie czego jak przeleje jakiejś roślince wode to zawsze wylewam potem z podstawka nadmiar wody. Kiedyś w doniczce bez podstawka korzenie mi zgniły w mojej dracenie :x .
Awatar użytkownika
Paprykarz
50p
50p
Posty: 64
Od: 10 sie 2008, o 22:37
Lokalizacja: Anglia East Midlands

Awokado

Post »

Witam !
Oto moje awokado ma już 1,5 roku. Bardzo lubi wodę.
Ale dolne liście brązowieją a niektóre u góry się "skręcają"
Obrazek
Ludzie wstydzą się dziś, że ciągle jeszcze wstydzą się tego, czego wstydzili się dawniej.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bo ma za suche powietrze awokado powinno być przynajmniej trzykrotnie w ciągu dnia zraszane. :wink:
Awatar użytkownika
Carisma
100p
100p
Posty: 159
Od: 4 mar 2009, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Paprykarz ,Twoje Avocado kupne czy z pestki? Imponująco duże.
Awatar użytkownika
Paprykarz
50p
50p
Posty: 64
Od: 10 sie 2008, o 22:37
Lokalizacja: Anglia East Midlands

Awokado

Post »

Moje awokado wyhodowalem z pestki. Owoc byl dojrzaly, pestke obralem z brazowej skorki nastepnie moczylem w wodzie a potem do doniczki tak aby lekko wystawala glowka. I juz.
Ludzie wstydzą się dziś, że ciągle jeszcze wstydzą się tego, czego wstydzili się dawniej.
rednak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 wrz 2009, o 20:36

Avocado liście

Post »

Witam od ponad 5 miesięcy hoduje avocado jest ono piękne lecz liście niektóre lekko oklapły ale pojawiły się większe sa drobne brązowe plamki ale wiem jak z nimi walczyć. Moje pytanie jest takie czy są jakieś odpowiednie nawozy do avocado?
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Liście opadają, gdy przesycha ziemia, a powietrze jest suche i gorące.
Po 5 miesiącach uprawy ziemia powinna być jeszcze żyzna, więc nie ma potrzeby szczególnego nawożenia, tym bardziej, że nadchodzi jesień.
(no, chyba, że posadziłeś go w jałowym torfie).
rednak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 wrz 2009, o 20:36

Post »

Była to ziemia zwykła do kiatów doniczkowych jaką miała moja mama a pytanie jest skierowane na dalszą hodowle
pestek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 27 wrz 2009, o 22:50

Post »

A co powiecie na brązowiejące koniuszki liści.
http://img12.imageshack.us/img12/6172/2 ... 435.th.jpg
Co to może być? Będzie sobie rosło w górę pozbywając się dolnych liści czy trzeba mu jakoś pomóc?
Wykiełkowało koło 3mies temu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”