Fatsja - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Praktycznie żaden środek chemiczny nie powinien być stosowany w domu jeśli już o tym piszesz, wszystkie są szkodliwe dla człowieka, dlatego po oprysku powinno się nie przebywać w pomieszczeniu z rośliną przynajmniej 24h, swoją drogą Acetellic jest bardzo skuteczny na przędziorka osobiście mam to sprawdzone. :D
vegasi
100p
100p
Posty: 106
Od: 21 mar 2008, o 01:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódż

Post »

zgadzam się Acetellic jest bardzo skuteczny ale stosowanie go w pomieszczeniu odradzam ponieważ ma bardzo nie przyjemny zapach
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Ja osobiście stosowałem w domu ale rośliny były wyniesione do zamnkniętego pokoju i nikt tam przez 24h nie wchodził a okno było cały czas uchylone. :D
lotta
500p
500p
Posty: 591
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Dzięki, Przemo za inspirującą odpowiedź. Jeśli można tak pisać na tym forum yo ja także podzielę się swoim doświadczeniem. Otóż rośliny ozdobne opryskane Owadofosem nie są zjadane przez ślimaki. Piszę rośliny ozdobne, żeby ktoś nie opryskał np. sałaty.
argennia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 20 lut 2009, o 13:57
Lokalizacja: Orzesze

Post »

Mam podobny problem jak Kasia123, zaczęły się pojawiać brązowe plamy na liściach, a kilka listków się pomarszczyło, wyschło i odpadło... W pokoju powietrze na pewno nie jest zbyt suche, bo mam bardzo duże akwarium, więc może zbyt mocno podlewałam ( bo niby fatsja potrzebuje dużo wody - podlewam raz w tygodniu ) Może na razie nie podlewać, jak myślicie ? Niedawno użyłam odżywki do zielonych roślin doniczkowych, może jej zaszkodziła ?
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Czarne końcówki liści - FATSJA

Post »

Mam pytanko; u mojej ulubienicy zaczęły się pojawiać czarne końcówki liści odkąd zaczęłam stosować Biohumus. Cała roślina jest piękna i zdrowa, tylko te czarne końcówki!
Czy to możliwe, by było to przenawożenie?

Wcześniej (przez rozpoczęciem stosowania Biohumusa) nic takiego nie miało miejsca.
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

argennia - zdjęcia.

polly biohumus to nawóz organiczny nie przenawozisz nim (chyba że masz taki w którym są składniki mineralne wtedy nie jest typowym organicznym, poczytaj co jest napisane na opakowaniu) , nie sądzę by miał negatywny wpływ na roślinę, musi być inna przyczyna. :wink:

Prawidłowym dla niej podłożem była by mieszanka torfu odkwaszonego z ziemią kompostową, piaskiem i perlitem w proporcjach 2:2:1:1. :wink:
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Czarodziej_ pisze: polly biohumus to nawóz organiczny nie przenawozisz nim (chyba że masz taki w którym są składniki mineralne wtedy nie jest typowym organicznym, poczytaj co jest napisane na opakowaniu) , nie sądzę by miał negatywny wpływ na roślinę, musi być inna przyczyna. :wink:
Tak Tak Czarodziejku, wiem, ale ten Biohumus ma jakieś azoty i inne klasyki w środku zatem podejrzewam, że to może być on.
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Więc to nie biohumus i jeśli dałaś za dużą dawkę pewnie lekko przedawkowałaś, podlewaj czystą wodą teraz z miesiąc co najmniej. :wink:
mgrabowska55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sie 2011, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fatsja japońska

Post »

Proszę o pomoc . Mam fatsję już około 2,5 roku . Do tej pory nie miałam problemów . Obecnie zaczynają opadać liście . Stoi cały czas w tym samym miejscu i nie zmieniałam zasad podlewania. Liście , żółkną i opadają . Co to może być za przyczyna? Jeśli ktoś wie proszę o podpowiedź co robić. Maryla. :D
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Fatsja japońska

Post »

Zobacz czy pod spodem liści nie ma robaczków czyli przędziorków, moją tak wykończyły :cry:
mgrabowska55
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sie 2011, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fatsja japońska

Post »

Niestety pod liśćmi nic nie widać.
anKa7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 14 sie 2012, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

fatsja problem/pielegnacja

Post »

Witam,
prosze o pomoc w zdiagnozowaniu problemu - od pewnego czasu roślinka (fatsja japonica) marnieje, liście stają się pomarszczone, lekko jaśnieją i opadają (kwiat został kupiony kilka tygodni temu) - szczegóły poniżej

http://imageshack.us/a/img706/9959/dsc02205mv.jpg

z góry dziękuję za pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”