W o psach cz 2

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

nie o to mi chodzi :D czasem żeby uregulować przemianę materii podaje się tylko biały ser i suche:) ale nie każde. Wszystko zależy od tego, jakie pies ma dolegliwości. Za godzinę podam Wam pytania jakie powinny być zadane w takim przypadku. Teraz idę po siostrzeńca do przedszkola:)
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

czasem żeby uregulować przemianę materii podaje się tylko biały ser i suche:) ale nie każde
Jeśli chodzi o suche karmy, to nie powinno łączyć się ich z innymi produktami np z serem. Karmy są już zbilansowane, a podawanie dużej ilości białka źle wpływa na nerki. Nie mam tu na myśli jakichś śmieci typu pediegree albo chapi, tylko karmy ze średniej lub wyższej półki. Ja moją sukę karmię gotowanym ryżem , kurczakiem, marchewką. Nie jest na nic uczulona jak jej poprzedniczka, która po drobiu miała całą skórę wysypaną. Czasem zamiennie je indyka, wołowinę. Próbowałam już bardzo wielu karm, niestety żadna nie była na tyle odpowiednia abym ja i suka była zadowolona. Osłonowo na stawy dostaje arthrofleks, witaminy z beaphara, konieczne są jak się psu gotuje. Najlepiej przed ustaleniem diety zrobić badania, sprawdzić trzustkę, nerki. Żwacze o których pisałyście też dostaje , kości cielęce, wędzone uszy, suszone płucka jak najbardziej. Co do częstości karmienia , je dwa razy dziennie i jest ok.
I jeszcze w kwestii psiego drobiazgu u nas doszło prawie do tragedii. Mały piesek wszedł przez przęsła a tego moja sucz nie ścierpi i gdybym akurat nie przyjechała do domu było by po nim. Najgorsze, że stało się to na oczach dzieci, które z nim wyszły. Bardzo bezmyślne jest podejście ludzi do małych piesków, a tłumaczenie "mój nic nie zrobi" mnie dobija. Amstaffy trochę inaczej reagują na obce psy, mroczna przeszłość rasy daje znać o sobie. Sprowokowane nigdy nie odpuszczą. Ja bardzo dbam o to aby moja suka nie miała takich sparingów ze względu na jej rozwój, niestety w naszej rzeczywistości jest to nie możliwe. Nie wspomnę już o tym jak zaatakował mnie golden. Kończę moje wywody bo w końcu to forum ogrodnicze jak zauważyła gebo 13. Pozdrawiam wszystkie futrzaki i ich właścicieli.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Dieta wysokobiałkowa niestety nie jet dobra na "chore jelita" - na żołądek owszem:)
Osoby które tu piszą mają rację. Dobrze karmią swoje zdrowe pieski.

Pytania w dolegliwościach żołądkowo jelitowych.

1. Wiek psa
2. Czy na jego sierści występują białe plamy (np krawat).
3, Rodzaj karmy- suchej i mokrej (zwierzęcej)
4. Karma "ludzka" - np. żebranie przy stole, jak często, w jakich ilościach.
5. Kości jakie dostaje do obgryzania.
6. Czy podczas załatwiania się wydaje odgłosy.
7. Czy wyciera tyłek o ziemię.
8. Kolor kup- białe, beżowe, brązowe, czarne.
9. Jeśli jasnobrązowe, to czy występuje błyszcząca "pokrywa".
10. Jeśli białe to prosze określić ich wielkość.
11. Jeśli czarne, to czy nie są "ziarnowate".
12. Czy psu ropieją oczy.
13. Czy pies ma często suchy nos.
14. Czy podczas zabawy nie wykazuje tendencji do sztywnienia łap.
15. Ile czasu po posiłku ma zmniejszoną aktywność.
16. Kiedy był odrobaczany.
ewcik
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 12 kwie 2007, o 18:10
Lokalizacja: Ząbki/ Warszawa

Post »

Każdy kto ma pieska, wie w jakim celu są zadane te pytania. Pewnie nawet wiecie o jakie choroby chodzi:) Jest ich 6
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

:shock: to jakiś quiz rozpoczęliśmy :? :lol:
Tak po prawdzie, to o co chodzi :?:
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Tak po prawdzie, to o co chodzi
No właśnie , ja też chciałabym wiedzieć?
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6962
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

bobi pisze:...
Erazm pisze: Nigdy smażone czy wędzone.
To w takim razie w jakiej postaci (jeśli nie podwędzane) należy podawać psu żwacze wołowe, tak potrzebne w psiej diecie z powodu bakterii gnilnych, które zawierają, a dzięki którym psy nie napychają się przeróżnymi świństwami znalezionymi na spacerach?
Wędzone mam na myśli, że nie jako codzienny posiłek. Przede wszystkim gotowane lub surowe mięso.
Pozdrawiam Andrzej.
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”