Storczyki u Skatli

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Ja zrobiłam tak: zimą obniżyłam temperaturę w pokoju, postawiłam w oknie, aby roślina miała w dzień słońce i przesuszyłam podłoże-nie podlewałam, tylko zraszałam. Nawet przez moment przesadziłam, bo zaczęły się zwijać w harmonijkę młode listki, ale podziałało.
A to mój nowy nabytek, poszłam dziś do miasta i odwiedziłam znajomą kwiaciarnię- a tam dwa sabotki-biały i różowy, więc się skusiłam na białego: Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Sabotek śliczny - baaardzo je lubię, mam nawet trzy niespodzianki kupione po kwitnieniu i dwa pinocchio.
A Twój długo będzie kwitł (wygląda na seryjnego ) i ma drugą łodyżkę, i jeszcze tyle rozetek... :D Bardzo mi się podobają takie duże sabotkowe kępy ( "dywizje" jakby powiedziała Jovanka :D ).
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Sabotek przesliczny :D ....Tez sie za takimi ogladam :lol: ...Jak moge wiedziec to ile zapłaciłas? :oops:
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Mam nadzieję, że bedzie seryjny. ;:80
Powinnam 30, ale jako stała kientka dostałam 2 zł rabatu. Dokupiłam jeszcze plastikową doniczkę dla storczyków, mam nadzieje, że bedzie sabotkowi odpowiadać.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Niezła cena jak na kwiaciarnie.....Ja widziałam w Obi za 45...a marniutki taki był ze sie nie skusiłam :(
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Oj to za takiego niedrogo. Piękny. Oby rósł i kwitł wiele, wiele tygodni. :lol:
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Dzięki! Takie są uroki prowincji :) że ceny są przystępne. Tego wcześniejszego sabotka kupiłam w podobnej cenie, a nawet czyba o kilka złoty taniej, dałam ok 25.
W zasadzie, to mam dwie kwiaciarnie gdzie jest coś więcej niż phalaenopsisy. Pojawiają się miltonie, cambrie, cymbidium, oncidium. Ja mam jedną swoją ulubioną- zawsze w niej znajdę coś dla siebie.
Awatar użytkownika
Aankaa
500p
500p
Posty: 574
Od: 11 kwie 2008, o 12:31
Lokalizacja: dolnoślaskie

Post »

Tez mieszkam na prowincji ale ceny wrecz przeciwnie....Jak mozesz napisz co to za prowincja:)
Awatar użytkownika
skatla
50p
50p
Posty: 53
Od: 14 mar 2008, o 20:59
Lokalizacja: Kutno

Post »

Mieszkam w Kutnie, tak po środku ;:91 wszędzie blisko...albo jak kto woli daleko ;:106
Mam pytanie: czy to dendrobium wypuszcza zaczątek łodygi z kwiatami, czy to bedą liście- nie doczekałam się jeszcze drugiego kwitnienia dendrobium phalaenopsis, więc nie wiem?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ale piękne to Paphiopedilum! ma cudowne liście i kwiatki też!!!
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Sabotek cudny ;:226 chyba rzeczywiście jest seryjny ;:183 mój różowy z Auchan miał jeden kwiat rozwinięty i jednego pączka a pod nim jeszcze jakby zaczątek kolejnego pączka :roll: (wyglądało to dokładnie jak u Twojego :P ) jeden kwiat przekwitł, drugi powoli też ;:199 teraz zobaczymy czy coś się ruszy z nowym pączkiem :wink: w ogóle zauważyłam że te seryjne mają o wiele mniej trwałe kwiaty od tych zwykłych, mój z wystawy kwitnie już 3 miesiące :shock: i dopiero zaczyna przekwitać, a ten seryjny miał kwiaty tylko 1,5 miesiąca...
Ale i tak kocham sabotki ;:226
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Widzę że zakochanych w sabotkach jest wielu ;:226 ja za nimi szaleje. Dzisaij spełniłam jedno z moich marzeń-biały sabotek, no powiedzmy spóźniony prezent imieninowy :) Jest bardzo podobny do tego skatli, równie uroczy :) i oby nas jak najdłuzej cieszyły te skarby :D W sumie to teraz mam 3 sztuki 1 juz przekwitł, jeden a raczej cała kępka ale to kupiopny po przekwitnięciu i czekam... :roll: no i dzisiejszy nabytek :)
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

ja lubię Paphiopedila, ale Paphiopedila niestety nie lubią mnie :( nie chcą kwitnąć, ani nawet rosnąć (tylko 1 co w miarę rośnie, reszta padła).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”