Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Piękne masz powojniki i orliki. Te ostatnie to zawsze lubią grać w niespodzianki. Lubię to u nich. ;:173
Marzą mi się powojniki, ale ciągle nie mam dla nich właściwego miejsca. Może kiedyś...
Perypetii w komputerem współczuję. Ja z kolei nie mam pojęcia jak w ogóle zalogować się na FO z telefonu. Odmawia mi współpracy i tyle. Nie zna mnie.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2344
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Podziwiam Twoje orliki. Zwłaszcza ten niebieski z białym środkiem super! U mnie obficie się sieją ale wszystkie siewki w dwóch kolorach więc szału kolorystycznego nie ma ale ilościowy to i owszem, bo raczej nie usuwam siewek (to świetne kwiaty do cięcia)
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2634
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Fantastyczne orliki. ;:333 Ja tez teraz daje sobie do wiwatu z tą robota bo jestem daleko w tyle i nadrabiam...
Właśnie znalazłam u siebie nasiona orlików podarowane mi kilka lat temu...jak sądzisz jest sens je wysiewac po latach?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Moniko .powojniki to u mnie to takie kapryśne roślinki,poza jedną odmianą a marzą mi się takie pełne,jednego miałam od Stasi ale nie przetrwał wtedy były zimniejsze zimy.
powojnik bardzo chętnie kryje się w gałązkach róży pnącej ale zależy jaka odmiana ,mój jest akurat bardzo żywotny,rozdzielony powycinany i nie daje się pokonać ,już zajmuje 3/4 wysokości pergoli ale jeszcze nie kwitnie jest późniejszy.Ten pod płotem akurat delikatniejszy ale ładniejszy i nie śpieszno nu do góry się piąć.Jak masz siatkowy płot to każdy powojnik będzie zadowolony.Co do telefonu i FO to nie wiem o co chodzi ale kiedyś mnie odczytywało a teraz też nie mogę się zalogować,dlatego wszystko na kompie muszę,przepraszam ale muszę przerwać wpisy tak bolą mnie stawy że nie usiedzę ani chwili powodzenia i zdrowia życzę. ;:138

Reszcie gości odpiszę jutro jak zregeneruję moje kościska. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witaj Florianie ,Witaj Igo przepraszam ale wczoraj ,jak złapał mnie ból kolan to nie da się wysiedzieć muszę pochodzić pozginać ,natrzeć maścią kolana bo nieznośny ból.
Florianie
Właściwie nigdy nie wykorzystywałam orlików do bukietu bo wydawał mi się kwiat bardzo delikatny nietrwały ale na pewno świetnie wygląda w zestawieniu z jakimś innym większym kwiatem a może troszkę jakiejś trawy?Nie jestem dobra w te klocki układanie kwiatów ale pomysł super do wykorzystania przy nadarzającej się okazji.Na drugi rok posieję specjalnie orliki ,pamiętam jak miałam dawniej siane miały piękne różnorodne kolorki,dzięki za pomysł i wizytę Florianie zawsze miło porozmawiać z Tobą poddasz pomysł ,czegoś się nauczę dowiem.Pogoda ma się zmieniać ale życzę Ci takiej jakiej potrzebujesz ;:138 .

Igo myślę że spokojnie można posiać i całkiem możliwe że uśpione nasionka dadzą dobry wynik wiesz że co nowsze to gorsze :lol: A darowane od serca to 100% sukcesu ;:215
Ja teraz też eksperymentuje z szałwią powinna być już rozsadką wys min 15cm.a ja przez zagubienie nasion i zapomnienie wysiałam późno i są w tej chwili na 2cm.Zobaczymy dam im czas na podrośnięcie rozsad a potem wysadzę tylko jak lipiec będzie gorący to wysadzanie w tym czasie może być porażką. ;:218 Eksperyment,trudno :roll: Tak że powodzenia i trzymam mocno kciuki żeby efekt był radosny, ;:138

Troszkę zdjęć co się u mnie pojawiło póki jeszcze stoją bo zrywa się wiatr i jutro może być zupełnie inny widok.

Obrazek

Obrazek
tulipany papuzie przedtem żółte teraz takie już się rozpadają

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piwonie po przesadzeniu dużo mniejszy kwiat i ilość kwiatu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
orlik tegoroczny porównam z poprzednim zdjęciem czy się różni :lol:
Obrazek
Do następnych wpisów ;:138
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Bardzo fajne zestawienie kolorowych irysów z tą niebieską funkią. Takie zestawienie róży pnącej i powojnika to mi nawet chodzi po głowie. Chciałabym mieć różę z boku ganku. Ale to jeszcze nie w tym roku raczej... Poza tym wciąż się nie mogę zdecydować jaka by to miała być róża. ;:223 Marzyła mi się New Dawn, ale mnie straszą ludzie, że choruje... No i nie wiem.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
Davros
200p
200p
Posty: 200
Od: 18 maja 2023, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płońsko, Zachodniopomorskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Ptaki to tacy pomocnicy co zawsze przynoszą nam niespodzianki. :D Moje sprawiły mi mahonię. To był miły prezent, bo nawet "posiały" ją tam gdzie trzeba. :lol: :lol:

Orliki to takie i ulubione rośliny mojej mamy i też rosną w dziwnych miejscach, ale dopóki nie przeszkadzają to lepiej one niż chwasty. :)
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4337
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

W orlikach najciekawsze jest to, że nigdy nie wiadomo jaki kolor nam urośnie. Nigdy nie sialiśmy, ani nie sadziliśmy w wiele różnokolorowych u nas rośnie :D
Przepraszam ... posadziliśmy dwa - Nora Barlow i Black Barlow ale ... porozdawaliśmy sadzonki, a nam w tym roku nie urosły. Rośnie ciut podobny (bo pełny) jak Blach Barlow, lecz nie czarny, a ciemny brunatno/fioletowy.
Lubię orliki :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu, również podziwiam różnobarwne orliki, ale i piękne powojniki, piwonie oraz poletko irysów. ;:215 ;:303
Mój eksperyment z pomidorami wysadzonymi przed dwoma tygodniami do gruntu powiódł się znakomicie ;:138 i teraz żałuję, że tylko cztery. Jeden już otwiera pąki. ;:333
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Jolu orliki śliczne. Bordowa piwonia wyjątkowo piękna. ;:oj Moja różowa po raz pierwszy ma 3 kwiatki. ;:173
Powojnikami się ciesz, ;:108 na niektórych glebach nie chcą rosnąć. U mnie jeden wegetuje 3 rok. ;:222
Masz moją krzewuszkę variegata. :D Jak się sprawuje, bo kupiłam, choć już raz mi przepadła. ;:174
Szybkiego opanowania nowego komputera. Niech pogoda sprzyja planom ogrodowym. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2012
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Witam wszystkich miłych gości,Moniko :wit Dawidzie :wit Andrzeju :wit Lucynko :wit Soniu. :wit

Moniko,irysy u mnie się bardzo mieszają jak wykopuje to niby rozdzielam cebulki kolorami ale tam gdzie są wszystkie żółte spodziewałam się brzoskwiniowego a jednak wyszedł żółty.Miałam jeszcze inne kolory ale z powodu ciągłych przesadzań ,(M.ma robić taras i ciągle usuwam kwiaty i tak jeszcze nie zrobi :cry: )mam tylko straty.Jeśli chodzi o róże to mam New Dawn moja pod koniec kwitnienia dostaje plamki na liściach i opadają dlatego po drugiej stronie mam Luis Oldier jest silniejsza powtarza kwitnienie,przetrwała już totalną inwazję powojnika,mocne przycięcia i dalej jest wdzięczną różą.Piękne róże widziałam u osób z dużą ilością i różnorodnością róż musisz popytać a znajdziesz właściwą,powodzenia w realizacji marzenia. ;:138

Dawidzie,ptaki bardzo lubię rano pijąc kawę na niezrobionym :;230 tarasie uwielbiam słuchać świergotu tych małych rozrabiaków i rozrabiają jak szalone w tujach świerku i forsycji.Często się ścigają trudno wyczuć czy to dzieci się bawią czy dorośli bo wszystkie malutkie :;230 Mamie musisz posiać łączkę orlikową ale by miała co oglądać,swoją drogą sama to wypróbuję,miłego dnia i owocnego w sukcesy Dawidzie ;:138 .

Andrzeju możliwe że nie ma powtarzalności kolorów jak u wielu kwiatów z własnych nasion,podejrzewam że na drugi rok kwitnie nie pierwotna roślina ale już jej dziecko,a może się zapylają z innymi kto to wie co tam w tych kwiatkach zapylacze wymajstrują? :tan Tak tylko rozmyślam znawcą nie jestem ;:173 ciągle się uczę od Was.Powodzenia. ;:138

Lucynko cieszę się bardzo że pogoda nie zaszkodziła i udało się z pomidorami ja dzisiaj posadziłam jeszcze 10 pomidorków takiej resztki trochę biedne bo przenoszone ciągle pole dom-dom,pole ;:223 ale w szklarni już takie z aklimatyzowane jakieś 14 tylko mam ślimora nie mogę go wyłowić żeby którejś nocy nie zrobił boruty.Posiałam różne jakie mi tam zostały z innych lat nasionka zobaczymy tylko jeszcze żeby zapylacze dopisały bo teraz ciepło a jak pomidory zakwitną i przyjdzie chłód to pszczółka nie będzie chodzić.Bądźmy jednak dobrej myśli i może będziemy się zajadać pomidorkami w tym roku.Samych radosnych chwil Lucynko. ;:138

Soniu jestem właśnie w fazie sadzenia kwiatów od Ciebie jak zwykle wzeszły pięknie ale dotrzymałam może jedną trzecią z tego,właśnie próbuje je wcisnąć w moją zwężoną rabatkę bo tam najbardziej reprezentacyjne miejsce :heja .Będę się chwalić bo nikt wokół takich kwiatów nie ma a cynia z pewnością nie jednego zaskoczy już mają pąki niektóre.Posiałam w kilku miejscach moje aksamitki i w ogóle nie wschodzą a miałam ochotę ci wysłać,ale by była gafa ,ładnie byś o mnie pomyślała"co ona mi przysłała?" ;:223 było by mi bardzo przykro jak by tak wyszło dobrze mnie tknęło żeby wypróbować a może powinnam je przemrozić ale nigdy tego nie robiłam i wschodziły pięknie.Moja krzewuszka ma już dobrych parę lat jest w niekorzystnym miejscu bardzo nasłonecznionym i często suchym,w tamtym roku ładnie kwitła ,teraz marny kwiat i dużo mniej,może jeszcze się obudzi jak przyjdzie trochę deszczu kiedyś jak wreszcie taras będzie robiony będę ją przesadzać i muszę znaleźć dla niej godne miejsce.Miałam pomniejszać ilości w ogrodzie ale tyle roślin mi się podoba... .Nawet na mojej starej górce zrobiło się ciasno :;230 Dużo radości z przebywania z roślinkami i przyrodą Soniu. ;:168


Obrazek
stara górka początki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ale było pusto teraz się nie chce wierzyć że tak było.
Obrazek
tamtegoroczne i inne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
chyba najmniej atrakcyjne ale taki busz z małymi zmianami tam bywa. ;:138
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16047
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Fantastycznie kwitną Ci przywrotniki, bardzo gęsto. Też je mam i bardzo lubię, ale aż tyle kwiatków to one nie mają. Ale może ja mam jakąś inną odmianę.
Czy to zdjęcie budlei powyżej to tegoroczne czy wspominkowe?? Już kwitnie?
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1292
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.2

Post »

Niesamowita zmiana, Jolu ;:167
To ile lat budujesz już swój ogród?

Tak patrzę na tego przywrotnika i myślę, czy by z niego nie zrobić niskiego żywopłotu, skoro on taki gęsty :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”