Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Cudownie zagospodarowany każdy zakątek. Gratuluję kreatywności ;:196 Mi też przezimowały hosty i goździki. Tylko moje goździki mają dużo przesuszonych łodyg zaraz przy ziemi. Dalej są zielone więc szkoda mi obcinać. Pewnie i tak teraz na to za późno.
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

A czemu ja do tej pory nie trafiłam na ten wątek? To balkon zdecydowanie w moim stylu, bardzo mi się podobają twoje rozwiązania - zwłaszcza regałowy roślinnik! I nawet latarenkę mam taką samą :D
Połączenie jadalnych z ozdobnymi jest super. A jak ci rośnie zantedeschia? Moja dopiero teraz wygląda tak, jak twoja już w marcu ;:138
I jeszcze chciałam zapytać - te bratki w niebieskiej torbie - one są w niej posadzone, czy powkładane w doniczkach?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witajcie!
Dziękuję wszystkim za odwiedziny!
Ewo ta chmura białych kwiatków to wilczomlecz chyba odmiana Silver Dust albo coś w tym rodzaju, miałam już w zeszłym roku, bardzo je lubię, bo niby kwiatki niepozorne, a właśnie tworzą taki klimat zwiewny :wink: a zwisa bluszczyk kurdybanek variegata, też odkrycie zeszłoroczne.
Celinko porządku to u mnie nigdy nie ma, zwłaszcza jak Potomek bawi się w ogrodnika :D a upchałam w tym roku sporo, sama się dziwię, głównie dzięki roślinnikowi, jeszcze mam kilka miejsc do zagospodarowania :D
Pati pelargoniami jestem zachwycona, specjalnie umieściłem je blisko okna,żeby z kanapy móc podziwiać, bo pogoda u nas w tym roku zniechęca do wychodzenia na balkon :wink:
Madziu mi przezimowały 2 goździki i też były brzydkie ususzone, nie wiedziałam co zrobić, więc wymyśliłam eksperyment: jednego goździka ciachnęłam, a drugiego zostawiłam, ten ucięty jest ładny zieloniutki, a ten zostawiony w spokoju kwitnie, więc chyba jednak lepiej znosić trochę zaschniętych liści, ten ucięty na razie nie ma żadnych pączków.
Dorotko witaj u mnie :) z mojej zantedeschii nic w tym roku nie będzie raczej, chyba za wcześnie ją przyniosłam z piwnicy, liści urosły jej na półtora metra wysokości i nie mogłam sobie z nimi poradzić, pokładały się ciągle mimo podpór, więc z żalem je obcięłam, teraz puszcza nędzne kikutki, druga trochę lepiej, liście są niższe, ale też jakieś słabe, zobaczymy. Bratki w torbie rosną w skrzynce :wink: czekam, żeby padły, bo chciałam zasadzić tam kobeę, chociaż jakoś w tym roku nie mogę na nią trafić na zakupach.

Trochę dzisiejszych kwitnień
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Obrazek

Powojnik ma mnóstwo kwiatków, niestety wszystkie od zewnątrz :cry:
Obrazek

Będzie co podjadać :D a jeszcze kwitną maliny :tan
ObrazekObrazek

Zielnik i warzywnik :D
Obrazek Obrazek

Obrazek
Słonecznego dnia!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
maadro
1000p
1000p
Posty: 1152
Od: 17 mar 2014, o 20:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: półn.Podkarpacie dł.22° 02' wsch. szer.50° 34' płn

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Trochę słonka, trochę ciepła i wszystko kwitnie w przyspieszonym tempie. ;:3
Bardzo podoba mi się zestawienie roślinek na pierwszej fotce i niebieściutkie ostróżki obok funkii. ;:215
Poziomki i pomidorki kuszące. ;:173
Czy swoją zantedeschię trzymałaś w ub roku na balkonie ?
;:3 ;:3 ;:3
;:197
Pozdrawiam serdecznie - Ewa
balkonowo i doniczkowo
Awatar użytkownika
trzynastka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12861
Od: 8 paź 2009, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Kochana powiedz mi ile czasu Ty to wszystko podlewasz ? masz tego dwa razy tyle co ja na tarasie!
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Mało mnie tutaj tego lata, sprawy zdrowotne i obowiązki nie pozwalają mi poświęcić balkonowi tyle czasu, ile bym chciała, no i pogoda przeważnie też zniechęcająca do balkonowania, jakoś wyjątkowo wietrznie u nas w tym roku :( ale roślinki się nie dają,co widać poniżej :)
Ewo kalle mam na balkonie już chyba 4 rok, ale z roku na rok marniej kwitły, w zesżłym roku nie miałam ani jednego kwiatka z moich cebul, a w tym w ogóle je zmarnowałam zbyt wczesnym obudzeniem z zimowego snu :(
Celinko rzeczywiście podlewanie to spory problem, zwłaszcza teraz, kiedy nie wolno mi dźwigać, zatrudniłam więc do tego zadania mojego Ł, ja tylko nadzoruję :wink:

Źródło radości Potomka,codziennie sprawdza, czy coś nadaje się do zerwania (oczywiście zrywa nawet jak się nie nadaje :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek

Moje ulubione widoki :D
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Nieco rozczarowujące po zeszłorocznym szaleństwie nemezje
Obrazek

I tegoroczne nowości, kwiatów lilii nie mogę się doczekać ;:65 a portulaka i powojnik Arabella dołączają do grona ulubionych :D
ObrazekObrazek
Obrazek

Magdalleno specjalnie dla Ciebie porównanie moich przezimowanych goździków, nieprzycinany na wiosnę i ten przycięty :wink:
Obrazek Obrazek

A z domowych, początek nowej kolekcji :D
Obrazek
Sobie i Wam życzę dużo czasu na cieszenie się naszymi roślinkami :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ale u Ciebie bogato ;:224
Najbardziej podoba mi się ten regał(półka)..już od zeszłego roku wzdycham do niego :roll:
A powiedz mi, przy takiej różnorodności nie masz problemów ze szkodnikami?
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Madziu ;:196 w tym roku jakoś żadne paskudztwa się na razie nie wprowadziły, jest trochę mszyc, ale do opanowania.

I wreszcie zakwitła! Lilijka jest tak piękna, że nawet nie przeszkadza mi fakt, że wyrosła z cebulki, kupionej jako Purple Eye, znaczy powinna być fioletowa :lol:

Obrazek

A na deser kolejny skrętnik do kolekcji :D

Obrazek

Udanego weekendu!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam ! :wit
Czy już macie pomysły na wiosenne obsady balkonów?
Co w tym roku jest na tzw. topie, co planujecie i ewentualne wysiewy?
Ja na ta chwilę poszukuję Tunbergię ...a tak się jakoś na nią nastawiłam ;:224
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Witam wszystkich przebudzonych wiosennie :D
I mnie jak Was już od dawna swędzą paluszki, żeby pogrzebać w ziemi i nawet coś się dzieje w tym kierunku, ale niewiele mam wolnego czasu, by działać i się chwalić :wink: roślinnikowy balkon po zimie odnotował wiele strat, więc prac przede mną sporo... i zakupów też :D
A plany Zaro - witam Cię u mnie serdecznie ;:196 takie jak zawsze - wszystko musi się zmieścić, zwłaszcza jadalne zielsko :D rozsada już rośnie i się hartuje, a na razie pierwsze wiosenne kolory


Obrazek

Obrazek

Domowe kwitnienia zaczęły się już dawno i zdjęcia ciut nieaktualne, teraz i skrętnik i hoja mają 2 razy więcej kwiatków ;:167 tylko ja nie mam kiedy im zdjęć zrobić ;:306
Obrazek

Obrazek

Dużo słońca!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Jak fajnie że jesteś ;:138 jakie masz plany na ten sezon? Pochwal się co wymyśliłaś :uszy
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Zaglądaj częściej do swego wątku.

Niech roślinki cudownie rosną :wit
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Pięknie i jak kolorowo :wit
Widoczki w sam raz dla oczu spragnionych barw. Irysków mogę pozazdrościć u mnie nigdzie nie dostałam ;:145
Wszystko startuje, wszystko cieszy niech to będzie udany sezon ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”